Риболов в Порто Куфо и Торони

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

Айде да не се обиждаме на размери!!! :fishing12:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от Vid »

баш_майстора написа:Айде да не се обиждаме на размери!!! :fishing12:
Изображение
Няма обиди, щото таме я си врътнах класно капо и то два пъти и от каяк в целия залив, че и пред него....
Тоя улов за ден ли е, или за седмица?
Питам, щото сега си планирам почивката в Гръцко за началото на септември....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

Въпреки сравнително неподходящия за риболов сезон, все пак почивката не мина под знака на пълното капо. Първите няколко дена, както обикновено, риболова беше отчайващ. Измежду корабите се разхождаха дребни лаврачета и маятико, както и никак не-лоши кокалита, но рибите не проявяваха абсолютно никакъв интерес, нито към воблери, нито към силикони, нито към ситни джигове. Предполагам наличието на тонове ува, която е основната им храна в момента, беше причина да не се заинтересуват от изкуствениците. Все пак слънцето изгря и на нашата улица! Като няма риби - и баракудите са риби. ;) Дребни, но доста нахални, спасиха честта рибарска. :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
kslanch
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2014 3:25 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от kslanch »

Здравейте колеги!

Кратък репортаж и от мен от този регион. От 18.8 прекарах 6 дни на къмпинг Каламици. За риба ходих рано сутрин и привечер. Нощем не съм ловувал. Имаше много зарган от дребен до среден размер. Едри зергани не се обадиха на никаква примамка. След 2-я ден превключих основно на хищници - солоконо, воблери и клатушки от не много богатия ми арсенал. Почти никакви удари. Само единия ден привечер на силиконова рибка излязоха 3 средни(около 300г ?) кокалита. Това се случи от другата страна на скалите след нудиския плаж, където брегът слиза стръмно навътре и е доста дълбоко. Много навътре имаше и подгонвания на заргана от някаква риба, но близо до брега - нищо. Предполагам, че е било рано за по-големите риби. Водата беше 28 градуса и слънцето напичаше яко.

След това се отправих към Черна Гора, където също полових малко, но това е извън темата и ще видя дали има друга отворена тема където да го споделя.

Поздрави!
georgi.simeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 16, 2019 11:27 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от georgi.simeonov »

Здравейте колеги,

Споделям и аз моя скромен улов от района. Бях там в периода 24-28 май. Бях отседнал в хотел на плажа Тристиника.

На 24-ти след като се настанихме повъртях доста на плажа като извадих само един дракон (за тях имам абонамент, всеки ден поне по един като миналата година един някак се извъртя и успя да ме прободе в палеца с шипа на един от хрилните капаци, такава болка не съм изпитвал през живота си).

На 25-ти сутринта преди изгрев отново бях на плажа. На воблерите нямаше нито един удар и след изгрев сложих джиг. Към 8 часа закачих морска лястовица с размер около 30 см, която се откачи в последния момент на границата с пясъка. Към 8:15 видях 5-6 риби да следват джига ми до самия бряг, на следващата проводка последва удар без резултат и отново преследване на джига до самия бряг. Веднага заметнах отново съвсем близо в посоката в която се отдалечиха рибите и 2 секунди по-късно последва безапелационен удар и този път извадих ето тази Лица:
IMG_20190529_071425.jpg
Веднага след това извадих още една много малка. До вечерта имах удари само на дракони.

На 26-ти сутринта, отново по тъмно, бях на Порто Куфо, но там беше пълна скръб. Абсолютно никакво движение. Колега сподели, че излизат епизодично хищници. Видях няколко лаврака но това беше всичко. През деня отново хвърлях на плажа и имаше само дракони. Вечерта отново на плажа извадих дребен лаврак на бял воблер 17 см. Ситуацията беше леко комична, тъй като след като воблера заора в дъното близо до брега вдигнах върха на пръката и започнах да прибирам бързо когато последва яростен удар от този дребосък:
IMG_20190526_213759.jpg
На 27-ми сутринта не успях да стана рано и отидох на плажа със семейството след 10 часа. Нямаше никакви удари, дори и дракони нямаше. Към обяд се придвижих към скалите в западния край на плажа и след 2-3 замятания последва мощен удар ислед кратка борба успях да извадя този красив лаврак:
IMG_20190527_120015.jpg
До вечерта нямаше повече удари.

