surfcasting в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

curi написа:Здравейте!
Имам един въпрос към колегата hris47 , но може и друг колега да отговори.
Миналата година през октомври бях в района на Платария. При опит за риболов на дъно с
полиангисто/полиангистро ( как е правилно ? ) и сардела, стръвта беше унищожавана много бързо от едни неприятни на вид твари приличащи на някакъв вид "космат червей".( не се сетих да ги снимам, дълги около 5-6 сантиметра и по-меки от акроватите ).
Те изяждаха всичко включително костите на главата и съответно някои от тях се закачаха на куките. Предполагам ,че биха изяли и всякаква друга стръв .Става въпрос за дъно през светлата част на деня.
Та въпроса ми е какви са тези "червеи" , има ли ги през нощта и какво е спасението на стръвта от тях при положение, че са разпространени в съответния район. Предполагам , че рибите не ги ядат щом са толкова разпространени.
Благодаря предварително!
3764833-bristle_worm.jpg
Eто го ,гадът мръсен :D --наистина е опасен ,така че ако го закачите стойте далеч от него..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
curi
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 6:17 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от curi »

Колкото до теб ,колега май си разпънал на второто заливче по пътя за Сивота и къмпинг Наутилус--там ни налазиха,след като се върнахме на плажа през ноща направихме доста добър риболов-излизаха добри ципури и кокалита. :smt023 :smt023 п.п Вадил съм от тях и нощем и май най доброто спасение е да смениш мястото
Благодаря за отговора!
Даа.. предполагах,че трябва да се внимава с тях и не съм ги пипал директно с ръце, но след това съм пипал куките. На въпросното заливче ги имаше , но ги имаше и на кея, при рекичката както и на други места в района. Ама ние се правехме предимно на спинингисти тогава и там няма проблем с тях :-)
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

curi написа:
Колкото до теб ,колега май си разпънал на второто заливче по пътя за Сивота и къмпинг Наутилус--там ни налазиха,след като се върнахме на плажа през ноща направихме доста добър риболов-излизаха добри ципури и кокалита. :smt023 :smt023 п.п Вадил съм от тях и нощем и май най доброто спасение е да смениш мястото
Благодаря за отговора!
Даа.. предполагах,че трябва да се внимава с тях и не съм ги пипал директно с ръце, но след това съм пипал куките. На въпросното заливче ги имаше , но ги имаше и на кея, при рекичката както и на други места в района.
е,от куките едва ли нещо ще ти стане,иначе намерих някаква статия --не се умира от тях но е неприятно преживяване...всъщност доколкото разбрах са доста полезни --обират всякаква мърша от дъното.Иначе ние се преместихме точно пред димархията и там направихме доста добър риболов ,дъното бе чисто,пясъчно и повече не сме вадили от тия гадове :fishing6:
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от gogibo »

С гумена ръкавица и иглата,ги сложи на куката за стръв и пробвай.Все нещо ще ги яде.У това море всичко има зъби и яде месо.Та не се знае-може да се окаже полезна стръв.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

gogibo написа:С гумена ръкавица и иглата,ги сложи на куката за стръв и пробвай.Все нещо ще ги яде.У това море всичко има зъби и яде месо.Та не се знае-може да се окаже полезна стръв.

Обикновенно в природата такива ярки цветове са защитни и показват опасност, така че силно се съмнявам дали нещо ще ги ''опита''..ама знае ли човек,всеки случай на мен са ми отвратителни и ако някой има успех нека сподели. :smt023 :smt023
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от lozzy.68 »

Прилича ми на някаква ,гигантска НЕРЕИДА (морски червей)!!!Същата ,по нашето Черноморие си е супер универсална стръв !Масово и казват,,блатен червей,, ! :fishing5: :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

lozzy.68 написа:Прилича ми на някаква ,гигантска НЕРЕИДА (морски червей)!!!Същата ,по нашето Черноморие си е супер универсална стръв !Масово и казват,,блатен червей,, ! :fishing5: :drinkers:
Приличат,ама не са (според Морски вестник-от януари2012)-това е широко разпространения в средиземноморието червей Annelid-
или ''гъсеницата''-измамно красиви червеи с два реда косъмчета-едните-по-близо до тялото са огненочервени (поради което го наричат още ''огнен червей''),другите са бели и пърхат с голяма честота като по този начин докарват планктон до устата си и по този начин се хранят.При допир изпускат силна отрова,която предизвиква силно парене с оток,който след ден-два преминава в сърбеж.Тези червеи са хищни и освен от планктон,очистват морското дъно и от умрели организми.--цитирам нашия леководолаз Георги Пецов (съкр.)Срещата с тях може да е фатална за хора с алергий.Така че --изборът е ваш-аз лично бих стоял по-далечко,със сигурност има и по-добра стръв от посочения ''огнен червей''.По-важното е че ''разконспирирахме ''гадината.Успех и умната. :smt023 :smt023 :smt023
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от lozzy.68 »

Зная ,че не е тази,нашата си цръв.... !!! :D НО ....има полезни изводи от поста.... :wink:Така мисля за де ... :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

lozzy.68 написа:Зная ,че не е тази,нашата си цръв.... !!! :D НО ....има полезни изводи от поста.... :wink:Така мисля за де ... :drinkers:
Така е ,колега...за мен нашето Черно море е далеч по-безопасно,тук е пълно с всякаква гад и не можеш да си представиш колко близо до брега се откриват..каз но честно аз не рискувам да влизам на места ,където са рядко посещаеми от туристи..виждал съм скат на 2 метра от брега,и то през деня,лично познавам човек,пострадал от голям скат при къпане --лежа цял месец в Превеза --пак извади късмет че шипа го удари в крака..да не говорим за всякакви там дракони,червеи или таралежи--тук е пълно с тях..така че умната,щото нивото на обслужване в гръцките държавни болници не е на кой знае какво ниво.. :drinkers: :smt023 :smt023
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от lozzy.68 »

Прав си и мой колега го ,,изплюща,, Черноморски скат .....побеля ,извади пяна по устата +гърч...но много е важна и навременната ПОМОЩ !!! Добре ,че беше близо ,,+,, (разбирай най-близката ...поликлиника).. !!! Да ни пази Бог ...!!! :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

lozzy.68 написа:Прав си и мой колега го ,,изплюща,, Черноморски скат .....побеля ,извади пяна по устата +гърч...но много е важна и навременната ПОМОЩ !!! Добре ,че беше близо ,,+,, (разбирай най-близката ...поликлиника).. !!! Да ни пази Бог ...!!! :drinkers:
Абсолютно си прав....все пак който сам се пази и господ го пази!!! :drinkers: :smt023
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от lozzy.68 »

Прото...!!! :smt023 :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

lozzy.68 написа:Прото...!!! :smt023 :drinkers:
tks... :drinkers: :smt023 тези чудесни скариди,дето си купил са само за :partyman:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от lozzy.68 »

Май спамим темата... ,я май аванса Ти свирииии... !!! :smt102 :drinkers:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

lozzy.68 написа:Май спамим темата... ,я май аванса Ти свирииии... !!! :smt102 :drinkers:
Ей верно ..това беше за темата за вкусотийте--извинявам се ама ,,след 2-3 чаши Метакса...айде изключвам се преди да има и други поразий :D :lol: :drinkers: Приятна съботна вечер
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”