Tалата Каламици началото на август - риболов

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от spectrum »

Здравейте колеги,

както си личи от заглавието на темата и въпреки гръцката криза началото на август ще съм на къмпинг Tалата Каламици които се намира на върха на Ситония. Ако има някои колеги които ще са по същото време там или някъде в околността и имат желание за съвместен риболов нека пишат... също така приемам съвети и препоръки от колегите който вече са посетили мястото и имат опит с риболова там. :fishing12:
Аватар
jelev_h
новобранец
новобранец
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Фев 16, 2010 1:11 pm

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от jelev_h »

Здравей,
миналата година бяхме началото на септември там,много добър къмпинг.Ходихме на скалите от лявата страна на плажа.Имахме слука на лаврак и лица на воблери,на бомбарда зарган.
Да посетите таверната на Гьоргякис в селцето-беше много добра и домашното ципуро е уникално.
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от nikolas3 »

Ха-ха, те пивниците са си ясни. И при Яни да отидете/съседните пивници/ ще ви е добре.
Началото на август не е най-добрия сезон за рибарене там, ама никога не се знае. То и лятото вече 2 години не е същото- до миналата седмица и там валя.
Както ти е препоръчал колегата-пробвай. Ако имаш такъми за морски спининг- стани някоя сутрин и от тия скали или от другия край/откъм Каламици/ поръкомахай 1-2 часа.Не по-късно от 5,30.
Па се разходи и до Порто Кофу- на 6 км ти е. Зарганите са ясни. Но не винаги-като навсякъде.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от oneillbgm »

Всяка година нося въдици, но не стигам до риболов в Гърция. Всъщност там какви са условията? Билет, нещо друго и как става. Септември отново ще ида и този път ще ида на 1 риболов.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от spectrum »

Лошото е че не съм оборудван за спининг, за плувка, бомбарда, чепаре и дъно ще нося такъми и ще пробвам от скалите и както препоръча колегата ще отскоча до Порто Корфу да видим дали ще имам някакъв успех на гореизброените способи... сега тепърва не ми се набива за спининг такъми и за воблери... да кажем подходяща макара имам, но за другите такъми по малко от 250 - 300 лв не ми мърдат..., така че за догодина ще оставя тази инвестиция...
barim
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 5:28 pm
Местоположение: навсякъде и никъде

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от barim »

spectrum написа:Лошото е че не съм оборудван за спининг, за плувка, бомбарда, чепаре и дъно ще нося такъми и ще пробвам от скалите и както препоръча колегата ще отскоча до Порто Корфу да видим дали ще имам някакъв успех на гореизброените способи... сега тепърва не ми се набива за спининг такъми и за воблери... да кажем подходяща макара имам, но за другите такъми по малко от 250 - 300 лв не ми мърдат..., така че за догодина ще оставя тази инвестиция...
Много правилно си решил да не се набиваш със спининг съответно и воблери по 35лв парчето, резултата е трагичен, особено август, особено по ръкавите, да не казвам че друго освен спароси няма по това време, и тия заргани също са съмнителни, но все пак винаги може да се опита.
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от okx »

Миналият петък се върнах след една седмица престой на Торони, Ситония, на около 15км от Каламици. Риболов от плажа става на бял червей излизат ципурови риби, по скоро дребни. Ако влезеш с маска да видиш къде се придържа рибата, може да увеличиш успеха. На плажа на Торони бяха близо до брега, където има някаква скала да чоплят нещо по нея. Пробвах и на кея на Порто куфо. Там имам един октопод на силиконова калмара. Пробвах едната вечер на жива рибка, но имах само един удар. За сметка на това двама гърци ловяха на полиангисто с увита замразена сардина и имаха доста добър успех с едри ципурови риби. Сардината увита в куките пусната с голяма тапа/плувка. Доста странен риболов, не бях подготвен. На плажа на Торини, там където спират лодките прави впечатление, че от време на време се завърта средно едър хищник да се храни с многото малки рибки които плуват съвсем близо до брега. Там пробвах на тия рибки, живи, със не много голяма плувка, в близост до брега, имах един добър удар, но не можах да засека, нямах и време за повече опити там. Според мен такава е ситуацията на повечето подобни места, но трябва да се има в предвид, че има много хора по това време на сезона и всеки плува кой където му падне. На Каламици бях последния ден, виждат се доста иларии или кефали и други риби. За спининг може би трябва да си вземеш по малки воблери, има писано в друг форум за тия места и за спининга, мисля, че и за това време на годината ще са в сила. Пробвахме таверната Zorbas, изключително доволни от обслужването и храната. Успех и да разкажеш как е било, като се вънете.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от баш_майстора »

barim написа:
spectrum написа:... сега тепърва не ми се набива за спининг такъми и за воблери... да кажем подходяща макара имам, но за другите такъми по малко от 250 - 300 лв не ми мърдат...
Много правилно си решил да не се набиваш със спининг съответно и воблери по 35лв парчето...
Не ти трябва много. Никой не е казал, че трябва да хвърляш толкова пари на куп за нещо, което не е ясно дали ще ти хареса. Спокойно можеш да започнеш с няколко клатушки и най-вече кастмастъри по 20-ина грама. Първоначалната инвестиция ще ти се върже около 20 лева, но ще имаш още едно "оръжие" в ръцете си. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от spectrum »

