Риболов в Порто Куфо и Торони

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от smel1968 »

Много добре е че си хванал риби,но как траеш в тази жега там.Аз преди края на септември не стъпвам там.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от CAVERN »

Какъв размер са как се водят тези джигове
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

smel1968 написа:Много добре е че си хванал риби,но как траеш в тази жега там.Аз преди края на септември не стъпвам там.
Мани че трае жегата - аз тръгвам тая вечер, ама защо си трае за рибите? Браво за улова!!! Жалкото е, че не съм спинингджия, и затова питах одеве за нещо по като за плувка и ала бала. На място ше ги борим с импровизации. То се е видяло.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

CAVERN написа:Какъв размер са как се водят тези джигове
Този на снимката е 35 гр. Имаше колеги, които ползваха и по-леки. Проводкатаа... волна програма... мяташ навътре, чакаш да потъне и после почваш да помпиш.

По въпроса за жегите - можете да ги изкарате и в София/града, в който живеете. Може пък да ви хареса повече. ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от G.Petkov »

ludiqdoctor написа: .... и затова питах одеве за нещо по като за плувка и ала бала.....

Докторе,
Прочетох ти поста, ама имам чувството, че ти не си ми прочел цяла тема, само за риболов на плувка и то по Халкидики. :wink:

Та ако те интересува плувката - малко по-надолу в подфорума има по въпроса.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

G.Petkov написа:
ludiqdoctor написа: .... и затова питах одеве за нещо по като за плувка и ала бала.....

Докторе,
Прочетох ти поста, ама имам чувството, че ти не си ми прочел цяла тема, само за риболов на плувка и то по Халкидики. :wink:

Та ако те интересува плувката - малко по-надолу в подфорума има по въпроса.
Жоре, чел съм ти темата поне три пъти само тая седмица от край до край. Питането ми е свързано конкретно за тези дни конкретно за тези места. На бял на плувка са ми ясни тия изпълнения. Нали миналата година на Амоляни ги правих и аз. Въпроса е има ли други опции - кефалови риби на дъно, сафрид на чепаре...
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от Vid »

Чудя се дали да планирам едноседмична ваканция таме през август???
Някой да е практикувал риболов с каяк? Мястото ми се вижда закътано и безветрено? Дълбочините какви са, дали става и за отвесен джиг?

Жоре, ти ли си писал за таме, а Я нещо не съм прочел? :D
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

Утепало се е за каяк! В залива е невъзможно да се вдигне вълна. Дълбочината е 90-100 метра. Може да се лови и извън него. Нямам идея за какви дълбочини става въпрос отвън.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от CAVERN »

Благодаря за отговора! Ще ги пробвам.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

Вчера се завърнахме благополучно от порто куфо. Риболов...силно казано. Сутрин рано от пет до към осем и вечер след седем на кея на портото. На дъно и плувка стръв бял, скариди, охлюви, сушен блатен червей. Резултата един и същ - спарови риби среден и едър размер, тук там някой костур. Стотиците дамсели дамсели (меланури) затрудняват много риболова, но накрая им хванах цаката. Парчета хляб да се забавляват на повърхността иначе слизат надолу и правят само навалица около стръвта и търсената риба н може да стигне до нея. Хищници не съм търсил, защото нямам никакво оборудване за това, но нито видях нито някой каза, че имал слука. На два пъти се случи сутрин да влезнат големи пасажи лаврак в порта, при което водата буквално завираше. Всичко трае не повече от 3-4 мин. и след това никакво кълване на никаква риба. Зарганите си бяха взели и те отпуск. Тук таме по някой октопод епизодично. Поради това че белия ми какавидира още на третия ден се принудих да се науча да ползвам слинг или хавайско копие. Тръпката е голяма. С копието имаше слука на морски език, костури, дракони и един октопод. Друг го хванах на ръка, но ме измъчи поне половин час. Като цяло се върнах с около 2,5 кг дребна риба. Ако някой иска в магазина до бензиностанцията има почти всичко и то на много хубави цени. Това е от мен. Дано съм бил полезен.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от Vid »

И, Я благодаря за инфото, ще ги помъча таме средата на август....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
BloodDust
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 9:29 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от BloodDust »

