Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

Здравейте! В средата на септември ми се очертава 1 седмица в Ситония, ще търся хищник, но района не ми е познат. Можете ли да ме насочите с удобните места в региона! Благодаря предварително!
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2101
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от баш_майстора »

Имаш пристанище като слънце насред селото. Кво толкова има да му мислиш къде! ;)
https://www.google.bg/maps/place/Ormos+ ... 3007?hl=bg
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

Гледах и аз google, ама няма много снимки от мястото и не знаех дали е разрешено. Има някои пристанища, които ги забраниха. Там ще бъда 3 дни, после слизаме надолу, там ще е интересно. Благодаря!
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Tanazius
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Окт 12, 2009 1:59 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от Tanazius »

Преди две седмици пробвахме на това пристанище - само кефали се ловяха, местните ги хващат на "полиангистро". Нищо едро не се завъртя са два дни. В малкия залив вляво от него колеги ловяха дребни спароси. Аз лично бих се засилил по скалите в посока Вурвуру - там има по-добър шанс за хищник, ако намериш по-дълбоко място. Успех!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

Честно казано на картата не виждам много дълбоки места в посока Вурвуру, може би тук :

Изображение
Вчера кълвеше,днеска не ще!
no_sense
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 02, 2015 7:18 am

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от no_sense »

https://www.tripinview.com/en/presentat ... 1&id=85691
да се ориентираш по-лесно :)
Аватар
njoyz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Апр 06, 2015 1:07 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от njoyz »

Колега, щом искаш да търсиш хищник прочети темата за риболов на дорадо на Халкидики., там е ясно обяснено как, ако ги има, да хванеш рибата мечта.
Hrabri je vodja narodu treb'o.
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

no_sense написа:https://www.tripinview.com/en/presentat ... 1&id=85691
да се ориентираш по-лесно :)
Супер си, колега! Благодаря много!
Вчера кълвеше,днеска не ще!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

njoyz написа:Колега, щом искаш да търсиш хищник прочети темата за риболов на дорадо на Халкидики., там е ясно обяснено как, ако ги има, да хванеш рибата мечта.
Естествено, че ще опитам. Ще ги търся главно на воблер, но ще опитам и на зарган.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от mmkatch »

Здравейте,

Вчера се завърнах от 6 дневен престой на Ормос Панагияс. Риболовът беше пълна скръб. Почти всеки ден ходих. 1-2 малки заргана от пристанището и няколко спароса. Пробвах и на сърф кастинг от плажа - Антигони, рано сутрин 1 път и 1 път привечер. Изпуснах 1 по-едра риба и това беше.
Единственият кеф бяха октоподите от пристанището - около килограм на изкуствен рак :)
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

mmkatch написа:Здравейте,

Вчера се завърнах от 6 дневен престой на Ормос Панагияс. Риболовът беше пълна скръб. Почти всеки ден ходих. 1-2 малки заргана от пристанището и няколко спароса. Пробвах и на сърф кастинг от плажа - Антигони, рано сутрин 1 път и 1 път привечер. Изпуснах 1 по-едра риба и това беше.
Единственият кеф бяха октоподите от пристанището - около килограм на изкуствен рак :)
Направо ми съкрати живота с тоя пост :D Някъде около града опита ли? Гледам, че накрая на пристанището има издаден нос от камъни. От там може ли да се лови?
Вчера кълвеше,днеска не ще!
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от mmkatch »

bantumi написа:
mmkatch написа:Здравейте,

Вчера се завърнах от 6 дневен престой на Ормос Панагияс. Риболовът беше пълна скръб. Почти всеки ден ходих. 1-2 малки заргана от пристанището и няколко спароса. Пробвах и на сърф кастинг от плажа - Антигони, рано сутрин 1 път и 1 път привечер. Изпуснах 1 по-едра риба и това беше.
Единственият кеф бяха октоподите от пристанището - около килограм на изкуствен рак :)
Направо ми съкрати живота с тоя пост :D Някъде около града опита ли? Гледам, че накрая на пристанището има издаден нос от камъни. От там може ли да се лови?
Здрасти,

На тези камъни може, но аз там хвърлях само на бомбард. Имаше доста българи с воблери, но не видях някой да хваща. Хвърляха и от скалите около селото. Аз ходих на съседните плажове - Антигони и Лагониси, но без успех. На плажовете хвърлях само на дъно - аквовати и мана. Изпуснах една по едра риба и това беше. Иначе на пристанището може да хванеш спароси, но аз не ги харесвам. Може и от времето да е било, знам ли :) Мисля, че вечер се завъртаха някакви дребни хищни риби, които гонеха малките. Местните казват, че риболовът там е от октомври до април. Успех и пиши, дано положението е по-добро :)
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

Благодаря много! Утре заминавам, дано слуката е с мен!
Вчера кълвеше,днеска не ще!
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от bantumi »

Върнах се днес от Халкидики. На Ормос Панагияс средни заргани на червей, а на зарган малко по-редки, но за сметка на това 60+ сантиметра. Епизодични мини-лаврачета на бяло raglou. След това слязохме към Порто Коуфо, а там - МЪРТВИЛО! 2 лаврачета, около 1 педя на бомбарда за 2 дни, още по-дребни маятико и лици. Туй е! Мерси! :drinkers:
Вчера кълвеше,днеска не ще!
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: Ситония - Ормос Панагияс. Къде?

Мнение от mmkatch »

Е пак е по-добре от когато аз бях там. Тогава дори зрганите бяха изключително редки! Поздрави и наслука :fishing1:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”