Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
VenislavSpinFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 11:48 pm

Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от VenislavSpinFishing »

От няколко години ходя за риба в Каликратия, но при последното ходене взех със себе си лайт пръчката и подходящи воблери и силиконови примамки. Противно на очакваното има невероятен резултат. Поради силните ветрове бях принуден да използвам основно силикони с подходящото утежнение спрямо условията. Примамката, която ми донесе резултат беше Bait Breath ika-cyu (малко почти 4см точно копие на калмарченЦЕ). Първите риби бяха мормури с трофейни за вида размери. Напълно неочаквано на него УвиснА и един октопод. Риболова беше много интересен и резултатен за мен. Слес седмица ще ходя отново(сега лаврака между 1-10фев е супер активен и ще кълве много). Основната ми цел ще бъдат мормурите, но ще се надявам и на някой лаврак.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от icefire »

Браво колега , уцелил си ваксата .. дето се вика .. Пристанището на Каликратия е едно от често посещаваните от мен места ... за жалост 2016 г бе доста слаба от към риболов , поне за мен . Аз ловя на мач предимно вечер от 18 - до 24 ч. лаврака излиза вечер и сутрин рано . Имал съм добри резултати на бял червей .. понеже от миналата година поправиха осветлениято на пристана , един съвет , вечер се придържай към по-тъмните и слабо осветени места ..
Желая ти успех :)
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
empar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 4:57 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от empar »

Супер риболов, поздравления! Лавраците на какво мислиш да ги ловиш? :roll:
'начиии толко' много кълвеше....хвърляш-вадиш, хвърляш-вадиш и по едно време толко' се разкълва, че немаш време да хвърлиш.....САМО ВАДИШ!!!
VenislavSpinFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 11:48 pm

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от VenislavSpinFishing »

icefire написа:Браво колега , уцелил си ваксата .. дето се вика .. Пристанището на Каликратия е едно от често посещаваните от мен места ... за жалост 2016 г бе доста слаба от към риболов , поне за мен . Аз ловя на мач предимно вечер от 18 - до 24 ч. лаврака излиза вечер и сутрин рано . Имал съм добри резултати на бял червей .. понеже от миналата година поправиха осветлениято на пристана , един съвет , вечер се придържай към по-тъмните и слабо осветени места ..
Желая ти успех :)
Благодаря много колега! Аз ходя с баща ми и той като теб след 18 сяда с мача. Ще споделя как е било
VenislavSpinFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 11:48 pm

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от VenislavSpinFishing »

empar написа:Супер риболов, поздравления! Лавраците на какво мислиш да ги ловиш? :roll:
На воблери и силикони fiiish black minnow
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от G.Petkov »

Нищо друго освен - браво,
За Венислав ! :D
VenislavSpinFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Сря Дек 07, 2016 11:48 pm

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от VenislavSpinFishing »

G.Petkov написа:Нищо друго освен - браво,
За Венислав ! :D
Благодаря, колега!
vasko_keramoti
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Нед Авг 25, 2013 5:25 pm

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от vasko_keramoti »

Браво за хубавите риби,направил си си кефа през ноща ли ги лови Мормурите?Да те питам дали излизаше кефал през дена ? :fishing12:
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 384
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от icefire »

Понеже си мисля , че това е единствената тема за Нея Каликратия .. да дам малко инфо !
Значи от 15. 06. до 24. 06. 2018 г на пристанището в Каликратия , добър вечерен риболов на кефал, излизат и лавраци ...
Стандартен монтаж за мач , светеща ампула ... стръв бял червей .. захранка морска за кефал на тубертини : http://www.vidrax-fishing.com/shop/inde ... ct_id=3822
Ако не ви се купува захранка , забърквате стар хляб , накълцана сардела и глина или пясък ; съотношение 3>2>1 ..
при наблюдавана активност от страна на рибите - задължително стрелба бял червей ...
Апелирам към колегите !!! понеже лавракът който излиза е доста дребен ... Връщайте маломерните риби обратно в морето !!!
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от okx »

Полезно инфо, другата седмица отивам да ги разбив :)
okx
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:42 pm
Местоположение: софия, сливен

Re: Light Rock Fishing в Каликратия по нова година

Мнение от okx »

През последната седмица бях на почивка в близост до неа Каликатрия. За съжаление не можах да комбинирам почивката с хобито и риболова остана доста на заден план. На пристанището положението е такова както го е описал колегата в поста по горе. Ловят се дребни лавраци на бял червей излизат и мормури и кефал, също и заргани на буната.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”