В периода 18-20.11 за първи път посетих гръцкото крайбрежие с цел морски риболов. Времето бе прекрасно, природата красива, но за сметка на това риболовът бе доста слаб. Причини за последното,предполагам освен земетресението в района на Солун, се оказаха липсата на опит и подготовка. Ловихме в района на прищанището на Неа Мармарас, заливите преди Торони и Порто Кофу. Резултатът от тридневния излет е следният:
1) На пристанището на Неа Мармарас направихме два "нощни" излета (от свечеряване до полунощ). Хванахме няколко калмара, една сепия, един октопод (всички уловени на калмарки DTD с червена и оранжева разцветка) и една змиорка (уловена на дъно със стръв парче зарган) и няколко заргана (бомбарда със стръв бял червей). Имаше и няколко силни удара на дъно (стръв парче от риба), които не можахме да реализираме. На спининг - нищо. Привечер и през нощта се виждаше, че играе хищна риба (предполагам лефери и баракуди), но нищо не налетя на примамките. Колегите-гърци, които ловяха от брега също не видях да имат слука. Тези от тях, които бяха застанали на понтоните, до които може да се стигне единствено чрез лодка, ловяха епизодични калмари, доколкото можах да се ориентирам в тъмнината.
2) Направихме два сутрешни риболова на Порто Кофу - от 08:00 до към 12:00 (за жалост не можахме да се организираме и да станем рано, за да ловим на зазоряване). На бомбарда се ловяха епизодични заргани, на дъно хванахме един доста едър дракон, както и регистрирахме няколко силни, но безрезултатни удара. За стръв използвахме парче от риба и морски червей.
рез по-голямото време мъчих спининга, но без резултат. Успях да съзра едно хубаво подготване от страна на прилична риба, но не последва удар. Гърците ловяха почти изцяло на дъно, като видях да вадят няколко дракона и един кефал. За стръв ползваха предимно морски червей или поне на това ми заприлича.
3) Последния ден помятах спининга по малките заливчета преди Торони. Удари отново нямаше, единствено едно подгонване от страна на доста едра риба, което обаче за жалост отново завърши безрезултатно.
Направи ми впечатление, че гърците почти не използват изкуствени примамки, За трите дни срещнах един спинингист-грък (на Порто Кофу), който също като мен, нямаше слука.
Поздрави!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2100
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

BloodDust написа:Направи ми впечатление, че гърците почти не използват изкуствени примамки.
В Гърция, особено в северната част, спинингистите са като белите лястовици. Има ги, но (почти) никой не ги е виждал! ;) На тях им дай дънарките и да дремят цяла нощ на столовете. Най-много да се поръзтъпчат малко на свечеряване и зазоряване, за да потътрузят октоподиерата. :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от аксел »

баш_майстора написа:
BloodDust написа:Направи ми впечатление, че гърците почти не използват изкуствени примамки.
В Гърция, особено в северната част, спинингистите са като белите лястовици. Има ги, но (почти) никой не ги е виждал! ;) На тях им дай дънарките и да дремят цяла нощ на столовете. Най-много да се поръзтъпчат малко на свечеряване и зазоряване, за да потътрузят октоподиерата. :roll:
Ама,ако знаеш колко не си прав............не ги подценявай.....тях гърците.........,те точно това искат,затова си и траят......рядко ще видиш,гръцки спинингист на добре известните места,но има други,които ревниво се пазят.......
валатът не най-лошото нещо на света
Аватар
BloodDust
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Май 26, 2008 9:29 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от BloodDust »

Здравейте!
В седмицата след Великден отново имах възможност отново да половя на Халкидики. Времето не беше особено хубаво - почти през цялото време духаше стабилен вятър, като на няколко пъти и преваля, но поне нямаше сняг, подобно на милата ни родина. Дестинацията, която семейно избрахме беше курортното селище Сарти, което са намира на ръкава Ситония с изглед къмвръх Атон и е на около 30-40 км от Порто Кофу и Торони. Къщичката, която бяхме наели се намираше на около 100 метра от морето, която съотвено предразполагаше всяка сутрин и вечер, както и по време на следобедния сън на детето, да мога да практикувам любимото хоби.
Лових изцяло на изкуствени примамки, като резултатите не са повод за гордост .

Общо се отчетох с около 15-тина морски костура (или перки, както май им се води официалното наименование), 10тина дракона на различни примамки - воблери, пилкери и един кастмастер. Може би още толкова рибета се откачиха, непосредствено преди да ги измъкна върху скалите. Изненадващо за мен на Duel Adagio 85 mm, цвят BPMQ (жълт гръб) се закачиха 1 мурмура и 1 меланура. Мурмурата беше и единствената риба, която свърши на скарата. Символично участие на трапезата, но пък от сърце.
Две вечери отделих време да търся баракуди на пристанището на Сарти, но безуспешно. Същият беше резултатът и на колегите, които засякох там.

Местата, които обиколих - скалите около плаж Платания (юнжо от големия плаж на Сарти), плаж Гоа, скалите след къмпинг Валти, пристанището на Сарти. Като изключим последното място, не успях да открия място с прилична дълбочина.
Семейно направихме една разходка до Порто Кофу и Торини, на която естествено взех спининга, като за 2 часа се отчетох с 1 дракон.

Гъркът, който ни бе домакин, сподели, че за последните 10 години е видял 1 изваден лаврак в района, като рибата, която обикновено е обект на риболов е ципурата. Местата, които ми посочи бяха средата на плаж Платания (срещу устието на пресъхналата рекичка) и плаж Сикия, непосредствено под таверната на Теано. Той обаче не беше особено запален рибар, тъй че мнението му го споделям чисто информативно. Аз обаче имах единствено спининг и изкуствени примамки под ръка и съответно не си пробвах късмета на риболов на стръв.

Независимо от не дотам доброто време, се получи приятна семейна почивка сред прекрасна природа. Срещата с големите рибоци отлагам за следващия път.
Поздрави и наслука :fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”