Това беше за тази почивка. Имайки предвид мястото и времето съм доволен от улова. Риби има, но трябва да извадиш късмета примамката и рибата да са на едно и също място по едно и също време. С изключение на двете последователни лици нямаше момент, в който да има 2 последователни удара. Въпреки, че пробвах различни воблери и джигове най-успешни в този момент излязоха този модел джигове:

https://www.aliexpress.com/item/3285289 ... 3c00TcfIxK

Двете лици излязоха на шарения, а лаврака на синия с точките.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от alekst »

georgi.simeonov
Изчетох всеки един ред с интерес . Мисля ,че си взел максимума от района.
Важното е релакс да има , всяка риба е бонус и дано следващият път повече бонуси да има :fishing7:
as-lures.com
georgi.simeonov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Съб Мар 16, 2019 11:27 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от georgi.simeonov »

alekst написа:georgi.simeonov
Изчетох всеки един ред с интерес . Мисля ,че си взел максимума от района.
Важното е релакс да има , всяка риба е бонус и дано следващият път повече бонуси да има :fishing7:
И аз така мисля. Можеби ако имах компания, с която да пообиколя можехме да открием по-продуктивни места и примамки. Но при положение, че съм със семейството и гравитирам основно около плажа нямаше как да се постигне повече от това. Двете по-едри рибки ми донесоха достатъчно емоции за тази ваканция :)
djaleks
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Ное 12, 2018 9:03 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от djaleks »

Здравейте :) Бях с децата в Никити за около 4-5 дни, но слизах със сина на риболов до Торони 1-2 пъти. В Никити опитвахме в ранните часове от плажа, но освен малко зарганче на сребърен джиг 10 грама нищо друго. Торони първата сутрин започнахме с няколко бели червея, които винаги си носим, за да не остава тавичката без риба :wink: Хванахме около 2-3 средно големи заргана, които поради бройката върнахме обратно, но единия като стръв закачен на полиангистро. Като цяло имаше много зарган на около 4-5 метра от брега, както имаше и много удари. Около 9 сутринта се заиграха лавраците и започнаха да се хранят със зарган като борбата беше достойна за филм на Енимъл планет :lol: за съжаление борбата беше далече от нас и не можахме да "закачим" от тази трапеза. На втория ден в Торони отидохме към 5:30. Имаше около 4-5 човека, но улов нямаше. Заиграха зарганите и ние с детето започнахме да си ги гоним на бял червей и да вадим. Извадихме около 10 средно големи бройки и една платерина, която явно нещо се беше объркала на метър от брега докато вече прибирах за следващо замятане. Големи риби май така и не се появиха! Като цяло и аз и детето сме доволни и се позабавлявахме. Скоро отиваме пак :fishing11:
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от debsi »

Здравейте,

Петък и събота бях на гости на един приятел който има апартамент в Торони и разбира се направих 3 часов риболов на скалите над Каламици. Петък ходих да разгледам без въдици за да си избера място където се слиза до водата по-лесно, но се оказа че такова няма и все пак си набелязах място което да е горе-долу равно поне да не седя на един крак и така събота в 6:45 бях на позиция. Понеже имаше доста голяма дълбочина първо пробвах на джигове за повече от час имах само един удар на прилична риба която се откачи. Към 8 часа времето се оправи и слънцето почна да пече и смених джига с любимите ме воблери на Дуо и така първия удар и Маятико към кило искам да кажа, че това за мен е една от най-силните и борбени риби спрямо размера си и доставят голямо удоволствие, риболова продължи към 2 часа като през това време имах 8-9 удара като имах две много брутални късания на плетеняка от доста големи риби и така две дуо-та си заминаха. Все пак извадих 4 маятикота като едното закова точно 3 кила на кантара и ми достави много приятна 10 минутна борба ако трябва да съдя по него двете риби който скъсаха бяха към 5те килограма, но реално не ги видях. Макар без два воблера си тръгнах доволен с рибите към Торони. Имам една снимка за цвят до 14 см воблер за да добиете някаква представа за размера на рибите. Както се казва малко ама от сърце.
1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от smel1968 »

