surfcasting в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

Аз закачам рибката в областта на аналната перка и на десетина см. след нея слагам 1 гр. тежест на повода.
Дори и да има мерак да изплува,скоро се уморява и започва полека да слиза по основното влакно.
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от horgasz »

hris47 написа:Друг незаменим помощник са стойките за пясък.При тях недостатък е че се ползват само на пясъчни или чакълести плажове, освен това при по-силен вятър клатенето е неизбежно.......
При "спешни" случаи :) могат да се ползват и тези Изображение. Струват 2-4 лева и ги има по всички курортни магазинчет и будки.
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от ddorado »

Здравейте колеги включвам се да поискам съвет за тази пръчка.Няма начин да я видя,трябва да е купя по картинки.Дължина 4,5 акция 100-200г.
http://www.garryevans.co.uk/penn-squadr ... 0625-p.asp
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

ddorado написа:Няма начин да я видя,трябва да е купя по картинки.Дължина 4,5 акция 100-200г.
http://www.garryevans.co.uk/penn-squadr ... 0625-p.asp
А защо да не можеш да я видиш--във Фишинг маркет го гледах наскоро ,и то на добра цена-150 лв--за сравнение тук трудно ще го намериш под 110 евра...иначе като данни не е лоша пръчка,страхувам се само че при това тегло и дължина може да се получи т.нар. ефект на ''теглене на върха'' при замятане..имам едно такова недоразумение--FLADEN CHARTER BEACH -4,20 100-250--взех го от интернет магазин и при замятане ми коства много усилия да не забия върха в пясъка...та ако можеш разходи се до този магазин и го ''опитай на живо'' . :smt023 :smt023 п.п Когато избираш триставни пръти за сърфкастинг,добре е на местата на снадките да са усилени с метални пръстени...като тези например
005152171-768x768.jpg
03565336-768x768.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последно промяна от hris47 на Нед Мар 18, 2018 9:30 pm, променено общо 1 път.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от Чакала от Варна »

Хрис,и аз теглих с едно такова ,,теглене''...Махнах го,всъщност го подарих на един приятел и останах много изненадан ,че успя да го оправи ! Утежни го долу,като му наби една по-дебела дръжка и там още нещо/вдигна ръкохватките .../ и стана,бе .Е,и малко поработи с техниката на замятане... :D .Важното е ,че успя!
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Чакала от Варна написа:Хрис,и аз теглих с едно такова ,,теглене''.. ! Утежни го долу,като му наби една по-дебела дръжка и там още нещо/вдигна ръкохватките .../ и стана,бе !
Да ,това е особенно често срещано явление при по-тежките пръчки,та затова пуснаха вече пръчки с балансиращи тежести в ръкохватките, като този модел на ОCEANIC PEGASUS
007154848-768x768.jpg
или с регулиращ се макародържач като на този DAM Bakbone surf-
00165264-768x768.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от Чакала от Варна »

hris47 написа:
Чакала от Варна написа:Хрис,и аз теглих с едно такова ,,теглене''.. ! Утежни го долу,като му наби една по-дебела дръжка и там още нещо/вдигна ръкохватките .../ и стана,бе !
Да ,това е особенно често срещано явление при по-тежките пръчки,та затова пуснаха вече пръчки с балансиращи тежести в ръкохватките, като този модел на ОCEANIC PEGASUS
007154848-768x768.jpg
или с регулиращ се макародържач като на този DAM Bakbone surf-
00165264-768x768.jpg
Да, моите двете са такива - ходят макарите нагоре надолу...Ама си иска опит,а пък опита идва с практиката...
Една година,зимата мятах на плажа,срещу вятъра,по вятъра,забивах колчета,мерех ...видяха ме познати ,тръгнаха майтапи...и и и и и .....после дойде лятото.Демек дойде и моето време да се посмея :D :D :D !!!!!!!!!!!!!!
Сега имам две нови пръчки и в първите дни ,като се стопли,докато не са сложили чадърите,ще ги ,,прострелям'' ! :wink:
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Всъщност DAM имат доста добри попадения при сърфкастинговите пръти. Напоследък германците атакуват този сегмент с много добри и смели решения--не мога да не отбележа SPORTEX-ите ''JOLOKIA'' и ''MAGNUM SURF''--май че са единствени с 10 годишна гаранция на бланката а също и BALZER --първи извадиха сърфкастери със сменяеми върхове-едно чудесно решение за риболов във всякакви метео условия- DIABOLO-VARIO SURF-80-180гр и 140-220гр--трисъставни пръчки ,интересното е че имаха и телескопичен ''Дявол'' но нещо изчезна,а бе много търсен и с добри отзиви.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

[quote="Чакала от Варна"


Сега имам две нови пръчки и в първите дни ,като се стопли,докато не са сложили чадърите,ще ги ,,прострелям'' ! :wink:[/quote] Честито,много риби да ти извадят.А ако са триставни си вземи повечко показалци, че стрелят кат оръдия..
:lol: :lol: :smt023
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от Чакала от Варна »

hris47 написа:[quote="Чакала от Варна"


