surfcasting в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
CAVERN
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 6:24 pm
Местоположение: St.Zagora

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от CAVERN »

Може би не намира клипа, защото малкото w накрая не е синьо като тук:
https://www.youtube.com/watch?v=J-tQniCNCRw
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

CAVERN написа:Може би не намира клипа, защото малкото w накрая не е синьо като тук:
https://www.youtube.com/watch?v=J-tQniCNCRw
Явно това е причината защото сега ми го отвори без проблем.Благодаря колега,нека и други се полюбуват на красотите на морето.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

Гледайки клиповете,ми се изяснява,защо се къса дори стоманеното полиангистро.Преди време, имахме с колега четири удара в период- около час и половина-два,но бяхме безпомощни пред "противника".Чувството е ,като да си закачил потеглящ товарен влак от гара.Тръгне ли навътре-спиране няма.Така беше в нашия случай-онова развива бавно конеца,стягам аванса,стискам шпулата с ръка,конеца свършва и аз запъвам ботушите в пясъка.Спасявам си въдицата,конеца-цял, а от полиангистрото ми останали две куки,другите заминали с животното.Имаше и късане след вирбела на всичките куки.Друго е,ако рибата тръгне успоредно на брега.В такъв един случай, имах шанса да я извадя след час и половина емоции /42 кг орлов скат/.Най-доброто време за риболов на такива риби в северна Гърция е след 20-25 септември.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Мдааа....те тия скатове са голяма тръпка ...ама само ако са ти в категорията,че след срещите с товарните влакове обикновенно оставаш я със счупени пръти,я с разтреперани колене и с въпроса 'тва пък кво беше? :D :roll: Иначе паниран скат със скордаля.......и едно студено вино!!! :drinkers: :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

А иначе времето пак се разкапа...м....а му.Егати пороя се изля -около 50мм на квадратен метър..таман се бях наточил за неделя ,че тръгнаха ципурите..лошото е че и дългосрочната прогноза не е добра,явно се очертава дъждовна пролет...ама дано се пооправи.... :roll:
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от ddorado »

Здравейте съфорумници,включвам се и аз,за да направя едно питане.Получих наскоро подарък въдица-Trabucco Arnilla 4.20м. с акция 120г.Не бих си купил точно това,но е подарък.От първи впечетления ми се стори слабичка за това което правя-изхвърлям тежест около 80г.Питането ми е ако някой има впечетления за модела да сподели ,и дали мога да разчитам на тази въдица и тежести за изхвърляне около 80 г.Предварително благодаря
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

ddorado написа:Здравейте съфорумници,включвам се и аз,за да направя едно питане.Получих наскоро подарък въдица-Trabucco Arnilla 4.20м. с акция 120г.Не бих си купил точно това,но е подарък.От първи впечетления ми се стори слабичка за това което правя-изхвърлям тежест около 80г.Питането ми е ако някой има впечетления за модела да сподели ,и дали мога да разчитам на тази въдица и тежести за изхвърляне около 80 г.Предварително благодаря
Здравей колега,много добра пръчка за бийч леджеринг ( лек сърфкастинг от брега) , при тихо време и малка вълна е много добър избор.Добре си се ориентирал към тежести до 80 гр,но се съобразявай най-вече с теглото на стръвта и дистанцийте на които ловиш.За риболов на мурмури ,меланури и ципури се е 'утрепала'',ако имаш възможност да ги направиш чифт за да ги ползваш с трипод,със сигурност ще останеш доволен. :smt023 :smt023 :smt023 п.п-избягвай по възможност кръгли тежести-топчета, маслинки и др.подобни когато има течение.И още нещо--сърфкастерите на Трабуко от средния клас са добри,да не кажа и много добри,но страдат от водачи,най-вече върхови,добре е да ги следиш на всеки два -три риболова ,много лесно се ''протриват'' въпреки че ги дават за Фуджи(ама доколко са??).
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от ddorado »

Много благодаря за отговора.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

...." Иначе паниран скат със скордаля.......и едно студено вино!!!"...
За виното е ясно,ама скордалята не знам каква подправка е и как се приготвя с нея.Сподели,моля те.
Ние /жена ми/,сготви от главата му фантастична супа с подправки,които приятели гърци купиха и донесоха.
А месото му-мариновано и на скарата.Като телешка пържола е на вкус-няма мирис на риба.Черния дроб и далака-пържени с много лук.Невероятен вкус и афродизиак !!!
То май отиде към друга тема,ама моля колегата да ме извини за отклонението ми.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