Отличен риболов и отлични риби.Браво.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
KalinSK
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 8:41 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от KalinSK »

Здравейте,

Предстои ми посещение на Торони в периода 25-28 октомври. Предвид факта, че не съм посещавал това място преди, бих се радвал ако ме насочите към някои места, на които сте имали успех! Благодаря Ви за отделеното време!
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от Станимир Бегов »

Порто Куфо е 1.5 км .Иначе в ляво до крепоста е дълбок плажа и в другия край скалния нос. 39.969037, 23.920360 , 39.977069, 23.903814 , 39.991464, 23.891709
KalinSK
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Май 28, 2015 8:41 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от KalinSK »

Станимир Бегов написа:Порто Куфо е 1.5 км .Иначе в ляво до крепоста е дълбок плажа и в другия край скалния нос. 39.969037, 23.920360 , 39.977069, 23.903814 , 39.991464, 23.891709
Благодаря много за инофрмацията!
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от debsi »

Здравейте приятели,

Миналата седмица бях отново на любимият ми ръкав Ситония. Времето беше прекрасно с изключение на един ден в който вятъра беше непоносим. Преди да продължа искам да поздравя колегата Венци с който се запознахме там много готин човек. Венци ако четеш "наздраве" :). Така риболова не беше много лесен, макар че риби определено имаше, макар че трябваше много смяна на дълбочини и примамки докато се хванат такива. Сутрин предимно лових на по-дълбоки места между Каламици и Сарти, а вечер на различни плажове и плитки скалисти места от другата страна на ръкава. Хванаха се доста видове риба като най-много риби излизаха на 14 сантиметрови воблери. Най-много бяха тунакитата сутрин на издължени джигове 40 и 60 грама на дълбочини между 20-25 метра аз по-големи дълбочини на този ръкав не съм намерил макар че съм го обикалял доста. Така първите три дни имаше само тунакита като за ловене това си много атрактивна риба, но когато рибите са към кило, а влакното е PE 2.5 и флорото 0.52 няма много много екшън :). По-интересното се случи на четвъртия ден на воблер малко преди залеза два хубави лефера хванати през по-малко от минута като с меката въдица вече си имаше повече екшън. Така продължи и на следващият ден със тунакита и паламуди между тях едно малко маятико което беше много лошо закачени в хрилете иначе щеше да си плува на свобода. Излязоха и няколко малки баракуди колкото заграни които си плуват на свобода. Колегата Венци хвана две хубави баракуди по над 1.5кг, но аз нямах такъв късмет. И така на деня преди тръгване както става обикновено на малката акция и влакно 0.18 със флоро 0.30 много хубав удар като последва охкане, пъшкане. свирене на аванса като накрая се оказа маятико около 3те килограма не го премерихме там, но в София преди да го изядем изчистено и без глава и опашка електронната везна показа 2.480.
И така дойде събота и трябваше да си тръгна от прекрасната Ситония, но пък в добро настроение. Ще кача и някоя снимка предварително се извинявам, че са от мивка, но реално си държаш телефона в колата че имаше падане във водата със телефон, който не проработи и вече не рискувам. Бъдете здрави и до нови срещи.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от lozzy.68 »

Браво! Добър, улов и прекрасни мигове и си преживял . Благодарско за споделеното ... ! :wink: Още много слука и късмет !!! :fishing5: :drinkers:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”