Избор на въдица за туичинг

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

papoi
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:56 pm

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от papoi »

Харесал съм един воблер Shimano Waxwing BS но не знам кой размер да взема от 25гр или от 45гр .Двоумя се дали 45гр ще мога да го хвърлям със тази пръчка ?
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от itodorov »

Колега, не е добър вариант да вземаш примамки с тегло над горния тест на въдицата. Първо проблем с хвърлянето и второ с туича. Гледам, че тепърва се оборудваш и бих ти препоръчал да инвестираш в по-стандартни и доказали се воблери. Флуоро карбона, към който си се насочил е добър. За плетено влакно ти препоръчвам варивас, като е почти задължително да имаш една резервна ролка. Ако не си взел макара, пена който имаш ще ти свърши работа първоначално, докато инвестираш в друга макара. Аз лових близо година със същия и вярно си тегне, но не е болка за умиране и същевремено е много здрава и дуракоустойчива макара. Инвестирай във воблери, защото колкото повече имаш, толкова е по голям шанса да имаш правилния за определен момент.
papoi
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:56 pm

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от papoi »

Предложи някой воблер че и без това се чудя какво да взема ако не е тайна разбира се.Макарата я взех преди три месеца и е на един риболов .Жал ми е да я продавам .А за влакното на варивас какво да взема и какъв размер?
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от itodorov »

VARIVAS Avani Sea Bass MAX PE8 150m, дебелина PE 1,5. За воблери има доста теми. Насочи се към duo tide minnow, duel hardcore minnow, mommotti, lucky craft sea finger, daiwa shoreline, shimano silent assassin, smith haluca, bass day
papoi
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:56 pm

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от papoi »

Един приятел е много доволен от Воблери Rapala Max Rap 13см какво ще кажеш за него, мислех да взема още 3-4 разцветки?
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от itodorov »

Става, гърците масово ловят с рапала.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от RAAZIEL »

papoi написа:Един приятел е много доволен от Воблери Rapala Max Rap 13см какво ще кажеш за него, мислех да взема още 3-4 разцветки?
Хубав воблер е...аз имам няколко 17-ки и имам успехи...като ме е спасявал от няколкодневно капо...

пс.по-добре е от шиманото за което бе попитал по-горе...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
dancho.danev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 144
Регистриран на: Пет Ное 29, 2013 6:13 pm
Местоположение: Швейцария

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от dancho.danev »

Хей papoi ти да не си ударил нещо от тотото? Такова бързо обзавеждане от отдавна не бях виждал!
Това е майтап разбира се. Сега по същество:
1. Вариваса е чудесно влакно :D Ползвал съм и още имам на една шпула навито такова. Единствения му недостатък е високата цена. Разфасовки от 150м не ги намирам за практични. След 2-3 късания трябва да навиваш ново. Предпочитам ролки на 200м. По-изгодни са и имам право на посече грешки. Моята елементарна математика е такава. По-добре 200м YGK за 60лв отколкото 150м Варивас за 72лв.
2.По въпроса с воблерите. Не купувай хаотично! Опитай се да проучиш, там където ти ще ходиш, каква риба върви в момента и на какви примамки. Цветовата гама също в много случаи е определяща. И когато си готов със избора купи всичко от 1 магазин. Така може да си поискаш и някой лев отстъпка. Аз правя винаги така и 5% на долу са минимума който получавам.
Успех с покупките
papoi
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 4:56 pm

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от papoi »

Ще ходя пролетта в Неа парамос. Когато ходих септември имаше двама Българи ги спукаха лавраците а аз само се чешех и за това искам да съм подготвен за другия път.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от RAAZIEL »

Току що си взех нова ролка флуро X-zoga 0.41/20м.от магазина на Видракс във Варна.Беше понамаляло и реших да видя имат ли наличности.Само,че са му дигнали цената-23.5лв.струва сега...Имаше и 50м.за 41лв...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от d.dim »

Случайно да имаш някаква идея тия зоги откъде поръчват флуорото?
Щот надали си го произвеждат.
Ма може и да се почнали. След като всички вече правят карбонови фибри що и тия да не са почнали да дърпат наелони.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на въдица за туичинг

Мнение от RAAZIEL »

d.dim написа:Случайно да имаш някаква идея тия зоги откъде поръчват флуорото?
Щот надали си го произвеждат.
Ма може и да се почнали. След като всички вече правят карбонови фибри що и тия да не са почнали да дърпат наелони.
Това не знам,но на ролката пише JAP MATERIAL-Made in Japan
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”