surfcasting в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

emo vasilev написа:Много полезни неща Хрис ,благодарим ти !
Няма защо , колега,ще се радвам да популяризираме този толкова атрактивен риболов ,който е много емоционален и пълен с адреналин --само при този риболов може да видиш как ти излита въдица 4,20м барабар с едно кило макара ,като куршум ,а ти да мигаш на парцали и да не можеш да направиш нищо,само при този риболов съм бил свидетел как пуши аванса и 450 м корда се развива за секунди и да те е страх да натегнеш малко дори аванса , щото може да покараш водни ски само че без ските :lol: Не искам никой да ми вярва ,само изгледайте един клип в you tube--HEAVY CASTING GREECE..54 kila touna me kalami apo tin akti,пък след това да коментираме..Е ,това приключение мож да ви се случи само при сърфкастинга при риболов от брега.С две думи --пипнеш ли веднаж сърфпръчка,оставаш залепен завинаги.ПРИЯТНО ГЛЕДАНЕ НА КЛИПА И ЛЕКА ВЕЧЕР ОТ МЕН.
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от тони котев »

hris47
Благодарности за споделянето. Спестяваш много време и разходи с твоето споделяне. Аз почти всеки месец съм в района на Митикас Каламос. Добре, че приятел грък ни показа основните методи на риболов , както и местата там, щяхме да си обикаляме дълго време.
По принцип ловим от лодка, но някоя вечер ще пробвам твоите рецепти, има много хубав плаж там , хващахме добри лавраци на спиниг при лошо време.
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от xoxo »

Не разбирам гръцки и не зная дали го казва в клипа но да се появи тина на 80-100 м от брега колкото може да се хвърли с въдица от ръка ми се вижда малко вероятно. по скоро те са ползвали радио управляема лодка или още по добре дрон за да внесат непокътната стръвта на 300-400 м или повече метра от брега. поне при мен туната никога не идва близо до брега - това е зона обитавана от други видове риби... :fishing12: :fishing12:
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

тони котев написа:
hris47
Благодарности за споделянето. Спестяваш много време и разходи с твоето споделяне. Аз почти всеки месец съм в района на Митикас Каламос. Добре, че приятел грък ни показа основните методи на риболов , както и местата там, щяхме да си обикаляме дълго време.
По принцип ловим от лодка, но някоя вечер ще пробвам твоите рецепти, има много хубав плаж там , хващахме добри лавраци на спиниг при лошо време.
Здравей ,колега,точно по това време миналата година бях там с двама проятели,много добри места,единият извади една синагрида 3,600кг на калмар за стръв,точно на входа на яхтеното,удари някъде след 01часа,аз освен едно лавраче,друго не хванах,но ми направи силно впечатление бухкането на яки лавраци около непостроените бетонни стени на разширението,жалко че нямах подръка спининг ,а вътре ,точно по средата на яхтеното на 2-3 пъти се изхвърлиха неголеми лефери.Та знам за това място и много искам да отида до там поне още веднаж,чудни места има преди Митика като идваш от Воница.С две думи-браво,намерили сте едно от най-добрите места за риболов,не предполагах че сънародници ще го открият--за това място--само суперлативи.Успех и наслука. :smt023 :smt038 :smt023
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

xoxo написа:Не разбирам гръцки и не зная дали го казва в клипа но да се появи тина на 80-100 м от брега колкото може да се хвърли с въдица от ръка ми се вижда малко вероятно. по скоро те са ползвали радио управляема лодка или още по добре дрон за да внесат непокътната стръвта на 300-400 м или повече метра от брега. поне при мен туната никога не идва близо до брега - това е зона обитавана от други видове риби... :fishing12: :fishing12:
Здравей,колега,всяко правило има изключения,не знам дали си попадал на един уникален клип ,заснет от наши сънародници,ако не се лъжа-Керамоти-където една туна редовно влиза в пристанището и необезпокоявана се разхожда между корабите,освен това вярваш ли ,като гледаш такъмите Тика Скептер,не по-голяма от 8000 и прът Трабуко Андромеда(старата),че тия момчета са тръгнали на хеви кастинг риболов.Категори4но-НЕ-просто са големи късметлий.По повод 80-100метрови дистанций--това е дистанция за бийч леджеринг,при сърфа разстояния от от 150,дори 200м. са напълно достижими за добър кастерист(световния рекорд е 284м).Друг е въпросът дали са оправдани такива замятания.И накрая този щастливец е сърбин-казва сеИвица Станкович и е мн,добър в сърфа,има извадени много трофейни риби. :fishing6:
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от odisei71 »

