Риболов на Дорадо на Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kslanch
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 3:25 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от kslanch »

И аз така. И понеже за втори път отивам за риба в Гърция, не се чуствам никак подготвен. Та сега се чуствам обречен. А така се радвах на излета и го чаках с нетърпение... Дали да не взема да се откажа...

Все пак мисля да последвам съветите на по-оптимистичните майстори във форума и - смело, с главата напред към Ситония. Пък като се върна - ще докладвам за секретните си риболовни места и техники.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от баш_майстора »

kslanch написа:... Дали да не взема да се откажа...
Единственият сигурен начин да не хванеш е да не отидеш! :wink: Щом имаш желание и възможност - отиваш, пък каквото стане. И най-лошия ден на вода е по-добър от най-добрия в офиса. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
kslanch
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 3:25 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от kslanch »

Съгласен съм! Просто се поднасях с колегата за "безцелните излети" :fishing8:
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

Съгласен съм с колегата баш майстора и споделям това,а на колегата kstanch приятен отдих и успух
PS Само да не ходи на крепостта на Торони ,че глобите в Гърция са солени-има знак и бариера,там никой не ходи
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

Дорадо може да се лови и през нощта от брега
Имах успех на монтаж с калмар за стръв на 6 м. дълбочина.
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от ddorado »

На колегата ge6 hunt нямам прави на ЛС иначе с удоволствие бих отговорил,ако иска ddorado@abv.bg
kslanch
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 3:25 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от kslanch »

Обещания репортаж - за съжаление колегата ddorado се оказа прав и излета беше обречен:). За 3 дена и две нощи риболов хванах всичко на всичко 4 риби и нито едно дорадо.
Времето беше променливо и преваля на няколко пъти. Обиколихме Ситония със спирки на портокали бийч, къмпинг Кристина (пътища и канали без къщи), порто Кофу и ,накрая, Трипити. Изпробвах различни техники (за много от който научих от форума - благодаря на всички споделящи) - бомбарда с бял, филе от зарган или силиконови рибки, различни видове воблери, блесни и джигове, дънно с стръв каравидаки (закупено от магазина в Никити - благодаря за инфото на колегите) и морски червей (изкопан собственоръчно на плажа). Опитвах се да напасвам техниката в зависимост от мястото и дълбочината.
Зарган нямаше. За разлика от други излети, почти никакви удари. Хванах само един около 90см на бял. Някакъв хищник (не много голям) ми отмъкна зарганския такъм на филенце от зарган.
На изкуствените примамки, за 3 дни интензивно въртене нямах удар.
На дъно (без да си давам зор, не търсех този риболов) хванах две мормури. Колеги Гърци на плажа в Кристина, с 6 пръчки и цяла нощ ловене хвнаха 15-ина мормури и два дребни лаврака.
Единствената утеха ми беше, че от колегите който срещнах почти никой не беше хванал хищници. В Порто Кофу срещнах едни колеги явно с по- голям опит в риболова на воблери и те се похвалиха с два лаврака за 3 дни. В Трипити на фериботния кей, други няколко колеги с воблери и джигове, също бяха доста разочаровани и казаха, че за 4 дни не са хванали никакви хищници. Научих само за няколко единични случай на улов на дорадо и успехи в улова на ципура на черен червей на дънно.
Въпреки не толкова успешния риболов, излета беше определено приятен - видях прекрасни места, супер плажчета между секващи дъха скални образувания. Навсякъде имаше много малко хора, което доппринесе за ведрата атмосфера.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Айде и от мен репортажче.
Пристигане в 5 часа в Торони на 5.10.Авера не хареса мястото до крепостта и отпрашихме към Кофу.Там по тъмно нещо взе на сигнално жълта Дайва 170-ка Дайва -първата сепия в спиниг кариерата и едра при това.После към 10 разгледахме плажа и се установихме къде средата ама ни зарган ни едри риби.Вечерта аверчето закачи още една сепия и това беше.
Петък-тръгваме само по мъжки да катерим скалите зад крепоста ама нищо.Връщаме се до пясъчната коса на Кофу да дебнем лавраки ама никакъв живот.После пак безрибно на плажа.Вечерта пак на кея абе скука.Събота набиваме към Сикя и си намерихме едно малко кейче до което се стига по едни павета.Там набарахме заргана и пуснахме тапите ама йок.После времето се скапа и се отдадохме на софрата.
Неделя-пак отиваме на кея от предния ден и жената закова лаврак.Вятъра обърна и отидохме на скалите от другата страна на плажа.Там нищо и пак обръщане на вятъра и ние пак на кея и тогава за първи път дойде златното.Обаче вятъра стана бурен и заргана се покри а на воблерите не се случи нищо.Вечерта пробвахме на кея на Кофу ама нищо.
Понеделник палим към Йерисо.Още по тъмно забодох един лефер ама с него всичко свърши.От там на Трипити дорадото влезе няколко пъти ама заргана беше кат игла.До нас колеги също от Бургас имаха 3 тапи с прилични заргани ама бяха подминати.След обеда пак на Йерисо и до 10 само един удър нереализиран.
В понеделник решихме да останем на крепостта в Торони щот заминавахме на обед.Към 11 авера закачи хубав лефер между лодките но се откачи с бесни скокове това се повтори още един път.Аз пък настоявах на заргани на тапа ама въпреки добрите размери дорадото не дойде.Изводът е че от 6 дни 3 бяха пълна скука с извинение че е пълнолуние.Лаврака.лефера и всички изтървани риби и празни удари бяха само и единствено на бяло Дуо 140-ка от пълна кутия с маркови пластмаси.Жената и авера също бъркаха в нея щот новобранката ми дойде с торба измислени от Алито.
Забравих че ходихме и до понтоните на Мармарас и Никити ама чеп.
22279688_10214447387048333_8156846980469552337_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от fishingmania »

