Риболов на Дорадо на Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

Искам да изкажа благодарности на колегите от форума които дадоха мнения относно резмерите на уловените риби.Ясно е че дорадото става по-голямо от уловенит екземпляри.Опитвам се да разбера дали гръцкото дорадо не е някакъв подвид който не расте до големи размери,или по- големите дорада в Гърция не преближават брега или са по-капризни.В нета не мога да намеря информация.
От казаното на един от колегите става ясно че не е въпрос на локален малък подвид.Може би тези риби са по предпазливи или не преближават брега.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Днес имаше още повече дорадо, но никакъв резултат на мъртъв зарган и филе от зарган. Други години на филе от зарган с бомбарда, вадех една от три риби подгонили ми. Сега само подгонват вяло и бягат. Единственият удар беше на бомбарда ми. След него смених на уокър, но похвърлях 30 минути, но през това време нямаше заход на дорада в залива и не мога да кажа дали щеше да има резултат. Накрая почнах да си пробвам разни нови примамки, да ги видя как вървят и на потъващ rapala xrap уловиха първата си синегрида, при това не лоша. Страхотно се бори рибката, а и аз бях с едно леко спинингово прътле.
20170910_154539.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

20170910_132505.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
A_Mitov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 4:28 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от A_Mitov »

Браво колега, много добра риба.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Семейство coryphaena има само два вида. Единия е Coryphaena equiselis, а другия Coryphaena hippurus. Ние ловим втория, той става доста по-голям. От първия в Средиземно море има само 4 регистрирани улова, всичките далече от северно егейско море.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Става интересно, а аз си тръгвам. Днес до о яд имаше много дребосък набит в брега и водата беше огледало. Дорадото почти не се мярна с изключение на два захода на единични риби, първата от които налапа филето ми, но и го извадих от устата при засичането. Втората реших да я изчакам, но тя пък го изплю. Явно наистина филето трябва да е съвсем прясно, от същата сутрин. След това на бомбарда, в която гонех дотадата ми удариха две паламудчета и едно маятико и имах три подгонвания на голяма риба, която помислих за маятико, но при последната атака видях, че е голям паламуд или друга тоноподобна риба. Проблема, е че идваше от много дълбоко и се стряскаше като наближеше повърхността. Нямах е мене потъваща бомбарда, тогава щеше да стане интересно.
20170911_092807.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от баш_майстора »

Това на снимката е тунче, не е паламуд. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

Колега Dbc къде ги намираш тези дълбочини, около портокаловия плаж си плитко-дълбочините са доста навътре
.Пробвал ли си през нощта там.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

От orange beach на север има много места, където е сравнително дълбоко. Казвам сравнително, защото 50-60 метра на вътре на някои места достига 20 метра дълбочината. Проблема е, че се спира на някой плаж и мъкнеш всичко на ръка по скалите встрани. Трябва си сериозна физическа подготовка, на някои места ми се е налагало и по час да ходя докато си харесам място, което мога да стигна по суша. Да не говорим, че си е и опасно с много багаж по скалите, но кефа да ловиш дорадо пред краката си си заслужава. За нощен риболов на такива места не ми се мисли как ще стане без да се убиеш.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Освен това от Сикия на югоизток има един неосъществен проект за град, има си улици, канализация, пожарни кранове, но си няма къщи. Там ходих пролетта и има невероятни заливи с още по-големи дълбочини, които си бях набелязал да посетя тази есен, но времето не ми стигна.
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

https://www.tripinview.com/en?path=home
ето нещо от мен,може и да го знаеш за оглед за места по брега
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Колега дай някакво инфо за въпросното място защото Гугъл ми показва плетеница от пътища в района
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Точно плетеницата от пътища е въпросното място, което е доста интересно. По-късно ще опитам да прикача снимка къде има хубави дълбочини.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Със синия пин съм отбелязал къде бях спрял миналият път и оттам пеша надолу. Ако си с по-проходима кола можеш и още малко по-близо до морето да отидеш. Можеш да видиш, че отдолу дълбочините са по-близо до брега.
Screenshot_20170912-190847.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от simeon_kostadinov »

Колеги, някой има ли информация за риболова около Лагомандра/ Неос Мармарас? Другата седмица мисля да отида за няколко дни, та искам да се подготвя с подходящи такъми.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”