hris47 написа:
xoxo написа:Не разбирам гръцки и не зная дали го казва в клипа но да се появи тина на 80-100 м от брега колкото може да се хвърли с въдица от ръка ми се вижда малко вероятно. по скоро те са ползвали радио управляема лодка или още по добре дрон за да внесат непокътната стръвта на 300-400 м или повече метра от брега. поне при мен туната никога не идва близо до брега - това е зона обитавана от други видове риби... :fishing12: :fishing12:
Здравей,колега,всяко правило има изключения,не знам дали си попадал на един уникален клип ,заснет от наши сънародници,ако не се лъжа-Керамоти-където една туна редовно влиза в пристанището и необезпокоявана се разхожда между корабите,освен това вярваш ли ,като гледаш такъмите Тика Скептер,не по-голяма от 8000 и прът Трабуко Андромеда(старата),че тия момчета са тръгнали на хеви кастинг риболов.Категори4но-НЕ-просто са големи късметлий.По повод 80-100метрови дистанций--това е дистанция за бийч леджеринг,при сърфа разстояния от от 150,дори 200м. са напълно достижими за добър кастерист(световния рекорд е 284м).Друг е въпросът дали са оправдани такива замятания.И накрая този щастливец е сърбин-казва сеИвица Станкович и е мн,добър в сърфа,има извадени много трофейни риби. :fishing6:
Подкрепям те напълно,аз самия бях свидетел на Керамоти, когато влезна една туна много голяма,излезна почти на плажната ивица,щеше да ни събори прътите. :fishing6:
xoxo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 671
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 9:46 am

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от xoxo »

Е щом тунити при вас в гръцко излизат близо до брега сте големи късметлий. аз живея на брега на океан и също отвреме на време ходя на сърфкастинг риболов от брега. Но растояния от 150-200 м с закачена поне 200 гр жива риба за стръв е недостижимо. Да, световните рекорди за растояния са такива но то е само с едно специално олово и много тънък конец, закачена стръв отпред много скъсява растоянията. иначе аз ползвам хвърчило / ако вятъра е подходящ/ ,понякога балон,и напоследък дрон за внасяне на въдицата - трябва да се прехвърли границата на обръщане на вълните а при мен са на 150-200 м от брега.
ПП при мен на пристанища,марини за яхти риболова е забранен и от големите риби само акулите излизат близо до брега и някой стингрей при пясъчно дъно.
mmkatch
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 3:03 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от mmkatch »

Много благодаря на колегата "hris47", че сподели толкова ценен опит! Ще опитам да приложа съветите ти на практика.
Аз до момента ползвах поводи от флуорокарбон с по една кука (70-80 см), но определено мисля да пробвам с 2. До сега използват този вариант:
casting2.gif
От това, което съм гледал и чел, оловото се слага над куката и се движи свободно за да не оказва толкова съпротивление на рибата като кълве. Слагам обикновено 80-100г олово.
Най-често за стръв използвам акровати или мана. Нанизвам червеите с куха игла. Ще пробвам и на пилешки гърди! Определено мисля, че Йонийско море е по-дашно от по-близките до България крайбрежия. Аз поне все още не съм попадал на подходящ дълбок плаж, но ще продължа да го търся :)
Мислил съм си, че е добре да се сложи някакво мънисто или светлина, но не съм го пробвал. Пробвал съм да ловя преди буря, след бура. Рано сутрин, но не и цяла нощ. Ама всичко това, само като съм чел и гледал в нета. Не съм ходил с някой по-опитен за съжаление. За това и съветите, написани тук са много ценни! Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от odisei71 »