Сега имам две нови пръчки и в първите дни ,като се стопли,докато не са сложили чадърите,ще ги ,,прострелям'' ! :wink:
Честито,много риби да ти извадят.А ако са триставни си вземи повечко показалци, че стрелят кат оръдия..
:lol: :lol: :smt023[/quote]
Благодаря ти, да ти се връща ! :drinkers:
Горещо препоръчвам сухите тренировки извън сезона,които могат да се превръщат в импровизирани състезания с бира накрая...
Това се отнася ,както за сърфа така и за ваглерите !Казвал съм го и пак ще го кажа - едно парче дърт силикон под ваглера и прашиш в трите посоки.Това е гаранция ,че ще береш по-малко ядове ,когато работиш посред нощ, рамо до рамо с колеги по буните, а и не само там.
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Току що ,като се рових из тубата и попаднах на е това клипче и като свидетел на подобно шоу не се стърпях да пусна един линк https://www.youtube.com/watch?v=oz6zOyZpYTY --- преди няколко години с още двама бяхме на риболов за гофари и още докато разпъвахме чухме някакви плясъци ,не бяха много близо,на около 400-500м от брега,пак добре че единия бе ловджия и затича да донесе бинокъл от колата.Тогава ги помислихме за по-малки манти, в интерес на истината не бяха големи ,а и сигурно не бяха много,защото скачаха на не малки интервали .Чак сега ,като гледах тоя клип разбрах че са били мобули...шоуто което ни показаха ще остане незабравимо преживяване за мен докато съм жив.Интересното е че и двамата гърци не бяха виждали такова нещо...Изобщо Средиземно море и прилежащите му морета са много богати на живот и никога не се знае на какво може да сте свидетели.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

Преди две години,началото на септември,хвърляхме нощес за риба в залива на Сикия /Ситония/.Чуваха се странни плясъци навътре в морето.Питах гръцки колеги,ловящи в близост до мен,от какво животно са тея звуци.Не знаеха,а бяха местни,възрастни рибари от селото.
Гледайки клипа се замислям,дали пък не е било нещо такова или подобно на него."Салахи" /скатовете са няколко вида/ е от същото семейство водни,но те са по-скоро дънни риби.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

gogibo написа:Преди две години,началото на септември,хвърляхме нощес за риба в залива на Сикия /Ситония/.Чуваха се странни плясъци навътре в морето.Питах гръцки колеги,ловящи в близост до мен,от какво животно са тея звуци.
Гледайки клипа се замислям,дали пък не е било нещо такова или подобно на него."Салахи" /скатовете са няколко вида/ е от същото семейство водни,но те са по-скоро дънни риби.
Поразрових се в Уикипедия и се оказа че скатовете били над 500 вида и голяма част,като мобулите били много слабо изучени.А мантите и мобулите били от един вид-т.нар.летящи скатове.Оказа се и друго --че по Средиземно море много често се срещали и електрически скатове и някои от тях произвеждали ток 220 v и 40Hz :roll: .Още не съм срещал такива , ама знае ли човек... :D Иначе доколкото си спомням това се случи края на август,началото на септември на свечеряване,та нищо чудно и на Сикя да са били такива .Освен това тия тук на клипа са много и са големи докато ''нашите'' бяха по-малки и сигурно не повече от двадесетина и поне докато гледах аз през бинокъла не правеха салта,но си се изхвърляха на 2-3 метра над водата...абе незабравимо щоу,такова нещо рядко ще види човек...дай боже всекиму.. :smt023 :smt023
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

[quote="hris47.Оказа се и друго --че по Средиземно море много често се срещали и електрически скатове и някои от тях произвеждали ток 220 v и 40Hz :roll:

Ако беше с честота 50 Hz,щях да хвърлям само за такива и при слука бих си отрязал кабела на енергото....
Шега, разбира се.
Имам опит с "орлов скат/ и ватос,ама не знам,дали ватосите спадат към семейството на скатовете ?Иначе вкусовите им качества са невероятни.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

gogibo написа:[quote="hris47:roll:

Ако беше с честота 50 Hz,щях да хвърлям само за такива и при слука бих си отрязал кабела на енергото....
Шега, разбира се.
Имам опит с "орлов скат/ и ватос,ама не знам,дали ватосите спадат към семейството на скатовете ?Иначе вкусовите им качества са невероятни.
Гинке,Гинкеее...що ти требваше ЧЕЗ да купуваш...ела тука ел.скатове да си фанеш :smt044 :lol:... майтапа настрана ама лепнеш ли един такъв без да знаеш май и 40 херца стигат да ти изтропат зъбите :lol: А ватоса си е морска лисица,от рода на скатовете ( според Уики) ,преди години когато хванах първия отначало го помислих за калкан с тия копчета,колкото до вкус--казано честно не съм опитвал,всички ватоси , които съм хващал досега бяха малки и съм ги връщал.Тези скатове които съм хващал бяха от друг вид,морски котки,но също бяха много вкусни панирани..,с хорта и скордаля за гарнитура...и студена бира...малееее.!!!! А тука времето си е.а ма..та , както си валеше дъжд,изведнъж го пресече на град..е такова чудо досега не е било.....
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”