Лежерен риболов на Халкидики :) !

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
zazturbo2
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2015 1:32 pm

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от zazturbo2 »

Здравей колега,аз направих преди време добър риболов на Неа Скиони,десетена км. от Ханиоти,вечер,на бял червей се хващаха мормури,ляврачета,спароси,дребни лици.Мястото е легендарно за риболов на заргани,но в първите дни на септ. ги нямаше.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от G.Petkov »

Да,
Видях го на картата това място,
Харесах го.

Ама вечер трябва да съм на масата, :D
Затова ловя само денем,
В почивките между обяда и вечерята ! :wink:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от G.Petkov »

Тази есен наистина усъвършенствувах риболова в лежерен, :D
Като започнах да ползвам плажни столчета за сядане - като това на снимката,
Много е удобно и се лови приятно на жегата ! :lol:




Изображение




Иначе пред хотела си имаше истински плаж с много хора,




Изображение




Там не можеше да се лови и не биваше,
Въпреки че един набор си къцаше ама на близка дистанция, :lol:




Изображение




Аз поставях столчето в дясно от навалицата, на т.н. участък на бабата ! :D
Ето я и бабата, ловеше на типично гръцки монтаж - мисля че се казва полиангистро и е доста допотопно приспособление, ама си ловят! :D




Изображение





Изображение




Бялата тапа е сигнализатор, когато някоя риба се затърмъчи на куките и тогава такъма се вади.
Вади се и когато рибите раздърпат хляба.
Пиниза тук е, че захранката и стръвта е 2 в 1! :wink:
Бабата беше събрала рибата пред себе си и се договорихме аз да хвърлям до нея и каквото хвана и го давам ! :D
По време на съвместния риболов, спомена че съм "майстор" :D , а накрая рече:
- Сполай ти !




Изображение





Даже и една снимка ми направи бабата,
Малко се затрудни с фотоапарата, ама успя, :D




Изображение




В нейния "сектор" се ловяха от ето тези,




Изображение





Изображение




За догодина съм намислил да си направя едно умалено копие на дунавска мамка и с малко хляб ще ги убия ! :D

Зад гърба на бабата е дядото ! :D
Той пък лови на един тъкъм - октоподски,



Изображение




Ама за двата дни на съвместен риболов така и нищо не хвана.
Също и други местни имаше, които хвърляха на това изделие,
Аз, защото нямам интерес към главоногите - не се задълбочих в усвояването на тази техника ! :lol:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от G.Petkov »

И още малко за разходката в Гърция. :D

Лових със стръв - бели червеи, червеи акровати и филе от рибка.
Разбира се, акровати беше най-доброто, но се хващаха рибки и на другото.
Акровати си купих в курорта Певкохори в магазин за домашни любимци, може да е имало и други стърви, но аз не проявих любопитство. Кутийка с едри червеи е 5.5 евро.

Времето беше много хубаво, почти без вятър и вълни, затова преминах на по-лек такъм и резултатите бяха по-добри.
Странно, но сутрин нямах добри резултати, рибите вземаха по-активно в обедните и следобедните часове.

Разбира се, на плиткото край брега едри риби няма, а не съм и очаквал. Рибките са дребни, но ги има и се забавлявах чудесно. Само два пъти хищник подгони дребните рибета, но това което видях бяха лаврачета по 25 - 30 см, които стигаха до линията на пясъка и се връщаха обратно.

Имаше и спинингисти, които обаче се оплакаха че нищо не посяга на примамките освен камъните ! :D

Един следобед отидох до кея в Певкохори, имаше риболовци, за съжаление и там дребно, ама много дребно, редки зарганчета по 20 см, които веднага залагаха за дорадо, но докато бях там нищо читаво не се хвана.




