Риболов на остров Корфу

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Риболов на остров Корфу

Мнение от Corewin »

Октомври месец началото ще бъда една седмица на Корфу. Като се върна ще дам актуална информация от преживяванията там. А сега бих се радвал много , ако някой ми помогне, защото първо нямам много опит с морския риболов , а пък с този в Гърция и по-специално на остров Корфу изобщо. Ще си взема две спининг въдици. Нямам никакви примамки за морски риболов. Ако има шанс да се подготвя с бюджет 50-60лв за воблери и подобни примамки ще съм радостен. Приемам всякакви съвети за места, където да ходя , време от деня , тактика и други....Благодаря предварително!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от lefera1 »

Какво съвпадение, аз също смятам да бъда на Корфу по това време с цел - хищници от брега. Така, че и аз следя темата с интерес.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от alekst »

Места много , но зависи дали сте с кола и можете да обикаляте и ако не къде ще отседнете
as-lures.com
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от lefera1 »

[quote][/quote]
Аз планирам да съм с кола и да пообиколя из острова. Смятам да риболувам час два преди изгрев и час два след залез. През останалото време ще съм турист. Моля за идеи за места за отсядане, места за риболов от брега и места които си заслужава да посетиш като турист.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от alekst »

Старото пристанище (по миризмата ще го познаеш хахахах) на Керкира , както и зад летището при параклиса са едни ат добрите места. Но това ако си на близо иначе почти на всякъде където и да сте на острова на някое кейче или плаж има шанс за хищник.
as-lures.com
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от lefera1 »

Аз съм се запътил към Палеокастрица - Би трябвало да е на около 25 км от Керкира. Казаха ми, че е много красиво крайбрежието там.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от alekst »

Много е красиво , но там риболова е предимно от лодка.
as-lures.com
lefera1
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 11:13 am

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от lefera1 »

Другия ми вариант е северния край на острова - Рода , Касиопи. Предупредиха ме, че рибата вече е доста предпазлива и не налита с охота на воблери и други изкуствени примамки. Моля ако някой е бил в района да сподели малко повече полезна информация за риболова и местата за отсядане.
Аватар
alekst
Модератор
Модератор
Мнения: 140
Регистриран на: Пет Апр 17, 2009 9:04 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от alekst »

И двете места са добри на Рода търсете лефер , а на Касиопи излизат баракуди от кейчето на центъра и на двете места не е изключено и някой добър бонус да удари.
as-lures.com
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от Corewin »

В района на Гарденос ще бъда аз. Някакви предложения за този район? Къде , какви риби и на какви примамки да ловя. Нямам морски воблери.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от fishingmania »

Колега за указания бюджет 50-60 лева можеш да си вземеш в най-добрия случай максимум 2 хубави воблера 2-ра употреба. :fishing2:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от 1000n »

fishingmania написа:Колега за указания бюджет 50-60 лева можеш да си вземеш в най-добрия случай максимум 2 хубави воблера 2-ра употреба. :fishing2:
Колега не си съвсем прав.

Ако става въпрос за нашите магазини това, което казваш е вярно, но през интернет можеш да си купиш воблери, които хващат риба за много по-малко пари. Линкът го бяха дали колеги-риболовци в този форум преди време. Поръчах си от тези воблери и имах извадени риби, както и поне още толкова избягали, което констатирам се случва на практика със всеки един риболовец. До мен ловеше един грък спинингист, който ми каза, че ловял с воблер стуващ 20 евро. Казах му, че моите пет воблера струват по-малко от 20 $. Воблерът му беше някакъв марков, но не помня дали беше Rapala или Yo Zuri или нещо подобно. Така или иначе гъркът ловеше на десетина метра от мен, но нямаше удар, докато аз с моите китайски воблери имах три удара от които две хванати риби и една изтървана.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.btlqtZ

Удари и уловени риби имах на жълтия воблер, на този с червена глава и на този със син гръб и холограма.
Единственият проблем е, че времето за доставка е твърде дълго поне 23 дни.
Междувременно съм си поръчал и други воблери, но по-голямата част не са пристигнали все още и когато ги тествам, ако са успешни ще пиша.


Наслука на всички! :D
Аватар
Новобранец84
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Сря Яну 21, 2015 8:42 am
Местоположение: Първомай/Хасково

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от Новобранец84 »

fishingmania написа:Колега за указания бюджет 50-60 лева можеш да си вземеш в най-добрия случай максимум 2 хубави воблера 2-ра употреба. :fishing2:
Много пари са само за два втора употреба, толкова са 2 нови, че и повече.
п.п. :drinkers:
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от bantumi »

1000n написа:
Колега не си съвсем прав.

Ако става въпрос за нашите магазини това, което казваш е вярно, но през интернет можеш да си купиш воблери, които хващат риба за много по-малко пари. Линкът го бяха дали колеги-риболовци в този форум преди време. Поръчах си от тези воблери и имах извадени риби, както и поне още толкова избягали, което констатирам се случва на практика със всеки един риболовец. До мен ловеше един грък спинингист, който ми каза, че ловял с воблер стуващ 20 евро. Казах му, че моите пет воблера струват по-малко от 20 $. Воблерът му беше някакъв марков, но не помня дали беше Rapala или Yo Zuri или нещо подобно. Така или иначе гъркът ловеше на десетина метра от мен, но нямаше удар, докато аз с моите китайски воблери имах три удара от които две хванати риби и една изтървана.

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 0.0.btlqtZ

Удари и уловени риби имах на жълтия воблер, на този с червена глава и на този със син гръб и холограма.
Единственият проблем е, че времето за доставка е твърде дълго поне 23 дни.
Междувременно съм си поръчал и други воблери, но по-голямата част не са пристигнали все още и когато ги тествам, ако са успешни ще пиша.


Наслука на всички! :D
Тези воблери са имитация точно на Рапала. Няма да се учудя да хващат. Други, от по-евтините воблери, които наистина хващат са тези на "Noeby" много добра игра и изработка за 13-15лв на бройка.
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на остров Корфу

Мнение от баш_майстора »

bantumi написа:Тези воблери са имитация точно на Рапала.
Цъ! SeaSpin Mommotti 180 ;)
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”