Риболов на Дорадо на Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ttoonneettoo »

Здравейте колеги, искам да споделя с вас една страхотна седмица на Халкидики изпълнена с много добър риболов и красиви гледки от Гърция. Всяка година съм по Гърция на почивка и все съм с големи очаквания за добър риболов от брега, но уви досега (само Заргани на бомбардата). Тази година си поставих за цел добри риби и се потготвих доста по-добре от предходните. Четох много за риболова на Дорадо и методите по които се лови там. Елементарно било бе:) - една яка въдица с голяма макара и голяма вместимост на здраво влакно на нея. Монтаж за щука с тапа 25 грама задължително, защото ако е по-голяма Заргана се изморява и бързо умира и не е атрактивен вече. Взех си и една въдица на бомбарда(плаваща), повод флорокарбон 1.5м. и стръв бял червей. Хванах си доволно Зарган (има го в изобилие в момента), закача се над гръбната перка на малка тройка на яката въдица и се хвърля съвсем леко пред вас с отворена шпула. Заргана си тръгва навътре в морето свободно, тапата се вижда доволно и чакате удара, а той е просто нечовешки. Адреналина се качва доста високо при удар на Дорадо. Рибата започва да скача във водата по един метър нагоре и да се стрелва като турпила. Когато рибата се хване на момента е златна, а като се остави след време в кепа става сребърна. Ще се види и на смимките надолу. Споделям с вас и снимките за да е по-ясно какво удоволствие е да се лови тази риба.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
pensionera
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Сеп 07, 2015 2:51 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от pensionera »

Поздравления...супер си...важното е тръпката с тези красавци... :fishing1:
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Arol »

Уау! Втората снимка направо кърти. Тоя риболов е нещо ново за мен. Никога не съм виждал някой да лови така в Гърция, но и аз обикновено ходя юли. Три въпроса - дорадото на плажа ли излезе, или на скалите? Като казваш монтаж като за щука включваш ли и стоманен повод? На каква дълбочина пускаш заргана да си плува? Страхотен репортаж. Браво на рибаря.
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ttoonneettoo »

Всички риби са хванати близо до скалите, слагам стоманен повод да и заргана го пускам на 1.5 метра под водата да плува. Според мен ще има успех и без стоманен повод, но със сериозно влакно, защото така скача рибата, че може да го скъса от раз. Поздрави
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от RAAZIEL »

Разкошно!!!
Риба мечта за много сериозни рибари!!!
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Arol
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 6:16 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Arol »

Благодаря за отговора. Задължително ще се пробвам през октомври. :)
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от oneillbgm »

Яко, яко.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от G.Petkov »

И аз се усетих за рибите дорадо :D ,
Даже бях подготвен с подходящ такъм, ама влошаването на времето и особено силния вятър миналата седмица ми попречиха да се пробвам :wink: !

Местните използват даже още по-прост такъм - ролка здраво влакно, пусната в кофа с вода и парче стиропор за тапа. И наистина заргана поема към дълбокото.

А иначе, и по плажа се виждат в плиткото ятата заргани бягащи със скокове над водата от атакуващите дорада!

Ще опитам пак !
jacob
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Май 07, 2015 11:05 am

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от jacob »

Браво!
MrNooneBG
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Чет Окт 09, 2014 8:40 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от MrNooneBG »

Поздравления колега, страхотни емоции ни предаваш. Каква дебелина на влакното според теб е удачно, защото се чудя на спининговата си въдица не мога ли да пробвам с този монтаж - става въпрос за плетеняк 1,2 или около 0,2 с тест 9,2 кг.?
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от sa_sko »

Страхотен репортаж колега, а на кой ръкав бяхте ако не е тайна.
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ttoonneettoo »

Риболова беше на втория ръкав близо до един известен плаж "Portokali Beach". Според мен колега влакното ти ще свърши работа направо слагай монтажа и ги почвай. Днес баща ми се обади, той също е на втория ръкав до едно село Сикя и днес е хванал две Дорадо доста добри. Разбира се със съветите на неговия син:)
simeon_kostadinov
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 11:06 am

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от simeon_kostadinov »

Много полезни съвети! Аз ще ги пробвам на първия ръкав (перфохори) в неделя, вероятно. На юг от селището, на около 5км има скалист бряг, там мисля да мятам. Има ли смисъл да се слага повод от флуорокарбон? Ето още една хубава статия по темата:
http://krissfishing.blogspot.bg/2013/01 ... 6.html?m=1" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ttoonneettoo
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Сря Май 18, 2005 8:27 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ttoonneettoo »

Ето го и баща ми доволен след двете добри риби в близост до Сикя:)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
gorgy_ski
новобранец
новобранец
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Сеп 09, 2008 3:10 pm
Местоположение: Чепеларе/Пловдив

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от gorgy_ski »

баси кефа.
ще взема и аз да опитам през уикенда, ама съм в района на Порто Лагос. там дали е възможно да има дорадо, или няма шанс.
и още едно въпросче - ако няма зарган, с друга рибка(примерно спари или мурмури) става ли номера?
п.с. снимката с златната рибка е уникална
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”