Първи морски риболов в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

Колега как му е името на това с многото куки щото знам как изглежда ама в гугъл не ми излиза като търся "това с многото куки"? :roll:
Мисля да си го направя сам щото ми искат 3 лв да това с някакво "невидимо влакно" а имам много черни куки и колкото и да съм неук в морския риболов все пак мога да връзвам куки. Пък съм си ентусиаст и обичам да си майсторя сам нещата .
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
vakril.k
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 172
Регистриран на: Нед Авг 08, 2010 1:40 pm

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от vakril.k »

Полиангистро се казва туй нящо :D
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Krasi-ribata »

Невидимото влакно се казва Флурокарбон колега и се слага за повод
Аватар
Efimov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 289
Регистриран на: Вто Авг 16, 2011 8:16 pm
Местоположение: България,Златоград

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Efimov »

Dzambok написа:Колега как му е името на това с многото куки щото знам как изглежда ама в гугъл не ми излиза като търся "това с многото куки"? :roll:
Мисля да си го направя сам щото ми искат 3 лв да това с някакво "невидимо влакно" а имам много черни куки и колкото и да съм неук в морския риболов все пак мога да връзвам куки. Пък съм си ентусиаст и обичам да си майсторя сам нещата .
Както ти е писал колегата по-долу това с многото куки се казва полиангистро. И аз си го правя самичък. Връзвай куките по-начесто 2 см е голямо отстояние, трябва да е доста по-малко(поне според моите разбирания :D ). Хубаво е сардината да е прясна, със замразена не става, много лесно пада. аз си я набавям от корабчетата които я ловят. Нея също я покриваш с морска сол за да стегне и да кара по-дълго. Внимавай как слагаш въдицата- хващат се и малки и големи рибки, а много често и октоподи.
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

Благодаря
надявам се че да осоля пилешкото с готварска сол не е проблем щото така направих, ама нали си се знам оставих друго филенце неосолено.
Такъма е в пълна бойна готовност и след 2-3 часа дрямка тръгваме, пък каквото сабя покаже.

И честит празник утре на всички.
:smt079
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Mitov69
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 06, 2014 12:41 pm

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Mitov69 »

На въпроса относно бомбардата:

Вземи си плуваща и потъваща - на едната ,която е плуваща пише floating , а на потъващата sinking. Куката е добре да бъде вързана с повод от флуорокарбон с дължина поне 1 - 1,20 м. За стръв колегите ти казаха,но може да си направиш на място от първия хванат зарган филенца с кожичка и спокойно да си изкараш деня.

Поздрави и успех.
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

Добър риболов се получи слаб но се разписахме
1 Зарган - бяла плуваща бомбарда около 1.5м повод наблизко 30м на плажа
DSC_0297.jpg
4-5 ципури едната на дъно на класически монтаж повод 15 см и отдолу олово другите на на бомбардата около камъни
Всичките на бял
После земетресението дъжд на другия ден делфини течение размъти водата и нищо.
DSC_0318.jpg
На дъното закачвахме бели на дълъг повод под оловото и миди парче от заргана на полиангистро цяла нощ не пипна
Снимка0138.jpg
Снимка0147.jpg
Снимка0144.jpg
само мастики и бири което пак не е зле :drinkers:
DSC_0316.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Doko78
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Май 28, 2014 6:01 pm

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Doko78 »

Браво! Поне сте си изкарали добре.

Не сте пробвали на морски червей или пилешко ?
Къде бяхте ? Около Керамоти или по на Юг?

Ще ходя на Ситония началото на Юли и нямам търпение... :D
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

Пробвахме и на пилешко без резултат.
Бяхме на юг от ставрос към Олимпияда
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Аватар
4o4o
новобранец
новобранец
Мнения: 53
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 9:46 am
Местоположение: Кърджали

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от 4o4o »

Момци, ако бяхте прочели малко повече из форума можеше да хванете и повече риба. Пък можеше да разберете, че е и маааалко забранено разпъването на такива катуни в Гърция :evil: . И следващия път като Ви отпукат една стабилна глоба пак да пуснете репортаж................щото това не ви е гьола на село, хората си имат закони.
НАСЛУКА
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

На същия плаж имаше поне 30 палатки 3-4 обитаеми от българи другите закотвени вовек от гърци които идват когато искат и ги ползват като "лятна вила" 2 кемпера тип камион 1 каравана.
Въпреки това не отричам че сигурно е незаконно, ако се обосновеш с извадки от закона или линкове към полезни теми в форума би помогнал на мен други начинаещи колеги в този тип риболов.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
pier77bg
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Сря Юни 03, 2009 4:37 pm

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от pier77bg »

колеги и мен ме вълнува да ли има закон които забранява да си разпънеш палатката на някои свободен плаж при положение че няма никакви табели забраняващи това.
NIP
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:40 pm

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от NIP »

Dzambok написа:На същия плаж имаше поне 30 палатки 3-4 обитаеми от българи другите закотвени вовек от гърци които идват когато искат и ги ползват като "лятна вила" 2 кемпера тип камион 1 каравана.
Въпреки това не отричам че сигурно е незаконно, ако се обосновеш с извадки от закона или линкове към полезни теми в форума би помогнал на мен други начинаещи колеги в този тип риболов.
знам ги заливите там никой никога не е правил там проблем з а палатки под дърветата
аз редовно ходя септември и октомври. има "зазимени каравани" изоставени навеси и палатки даже има кофи з а боклук.
Има морски таралежи които стават за стръв.
Dzambok
новобранец
новобранец
Мнения: 99
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 8:40 pm
Местоположение: София/Видин

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от Dzambok »

Заформя се "втори морски риболов в гърция" тая събота и неделя
мисля да пробвам така наречения "монтаж за сафрид" (три куки с шарени топчета за повдигачи) и морски червей
В лозенец на 15-18 юни даде задоволителен резултат
Снимка0183.jpg
Ако някой може да ми каже каде да намеря морски червей в София ще съм му много благодарен
Снимка0182.jpg
тия от горните снимки и още няколко малокалибрени бяха пуснати на свобода. Ае освен една :wink:
Снимка0185.jpg
за последната снимка се извинявам че е месарска ама бяха хванати в различни дни и няма как да ги снимам заедно цели :oops:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нема па нема па неще, па спре, па пак неще, и пак спре, па спре и да неще!
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Първи морски риболов в Гърция

Мнение от dobria1 »

Dzambok написа:Ако някой може да ми каже каде да намеря морски червей в София ще съм му много благодарен
Те са си там(под краката ти на плажа) писал съм го нейде това но пак ще го кажа че по думи на този който гледах този трик важал за почти всички плажове в гръцко. Дойде един чичка(дядка) на 10-15 метра от мен и точно на ръба на водата започна да копа с ръце(доста бързо) и да прави дупка с радиус около 40-50см. и на около 15-20 см.дълбочина почна да отделя някакви червей и така за 10-тина минути измъкна към 20-тина червея пак казвам чичката беше доста бърз (на другия ден и аз опитах но не бях толкова настоятелен щото си имах от БГ но набързо измъкнах 2-3 почти като нашите са (доста по жилави обаче)

Заложете на месото от риба не на някакви кокошки и мислете повечко щото речния риболов не е много далечен с морския :wink: :wink: :wink:

п.п.Тука бях писал някой неща за един вид брегови риболов http://www.nariba.com/forum/viewtopic.p ... 4#p1268974" onclick="window.open(this.href);return false; :wink: :wink: :wink:

п.п.2 пък как ми се ходи самоооооооооооооооооооооооооооооооооо
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”