Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от С.Върбанов »

Бях за седмица там и не мога да се оплача от местата ! Плажовете преобладават и за да ловиш риба или да гмуркаш трябва да изминеш поне 100км на ден в двете посоки за да се намерят хубави места за целта ! Риболова от брега е по слаб от подводния риболов , но пак го има и местните си го практикуват от брега - плажа и скалите , а тези с лодките пускат капани и сари ! Лавраците са малки в сравнение с кефалите , но за сметка на това са в изобилие ! Доста сънародници имаше там , та , ако някой знае нещо повече за този район нека пише !
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от oneillbgm »

През септември 2013г бях в Аспровалта и Ставрос. Септември тази година имам отново резервация и ще отида.

През 2013г само наблюдавах как върви риболовът. Тази година ще пробвам. Забелязвах тогава, че привечер и вечер плажовете се пълнеха с местни риболовци, които ловяха с по две въдици. Вечерният риболов бе по-активен от дневният.

Наблизо е и Бешичкото езеро. Тази година ще посетя и него.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от С.Върбанов »

Да започват да ловят след 18.00 с по 1 или 2 сопи от плажовете ! За стръв използват какво ли не от червеите по 10-15 евро до обикновени миди ! Кефалите ги ловят най-много на хляб с много малки куки забити в него - това го видях под водата падна до мен целия монтаж :fishing2: и за да му е гадно на маляката дръпнах 2-3 пъти силно :lol: :fishing4: :fishing7:
Слязох и на 60-70км посока Солун на едно малко пристанище Атон мисля , че се казваше селцето , но там ми казаха ( трима стари капитани ) да отида към края на септември или направо октомври защото тогава започвал риболова там ! Интересното е , че споменаха Фанари и Порто Лагос за този месец и твърдяха , че там е по силен риболова заради по студената вода .... колко е вярно не знам ! Фанари ще го прослушам началото на септември да видим какво ще излезе :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
bogidar
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Чет Авг 11, 2011 2:51 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от bogidar »

Бях миналата седмица в Ставрос. Морския риболов не го разбирам но реших да пробвам да преправя спининга на бомбарда. Останах много доволен. Заргана беше много активен от пристанището мятайки успоредно на плажа. Доза морски червей 3.5 евро. Дет се вика нямах празно хвърляне но нещо не можех да ги закачам. Около мен хората имаха редки удари или по скоро нещо не им е наред в такъма. Предполагам имах касмета на начинаещия. И може би пръчката ми с малка акция 5-21g и конец спомогна да регистрирам всяко придърпване. По едно време конеца ми брадяса яко и смених шпулата с моно. Разликата беше огромна. Не можех да усетя нищо в края на линията. Преди това с конеца моцех да водя много бавно. Изкарах малко риби но риболова беше изключително динамичен. Ходих преди разсъмване - към 5:00. Преди изгрев бяха активни някакви рибета дето не ги и знам какви са. От изгрев до към 9 заргана....
Спининг мания...
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от С.Върбанов »

Заргани имаше много и се в плиткото покрай брега ! Навътре ( 200-300м ) от брега не видях заргани на повърхността ! Има много острови , ако мога така да ги нарека един вид рифове и местните след 18.00 там си пускаха кошовете и сарите ! Навътре се върти едрата риба точно покрай тези островчета под водата на около 10-13м дълбочина и ври от октоподи по същите заровени и дебнещи в пясъка - нетипично за тях или поне аз не бях виждал да се заряват директно в пясъка без камъче или черупки от миди покрай тях :shock: Сливат се идеално с тревите и , ако не знаеш къде да гледаш няма и да ги видиш ,че са там дори !

Ето тези са по навътре - а под него се виждат от скалите в плитчините

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от bantumi »

С.Върбанов написа:Да започват да ловят след 18.00 с по 1 или 2 сопи от плажовете ! За стръв използват какво ли не от червеите по 10-15 евро до обикновени миди ! Кефалите ги ловят най-много на хляб с много малки куки забити в него - това го видях под водата падна до мен целия монтаж :fishing2: и за да му е гадно на маляката дръпнах 2-3 пъти силно :lol: :fishing4: :fishing7:
Слязох и на 60-70км посока Солун на едно малко пристанище Атон мисля , че се казваше селцето , но там ми казаха ( трима стари капитани ) да отида към края на септември или направо октомври защото тогава започвал риболова там ! Интересното е , че споменаха Фанари и Порто Лагос за този месец и твърдяха , че там е по силен риболова заради по студената вода .... колко е вярно не знам ! Фанари ще го прослушам началото на септември да видим какво ще излезе :wink:
Аз в средата на септември съм на Фанари и Порто Лагос, ще видим какво ще стане. Очаквам някой друг лаврак... :fishing2:
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от oneillbgm »

Аз никак не съм на ти със морският риболов... но както ми обясни, септември ще изпробвам и ще прекарам поне две вечери на плажа в Ставрос. На 24ти съм там.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от hshopov »

А бе морски ( до Зарко) с по обширен репортаж няма ли да ни зарадваш? :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от С.Върбанов »

Не съм писател бе брат , просто споделям къде какво виждам нищо повече :wink:

п.п. Веско е по писанията на мен не ми се отдават :lol:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от hshopov »

Подводни снимки нямаш ли? Да се кефим? :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от С.Върбанов »

Щеше да гледаш , ако женските елементи не бяха забравили камерата в гардероба :twisted:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от hshopov »

То така като стане... :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от баш_майстора »

След едномесечна риболовна суша, съпроводена с ремонти и други подобни домашно-битови "приятности", дойде времето да закрием морския сезон. Натоварих домочадието и газ на юг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
По обичайните ми места за риболов нямаше никаква активност. Пробвах всевъзможни спинингови примамки, бомбарда с дребни силикончета - нищо. По едно време дори риболовните корабчета спряха да излизат нощем в морето. :shock: Явно положението беше много зле и с евентуалния улов нямаше да могат да покрият разходите по плаването, та предпочитаха просто да си стоят в пристанищата. :roll: За уплътняване на времето се занимавах с тези хубостници.
Изображение

Изображение

Изображение
Някъде в средата на миналата седмица риболовната флота се раздвижи и аз по тях. Пристигане в 5,30 ч. на кея, първо подаване, два оборота с макарата, баааавен лек туич и ТУП - първи удар на риба. Очаквах да е баракуда, но се оказа приятно лавраче около килото. :D
Изображение

Изображение
Викам си - е ся ги разбих, ама както често става, с тази риба си и останах. При пристигането ми на пристанището водата направо вреше. Навсякъде около мен се чуваха звуци, все едно че някой хвърляше павета във водата. Малко след като извадих рибата се появиха първите лодкаджии и след влизането им във водата и рева на моторите, активността на рибите секна и морето стана тава. :( През следващите дни ситуацията се повтори, но нови удари не последваха. :roll:
Още малко снимки от "работното място". :wink:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от Skellington »

Да съживя малко темата. Другата седмица ще съм в района на Ставрос(Паралиа Врасна), та да запитам някой има ли актуална информация какво и къде се лови по морето. Принципно съм се ориентирал към река Струма, ама все ще се пробвам и на морето.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от stiviti »

Другата седмица ще съм в района на Ставрос и Паралиа Врасна, та да запитам някой има ли актуална информация каква е активността на рибата в момента?Благодаря на тези които ще помогнат!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”