Крадливи гърци около Аспровалта

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
icho_87
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Мар 30, 2007 1:10 pm
Местоположение: Гоце Делчев, Стара Загора

Крадливи гърци около Аспровалта

Мнение от icho_87 »

Здравейте, колеги,
Чудих се дали да правя тема, но за да не изпадате в ситуации като моята все пак реших да я направя :)
Действието се развива Тузла - устието на Струма. Отиваме ние събота вечер, че да си хванем място за неделя сутрин.... Не кълве, студ, вятър и решихме поне да поспим. До нас спира гръцка кола с 4 мургави елемента. Слизат, гледат и хоп... пускат 2 въдици точно до нашите такъми, а място поне 15 метра настрани. Викам си аз "тия ще ни крадат"... Правя се че спя в колата, ама с крайчеца на окото надничам какво става... и така час и половина нищо. Виси ония до нашия багаж и се озърта... по някое време съм задрямал, събуждам и се и кво да видя - единия крачи на някъде с кепче в ръка. Надигам и се гледам нашето кепче си е на място. И пак спокоен си подрямвам. След 4-5 минути събудих колегата, дето беше с мен, и му казвам "абе, виж нещо да не ти липсва, че единия от тия изчезна". И хоп, една въдица я нямаааа :) обаче нали не съм го видял да я взима и няма как да съм сигурен, че е той. Слизам от колата и отивам при другите БГ колеги (2-3 коли от Благоевград и една от Петрич). Питам дали са видели въпросния индивид да носи въдица, но уви. И така взех фенера и отидох в посоката, където ходеше и ония човек да огледам храстите... нищо. На сутринта като се поразвидели моя другар отиде да търси пак и ми звъни по телефона: "Ела с колата тук покрай храстите!". Аз да ви кажа си помислих, че там има скрити 5-6-10-12 въдици.... намерихме я, скрита оле-мале и готова като си тръгват да я натоварят по път.... ей като ми завряха л***ата .... газ обратно на кея и като го почнах единия от 30 метра да му викам (само той беше буден, другите още спят). Не говорил български, само руски. Така ли, аз и на руски ще ти **** **** :) събудих целия кей, а ония ми вдига рамене и ми дава неговата въдица "земи мойта" вика.... циганин мръсен. Другите се правят че спят и добре че не излязоха, че бог знае какво щеше да се случи на тоя кей.... А и аз смел, 15 човека българи сме :) Снимал съм му колата и него самия, но не знам дали ще успея да кача снимка.
Иначе колата е Kia Rio, сиво комби с номер ЕPK 5975...
Пазете си багажа!!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Valdini
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 11:19 am
Местоположение: София

Re: Крадливи гърци около Аспровалта

Мнение от Valdini »

Колега, след няколко дена отиваме сериозна група натам, така че ако ги видим тия юнаци, направо ги почваме без да ги чакаме, изобщо няма да ги бавим.... :finga: :axe:
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Крадливи гърци около Аспровалта

Мнение от icefire »

Всяко стадо си има мърша .. но тези май не са били гърци . Може да живеят там , може да са русопонди , цигани , албанци , шпртъри , македонци .. и к'ви ли не .
Случилото се не е било хубаво вярно е !
За повече от 10 години ходене по морски риболов из Гърция , до сега не ми се е случвало нещо подобно !
Много пъти съм оставял такъмите , колата отключена на пристанището , аз през това време за кафе и цигари съм бил на 1-2 км ... никога не е имало липсащо нещо ..
Можеби въпрос на късмет !
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1126
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Крадливи гърци около Аспровалта

Мнение от rap66 »

Остави си нещата на някоя от нашите бучи за половин час. Ще е късмет ако си намериш колата.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”