Здрасти,
след като се видяхме с теб на Кофу и ние изпалихме към Йерисо, стояхме там ден и половина, за това време една баракудка като зарган, едно бебе леферче и едно на следващата сутрин ми се откачи в краката (халука 145с). За наше нещастие след като си тръгнахме от Йерисо, ни звъннаха пичове българи които бяха там, дорадото зверски се беше набило 50 риби цял ден стояли до 19:00 вечерта. Хванали една риба и още един удър им отнесъл заргана, обаче не са могли да си хванат повече заргани, иначе дорадото им е прилично към 3 килограма. Така де утре отиваме пак.
Успех!
fisher_men
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 3:18 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от fisher_men »

Здравейте, колеги,
Изчетох всичко в темата и бих искал да попитам дали някой има наблюдения, къде е обичайното място по тялото на заргана, където дорадото го атакува - в главата, в средата на тялото или към опашката? Това според мен е важно, защото ще даде отговор, къде е най-подходящо да се закачи куката, съответно дали да бъде само 1 или 2 на монтажа
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от hris47 »

fisher_men написа:Здравейте, колеги,
Изчетох всичко в темата и бих искал да попитам дали някой има наблюдения, къде е обичайното място по тялото на заргана, където дорадото го атакува - в главата, в средата на тялото или към опашката? Това според мен е важно, защото ще даде отговор, къде е най-подходящо да се закачи куката, съответно дали да бъде само 1 или 2 на монтажа
Къде ще атакува е божа работа,хищните риби обикновенно атакуват отзад и отдолу, но жив зарган се закачва само под гръбната перка(ако си на една кука) и към опашката-ако си на две куки -за мен по-удачно е на две,като се внимава много да не нараниш гръбнака,ако искаш да е по-дълго време жив.Пред вид това че се храни високо ,монтажа е на ''тапа'',може би по-удачно е на ''балон'' понеже балона оказва много по-малко съпротивление и така заргана остава по-дълго жив.По същия начин се лови и лица :fishing5:
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от gogibo »

Като съм чистил дорадо,винаги съм разрязвал стомаха за да си отговоря на същия въпрос.Виждал съм сгънати на две заргани вътре в търбухата,което ме кара да мисля,че напада и лапа в средата на заргана.Виждал съм и само прехапан, и глътнат без главата.Виждал съм и гопи,глътнати откъм главата.Поради тези ми наблюдения,закачам винаги кука на гръбната перка и втора /свободна по повода/,след аналната перка на заргана за по сигурно.При улов и двете куки са били глътнати дълбоко.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от Аматьора Бс »

Точно затова се слагат по-едри заргани.Малките каталясват бързо и не са интересни.А големите дорадото ги удря през кръста и ги поглъща на 2 ката.Затова и не се засича веднага а се изчаква да сгъне заргана и да потегли.
dbc
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Съб Сеп 19, 2009 10:17 pm

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от dbc »

Имал съм късмета да наблюдавам атаки пред мен в краката ми и наистина заргана го захапват през средата и го гълтат така - сгънат на две, като това става в движение и е важно бигела на макарата да е отворен, за да може влакното да не създава съпротивление. Желателно е заргана да е колкото може по-малък, за да може дорадото да го глътне веднага. Размер от 20 см е оптимален. При по-голям зарган 25-30 см и нагоре дорадото изобщо не иска да го атакува или просто само го хапе и пуска и изобщо не иска да се опита да го глътне. Говоря за риби до около 2 кг., които са масово срещаните. Предполагам, че с увеличаване на размера на рибите и плячката им става по-голяма. Най-добри резултати съм имал с филета от зарган с дължина 5-10 см, които ги атакуват безкомпромисно и ги гълтат веднага.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Риболов на Дорадо на Халкидики

Мнение от hris47 »

Я да питам и аз --какви куки са оптимални за риболов със жива стръв на дорадо?
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”