Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от MrNooneBG »

Колеги, препоръчайте нещо, което да се върже до 150-200 лева (максимум). Тестът на въдицата си мисля, че трябва да е нещо от 5-7 до 25-30 грама. Влакното трябва да е плетено, за 8 нишково съм чувал, че е добре, също приемам препоръки за марка. Като цяло съм новобранец, но тъй като съм планувал почивка на Тасос през май, съм решил да пробвам и риболова там.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от аксел »

виж сега колега,според мене не си струва да инвестираш толкова пари,за една почивка,по-добре опитай на стръв и без това май месец на стръв е по-добре.....един качествен воблер струва около 40-те лева,на тебе ще ти трябват поне 4-5бр за зор-заман,освен това морският спининг е доста труден и разочароващ риболов не гледай филмите по Хобито там всичко е измама,казвам ти го не с риск да те обидя,но поне в 80% от случаите даже опитни спинингисти си остават капо.
валатът не най-лошото нещо на света
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от аксел »

.....иначе,да не кажеш,че не съм искал да ти помогна ето ти един комплект:
1.Шимано Аливио-2000-3000-макара за около 70лв.
2.Дайва Лекса 240/15-50/-пръчка за около 130лв,или Филстар кристал спин мн 240-за около 45лв.,от пръчките имам лични впечатления.
валатът не най-лошото нещо на света
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от MrNooneBG »

Благодаря колега, нито ме обиждаш, нито пък аз се заблуждавам, че ще имам някакъв успех - най-вероятно ще помятам за спорта, но пък как да не се пробва човек. Затова идеята е комплектът да е с такива параметри, че да мога го ползвам и по нашите водоеми за щука и бяла риба.
Иначе ще си нося и един телескоп на бомбарда, на червей най-вероятно, за друга стръв не съм мислил още, знам че там си имат някакви специфични местни червеи. Може би ще пробвам и чепаре.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от Тедо »

Ние много държиме на такъмите... Преди 3-4 години едно гърче-тийнеджърче извади от плажа дорадо към кило и нещо с въдица и воблер, които у нас се предлагат в "Магазин всичко за 1лв"
Аз го бях видял предните 2 дни, че обикаля по плажа и хвърля на 15 метра и си викаш "Горкото момче!" :fishing6:
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от bacho acho »

Не трябвя да се подценява и късмета на начинаещия :fishing7:
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

аксел написа:.....иначе,да не кажеш,че не съм искал да ти помогна ето ти един комплект:
1.Шимано Аливио-2000-3000-макара за около 70лв.
2.Дайва Лекса 240/15-50/-пръчка за около 130лв,или Филстар кристал спин мн 240-за около 45лв.,от пръчките имам лични впечатления.
Ама и съвет му даде , да лови на спининг с макара с 1 лагер.Едва ли ще искара цялата почивка.Към въпроса на колегата , за пръчка ти предлагам тая http://www.filstar.com/bg/" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollowПръчки/3/a_Спининг/65/Red.Shadow/6546/ 2.45м 7-28гр ,и за макара http://кевлар.net/index.php?route=produ ... uct_id=372 .Влизат ти точно в бюджета само трябва да се бръкнеш още за конец и някой воблер . И след всеки риболов мий такъма със сладка вода.
Аватар
gembala
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 12:29 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от gembala »

Аливиото спокойно може да си го тунингова с някое и друго непретенциозно лагерче макар, че и в оригиналния си му вид ще му върши идеална работа.
Колегата с когото ходим по гръцко упорито се опитва да скапе едно такова в размер 2500 вече 2-3 сезона ама не му се отдава.
Като за начинаещ в този риболов си е една чудесна евтина макара.
Ако дивият свят около нас изчезне, човек ще остане лице в лице сам със себе си!!!
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

Е да но Риобито е на същата цена без да му прави тунинг,а колегата пита ква макара да си купи за да лови риба ,не да се учи на мунтюрлък.
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от аксел »

Категорично,Екусимата е по-неподходящата макара морски спининг от Аливиото.
валатът не най-лошото нещо на света
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от MrNooneBG »

Ето, че и професионалистите не могат да се разберат по темата, аз как да се оправя не знам.
Red shadow пръчката и аз я бях харесал доста, макар и малко скъпа да ми идва, за Екусимата съм чувал само хубави работи, за аливиото нищо не съм чувал. За този кристал спин - само 51 лева му е цената срещу 141 за Red shadow, малко ме притеснява да не излезе калпав
kameyama
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Мар 07, 2011 12:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от kameyama »

аксел написа:Категорично,Екусимата е по-неподходящата макара морски спининг от Аливиото.

При положение,че е с 4 капсуловани лагера и е една от най-използваните макари от среден клас,пък и сравнена точно с това Шимано , смятам че изобщо няма база за сравнение.
Да уточня че имам 3 макари Екусима,и се ползват само за морски риболов и засега нямам никакви проблеми с тях.Така че по-добре колегата сам да си реши.
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от Станимир Бегов »

аксел написа:Категорично,Екусимата е по-неподходящата макара морски спининг от Аливиото.
Колега ,тоя спор мина преди година и половина ,ето го - http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=142&t=81811" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow та няма смисъл.
sht
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 125
Регистриран на: Нед Ное 20, 2005 7:08 pm
Местоположение: България

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от sht »

kameyama написа:
аксел написа:Категорично,Екусимата е по-неподходящата макара морски спининг от Аливиото.

При положение,че е с 4 капсуловани лагера и е една от най-използваните макари от среден клас,пък и сравнена точно с това Шимано , смятам че изобщо няма база за сравнение.
Да уточня че имам 3 макари Екусима,и се ползват само за морски риболов и засега нямам никакви проблеми с тях.Така че по-добре колегата сам да си реши.
Сори,само леко да наместим нещата - Екуизмата е бая далече от "средния клас".
Поздрави!
Аватар
ned_bs
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 2:51 pm

Re: Препоръки за спининг въдица и макара за Гърция

Мнение от ned_bs »

Не съм ползвал Шиманото и немога да сравня двете макари,но Екушима имам 5 бр. 2000,3000-2бр 4000 и 6000.През активния сезон ги ползвам всяка седмица от лодката и само на морето вече 3 години и нямам никакъв проблем.Мия ги след всеки риболов.Преди есента ги отварям почиствам и смазвам.Не са мръднали.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”