За споделянето-ще споделя,няма проблем ама да не ни ''окаушат''....и така -за скатовете е класика бирената панировка,която не е тайна за никоя домакиня,по-важно е че ската (крилата) се нарязват на хапки,да речем около 7-8см на 3-4.Скордалята си е типично италиано-гръцко творение-става и за разядка и като сос за различни риби-в основата му е чесъна( скордо) оттам и името му.В интерес на истината има много рецепти ,ама аз ползвам главно една-- 1кг. картофи , 1 ч.ч. зехтин ,сок от 4 лимона ,сол -1 с.л 4-5 скилидки чесън,орехи или бадеми-4-5 ядки. Почистените и едро нарязани картофи сваряваме добре.В една малка бутилка от мин.вода разбиваме зехтина и лимоновия сок- това е т.нар. ''ладолемоно''.С пасатора разбиваме чесъна и орехите или бадемите (слагал съм по равно и от двете -става много добре).Картофите намачкваме докато са топли с вилица докато станат на пюре( в никакъв случай не се разбиват с пасатора-стават като лепило за тапети).Може да се добави и месото от 1 хапка( без панировката)всичко това се разбърква до равномерна консистенция ,слага се маслинка и 2-3 стръка магданоз за украса...и БОН АПЕТИ!!!!! П.П..Отделно върви и т.нар. ''хорта''-влита -сварена и овкусена с лимонов сок,ама дали ще намериш в БГ.-щото тва си е нашенския щир. :D :D :D (гърчолята умират за него)
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

Благодаря ти много! Ще го забъркам като начало за разядка.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Между другото ладолемоно-то е чудесна застройка за супи ( особенно през лятото ,когато е голяма опасноста от салмонела от някое развалено яйце )и най-добрата марината за всички видове риба.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Току -що се прибирам от един бърз излет,за съжаление нищо-две три почуквания,много водорасли,маля и корали,само дето брахме студа.Все пак не е съвсем напразно ходенето-щракнах две - три снимки на едно от бойните места..що гофарита са излезли тука
IMG_20180206_164526[1].jpg
IMG_20180206_164531[1].jpg
IMG_20180206_164541[1].jpg
ако не се разсъхне работата тук ще ги чакаме зъбатите септември,пък може и по-рано..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
curi
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 6:17 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от curi »

Здравейте!
Имам един въпрос към колегата hris47 , но може и друг колега да отговори.
Миналата година през октомври бях в района на Платария. При опит за риболов на дъно с
полиангисто/полиангистро ( как е правилно ? ) и сардела, стръвта беше унищожавана много бързо от едни неприятни на вид твари приличащи на някакъв вид "космат червей".( не се сетих да ги снимам, дълги около 5-6 сантиметра и по-меки от акроватите ).
Те изяждаха всичко включително костите на главата и съответно някои от тях се закачаха на куките. Предполагам ,че биха изяли и всякаква друга стръв .Става въпрос за дъно през светлата част на деня.
Та въпроса ми е какви са тези "червеи" , има ли ги през нощта и какво е спасението на стръвта от тях при положение, че са разпространени в съответния район. Предполагам , че рибите не ги ядат щом са толкова разпространени.
Благодаря предварително!
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

curi написа:Здравейте!
Имам един въпрос към колегата hris47 , но може и друг колега да отговори.
Миналата година през октомври бях в района на Платария. При опит за риболов на дъно с
полиангисто/полиангистро ( как е правилно ? ) и сардела, стръвта беше унищожавана много бързо от едни неприятни на вид твари приличащи на някакъв вид "космат червей".( не се сетих да ги снимам, дълги около 5-6 сантиметра и по-меки от акроватите ).
Те изяждаха всичко включително костите на главата и съответно някои от тях се закачаха на куките. Предполагам ,че биха изяли и всякаква друга стръв .Става въпрос за дъно през светлата част на деня.
Та въпроса ми е какви са тези "червеи" , има ли ги през нощта и какво е спасението на стръвта от тях при положение, че са разпространени в съответния район. Предполагам , че рибите не ги ядат щом са толкова разпространени.
Благодаря предварително!
Знам много добре за какво става на въпрос--точно там,на Платаря ни налазиха и нас-едни червени ,с четири реда четинести ивици-пълна отврат и освен това са отровни --май че по четките имат нещо като копривни клетки( това са ми казвали местни рибари-аз поне никога не съм ги хващал с ръка).От любопитство се рових много в нета ,но не открих никакава информация за тях.По мои наблюдения май са на колоний ,най-вече по каменисто дъно или където има дървета или гнили дънери.Пак там,на Платаря извадих един клон-нямаш на представа колко бяха натрупани на него.Напоследък на един-два пъти вадя такива и на Превеза,на места където никога досега не съм ги срещал,явно много бързо се разпространяват.Понякога ги чистя с кохерите,ама откакто ги изгубих,направо режа повода и ги хвърлям надалече.Прави ми впечатление че налазват всякаква стръв,не само сарделите.Когато сте на риба в по-голямо вълнение понякога се набират водорасли при вадене на такъма--също внимавайте при чистенето им --по-добре ги стръскайте първо и след това отстранявайте с ръка--не се знае какво може да има под тях.Колкото до теб ,колега май си разпънал на второто заливче по пътя за Сивота и къмпинг Наутилус--там ни налазиха,след като се върнахме на плажа през ноща направихме доста добър риболов-излизаха добри ципури и кокалита. :smt023 :smt023 п.п Вадил съм от тях и нощем и май най доброто спасение е да смениш мястото.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”