Риболов на Дорадо на Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 676
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от xoxo »

Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Колеги тия дни един далечен братчед на жената ми обясни домашен кукан за запазване на зарганите живи.Значи говорим за обикновен монофил и едри безопасни игли.Някой пробвал ли е щот в живарника си отиват за минути
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от stiviti »

[quote="Аматьора Бс"]Колеги тия дни един далечен братчед на жената ми обясни домашен кукан за запазване на зарганите живи.Значи говорим за обикновен монофил и едри безопасни игли.Някой пробвал ли е щот в живарника си отиват за минути[/quote
Като ги пусна с куки за дорадо теглят повече от час , след това постепенно се скапват . Мисля че до час ще издържат и на иглите, а след това ще се изморят.Идеята не е лоша ,но ако има интензивно кълване. А аз след като заредя въдицата за дорадо си хварлям една лека бомбарда близо до брега.Так си имам свежа стръв.Ловил съм дорадо и на спарос и на гопа , така че заргана не е задължителен . С такива рибки стръвта трябва да се замята по-често , защото спаросите и гопите теглят към брега.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Има много зарган, но още го нама дорадото по Халкидики
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ttoonneettoo »

Верно си дойде времето на златните рибки, щом и заргана е влезнал скоро ще дойде и Дорадото. Аз тази седмица пътувам и мисля до средата на септември да ги пробвам. Ще споделя ако има нещо интересно.
Моето мнение за монтажа за пореден път го споделям, единична кука или тройка в средата на заргана, но една кука не две:)
Наслука колеги, риболовните месеци за нас тепърва предстоят....
kslanch
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 3:25 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от kslanch »

Здравейте колеги, Вчера се върнах от тридневен престой на Амоулиани. За съжаление, Дорадето още ги няма. Само по няколко едри заргана рано сутрин и късно вечер. Едно заблудено кокали ми отмъкна един воблер туко до брега.
Малките живи заргани си разкарват тапата необезпокоявани по цял ден.
Успех и наслука на всички!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

Здравейте колеги,пиша Ви това във връзка с търсене на отговор на два въпроса на които след ровене в нета не можах да получа ясна представа
1.До какви размери дорадо може да се очаква да бъде уловена в Гърция-впечетленията ми са че не особенно големи-до около 5г.-изхождам от сайтове и публикации.От друга страна тази рибо придобива значителни размери.Ако някой знае нещо по въпроса моля да сподели
2.Има ли възможност на стръв зарган заметната по стандартен начин за дорадо да удари друга риба-интересува ме чисто практически случвало ли се е на някой-не че не знам за възможностите да удари лица,маятико а може би туна

Ще съм благодарен ако някой сподели нещо по въпроса
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Удря лефер и вадиш заргана на 2 части
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Станимир Бегов »

Аматьора Бс написа:Удря лефер и вадиш заргана на 2 части
:smt023 Особено над вечер шанса за лефер е по голям от колкото за дорадо.Направо опаковай заргана с поне 3 куки, иначе го вадиш на парчета.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Вадил съм лавраци, но това става в по-плитки части, където има и камъни, които се издигат до по-близо до повърхността.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Колкото до размера, който достига дорадото, виждал съм снимки на две риби, едната около 150 см, а другата около 120 см. уловени на остров по-наюг от Халкидики от брега. За теглото им не знам, но по-голямата със сигурност е над 5 кила. Аз лично от 7-8 години не съм виждал на живо риба по-голяма от стандартните, които ловим. Имайте предвид, че кинигоса расте много бързо и рибите, които ловим сега, след месец ще са пораснали с 5-10 см
presque
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Юли 23, 2017 10:24 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от presque »

Здравейте колеги,
Вчера се завърнахме от 4 дневна почивка до Аспровалта. След 3 дена мятане с воблери от брега, резултата е дорадо около килограм.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Дойдоха. Днес в рамките на 1 час сутринта имах 4 подгонвания на дорадо и нито един удар. Просто не бях подготвен. Утре...
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Къде беше проблема
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

В стръвта смятам. Много ми бяха стари зарганите, които ползвах. След известно време хвърляне не приличаха на нищо. Днес привечер ще си наловя, за да имам прясна стръв утре сутринта.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”