баш_майстора написа:
barim написа:
spectrum написа:... сега тепърва не ми се набива за спининг такъми и за воблери... да кажем подходяща макара имам, но за другите такъми по малко от 250 - 300 лв не ми мърдат...
Много правилно си решил да не се набиваш със спининг съответно и воблери по 35лв парчето...
Не ти трябва много. Никой не е казал, че трябва да хвърляш толкова пари на куп за нещо, което не е ясно дали ще ти хареса. Спокойно можеш да започнеш с няколко клатушки и най-вече кастмастъри по 20-ина грама. Първоначалната инвестиция ще ти се върже около 20 лева, но ще имаш още едно "оръжие" в ръцете си. ;)
Колега благодаря за добрата идея която ми даваш... определено ще пробвам на пръчката която използвам за бомбарда да сложа някои кастмастър... имали нещо специфично което трябва да знам за този тип риболов ?
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от баш_майстора »

Не се различава съществено от този на бомбарда. Гониш максимална дистанция и експериментираш с проводката. Понякога трябва да водиш примамката бързо, друг път по-бавно, с паузи, без паузи, с леки подръпвания, близо до дъното, под повърхността, да пришляпва отгоре като попер... пробваш всичко което ти дойде на ум. Няма смисъл да залиташ по някакви шарении. Обикновени издължени клатушки и кастмастъри, цвят никел, вършат чудесна работа. Ако имаш резултат и този риболов ти допадне - почваш да се оглеждаш за подходяща пръчка и да пълниш кутиите с по-скъпи примамки. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
spectrum
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 7:52 pm

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от spectrum »

баш_майстора написа:Не се различава съществено от този на бомбарда. Гониш максимална дистанция и експериментираш с проводката. Понякога трябва да водиш примамката бързо, друг път по-бавно, с паузи, без паузи, с леки подръпвания, близо до дъното, под повърхността, да пришляпва отгоре като попер... пробваш всичко което ти дойде на ум. Няма смисъл да залиташ по някакви шарении. Обикновени издължени клатушки и кастмастъри, цвят никел, вършат чудесна работа. Ако имаш резултат и този риболов ти допадне - почваш да се оглеждаш за подходяща пръчка и да пълниш кутиите с по-скъпи примамки. :wink:
Мерси колега, ще взема няколко различни грамажи и ще пробвам... :D
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от Муцков »

Здравейте,

Някои пробвал ли е риболова на Каламици миналата година, има ли подходящи места за спининг на самото Каламици. Порто Кофу и Торони са ясни, но не ми се пътува всяка сутрин до там. Става въпрос за средата на юни месец, ако някои е хвърлял там моля да сподели какви риби са излизали и на какъв тип примамки.
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от njoyz »

За Каламици колега съм чувал че има целогодишно лавраци около островчето, раглу и бомбарда. Аз ттам не въм хващал друго освен заргани и голям дракон.
Hrabri je vodja narodu treb'o.
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от Муцков »

Мерси, ще ги видиме тези лавраци :wink:
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Tалата Каламици началото на август - риболов

Мнение от Муцков »

Здравейте,

Между 11 и 24 юни бях на почивка на Каламици. Разбира се имаше и риболов.
Първата сутрин в която реших да стана по рано и да помятам беше трагична - воблери, уолкъри, джигове бомбарда със силикон - нищо пълно капо и един джиг остана на дъното - по зле неможеше да бъде.
Втората сутрин реших да не ставам рано и започнах да мятам към 6.20. Мятах бомбарда със силикон 5.5 см. рагот. При първото прибиране на тъкъма 2-3 големи риби следят силикона на 1 метър но не го вземат. Същото се повтори и при второто прибиране. Смених силикона с по голям 6.5 см. бял перла и се започна. За 30 мин. закачих 5 лаврака от които успях да извадя само три. Рибите бяха 700 гр. - 1 кг. на око. Неочаквано се получи страхотен риболов но само за 30 мин. в 7 часа всичко приключи.
1497425862334.jpg
1497417453866.jpg
На следващата сутрин станах по рано и бях на линия в 5.30, но вечерта имаше гръмотевици и дъжд. Това явно се бе отразило на рибата защото я нямаше никаква. Едно меланури спаси капото.
Следващ ден - пак бомбарда със силикон 6 часа сутринта с първото замятане лаврак около 500 гр. След 10 мин. още един малко по голям около 700 гр., и точно си помислих че ще ги разбия и всияко приключи, тази сутрин лавраците се бяха наяли по рано.
1497417453866.jpg
На другата сутрин по рано съм на линия 5.30, и се почна едно мятане и нищо, никакви признаци че има риба. По едно време реших да заметна успоредно на скалите и удар, започна яко дърпане и забиване на надолу към скалите. След кратка борба извадих лаврак 1 кг. С това си останах до края на сутринта но бях доволен.
1497417453866.jpg
На следващият дан хванах още два лаврака около 700 - 800 гр.
Портедна сутрин три удара и три откачени риби, явно късмета ми обърна гръб а и куките на силиконите се изтъпиха. С това реших да сложа край на риболова за тази почивка и да поспя два дена.
Рибите ги хванах на силикончета на рагот 6.5 см. бяла перла и син с брокат. Удряха на 5 - 10 метра от брега.
Пожелаван късмет на всички.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”