Изображение




Накрая нещо по различно от риболова, изгрева на слънцето и ................ разни снимки ! :D





Изображение





Изображение





Изображение





Изображение






Изображение
torezzz
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Юни 12, 2014 7:19 am
Местоположение: Балчик
Обратна връзка:

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от torezzz »

Здравейте колеги.
Само отбелязвам ,че ще практикуваме риболов от лодка и спининг от брега в периода от 21.10 до към 25-26ти.Ще бъдем в района на Касандра и по-точно - Неа Скиони.Ако периода и мястото съвпада с някои от вашите излети може да обменим информация на място. :fishing3:
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от vandu »

Здравейте,
някой може ли да даде инфо края на май и юни месец какви риби биха излезли на воблер ?
Всички теми са с коментари от септември до декември.
Ходенето няма да е с цел риболов, но знае ли човек :fishing6:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Муцков »

Здравей колега, от моя личен опит мисля че за този период на годината са по подходящи раготите с бомбарда и дребните джигове. Но и аз не се откасвам да мятам воблерите въпреки че не е най-подходящото време.
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Муцков »

Относно рибите съм хващал лаврачета, лефери, кокалита и тунакита. Размерите на рибите са 200 - 400 грама, разбира се винаги може да се закачи и нещо по голямо, но ако си с бомбарда и рагод шанса да ти прегризе влакното е доста голям.
vandu
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Фев 29, 2012 11:22 pm
Обратна връзка:

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от vandu »

Благодаря за бързия отговор.
Идеята ми е да отида на море със семейството и между другото да взема една въдица с колкото се може по-малко такъми. Затова сметнах че воблерите и силиконовите примамки са най-удачни.
"...раготите с бомбарда и дребните джигове" това и хал хабер си няма какво представлява, как се лови на него и какви са му тънкостите. А и не мисля да обикалям по гръцките градчета и да търся от къде да си купувам стръв.
ПС: Има ли някъде тема в която да са описани монтажа и техниката. Гледам че въпросните джигове са нещо подобно на воблера ?
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Муцков »

Със сигурност някаде по темите има нещо по въпроса, аз също ходя със семейството и съм ограничен откъм място в колата, но може да си купиш от БГ няколко бомбарди и няколго рагота(раготите са силиконожи рибки с кука). Монтажа е елементарен можеш да ловиш и със спининга. Нанизваш бомбардата едно стоперче за да не късаш много след това метър и половина повод от флоурокарбон с силикона на края. Мяташ колкото можеш по навътре и навиваш.
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Станимир Бегов »

Ето това http://puffin.bg/index.php?category=106 са въпросните раготи ,вземи си син гръб ,бяла перла и прозрачен с брокат. Успешно ловят кокали ,колюс и дребни лаврачета. Хвърляш с бомбардата и обираш със средно темпо.
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от njoyz »

Да добавя само, че също се случва да се уловят от онези риби с точките( забравих им името :oops: ), също така на определени места се хващат и паламуди(Порто Куфо), лици също, даже често попадат и много едри заргани. Лично за мен това е може би най-универсалният метод за риболов на хищни риби( изключвам ползването на стръв), тъй като е лесен и доста евтин в сравнение със истинският спининг. А когато не се лови с раглу, много лесно човек може да преправи бомбардата си и да започне да лови заргани и кефали. Лично аз много се кефя на този метод, защото попринцип прекарвам малко време по Гърция и не желая да рискувам да съм капо, ползвайки нормалните воблери, тъй като шансът при тях е в пъти по-голям.
Hrabri je vodja narodu treb'o.
ervcho
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 8:37 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от ervcho »

На Порто Лаго септември месец, бях свидетел как 4-5 човека на бомбарда с Раглу/Ред Джил нямахме удари докато колега с воблери имаше 4-5 удара на Лефер, незнам защо се откачаха и успя да извади един. Също така май месец на Порто Кофу с не-професионален каяк навътре и замятане вътре в джурума от лефери не искаха да взимат. Дали е възможно Лефера да е по претензциозен като става въпрос за силикон и бомбарда?
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Муцков »

Миналата година юни месец, на раглу с бомбарда за няколко дни извадихме няколко лефера между кокалитата. Големината на леферите беше 300-500 гр.,но щом станеше по зериозен джурум беше ясно че следващата закачена риба ще е лефер. Единият от леферите които хванах удари почти в кракатами на 1-2 метра пред мен. Закачих и един доста по голям, но преяде влакното и си замина. За разлика от кокалитата леферите не бяха в залива цяла сутрин а минаваха за по 10-15 минути и си отиваха.
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Лежерен риболов на Халкидики :) !

Мнение от Муцков »

Мисля че големината на примамката зависи от рибките с който се храни лефера през различните сезони, можеби тук се крие отговорът на загадката. :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”