xoxo написа:Е щом тунити при вас в гръцко излизат близо до брега сте големи късметлий. аз живея на брега на океан и също отвреме на време ходя на сърфкастинг риболов от брега. Но растояния от 150-200 м с закачена поне 200 гр жива риба за стръв е недостижимо. Да, световните рекорди за растояния са такива но то е само с едно специално олово и много тънък конец, закачена стръв отпред много скъсява растоянията. иначе аз ползвам хвърчило / ако вятъра е подходящ/ ,понякога балон,и напоследък дрон за внасяне на въдицата - трябва да се прехвърли границата на обръщане на вълните а при мен са на 150-200 м от брега.
ПП при мен на пристанища,марини за яхти риболова е забранен и от големите риби само акулите излизат близо до брега и някой стингрей при пясъчно дъно.
Това се случва един два пъти в годината,тук въобще не става въпрос за риболов на туни от брега.Това са инцидентни появи и само можем да си мечтаем за риболов на туни от бряг.
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от odisei71 »

mmkatch написа:Много благодаря на колегата "hris47", че сподели толкова ценен опит! Ще опитам да приложа съветите ти на практика.
Аз до момента ползвах поводи от флуорокарбон с по една кука (70-80 см), но определено мисля да пробвам с 2. До сега използват този вариант:
casting2.gif
От това, което съм гледал и чел, оловото се слага над куката и се движи свободно за да не оказва толкова съпротивление на рибата като кълве. Слагам обикновено 80-100г олово.
Най-често за стръв използвам акровати или мана. Нанизвам червеите с куха игла. Ще пробвам и на пилешки гърди! Определено мисля, че Йонийско море е по-дашно от по-близките до България крайбрежия. Аз поне все още не съм попадал на подходящ дълбок плаж, но ще продължа да го търся :)
Мислил съм си, че е добре да се сложи някакво мънисто или светлина, но не съм го пробвал. Пробвал съм да ловя преди буря, след бура. Рано сутрин, но не и цяла нощ. Ама всичко това, само като съм чел и гледал в нета. Не съм ходил с някой по-опитен за съжаление. За това и съветите, написани тук са много ценни! Благодаря!

Ползвам подобен монтаж,но само в обратен порядък,оловото е най отдолу, повода 60-70 см. се намира на мястото на оловото.Ще се възползвам от идеите на "hris47" за поставяне на мънисто и стръв нещо различно от сардела.
stan4opk1
новобранец
новобранец
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Дек 25, 2013 9:09 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от stan4opk1 »

Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

xoxo написа:Е щом тунити при вас в гръцко излизат близо до брега сте големи късметлий. аз живея на брега на океан и също отвреме на време ходя на сърфкастинг риболов от брега. Но растояния от 150-200 м с закачена поне 200 гр жива риба за стръв е недостижимо. Да, световните рекорди за растояния са такива но то е само с едно специално олово и много тънък конец, закачена стръв отпред много скъсява растоянията. иначе аз ползвам хвърчило / ако вятъра е подходящ/ ,понякога балон,и напоследък дрон за внасяне на въдицата - трябва да се прехвърли границата на обръщане на вълните а при мен са на 150-200 м от брега.
ПП при мен на пристанища,марини за яхти риболова е забранен и от големите риби само акулите излизат близо до брега и някой стингрей при пясъчно дъно.
Разбира се ,че са недостижими и никой не го оспорва,исках друго да покажа ,но явно не си , или не искаш да го разбереш--че в сърфкастинга има (както при всеки риболов)и голяма доза късмет и когато те споходи ,да съумееш да го оползотвориш,а иначе риболов с хвърчило,с пневматична пушка или внасяне с телеуправляеми лодки,дронове или хеликоптери са много далече дори от идеята за сърфкастинг..това вече е ХЕВИ КАСТИНГ,там вече са нужни макари от типа на SHIMANO STELLA,DAIVA SALTIGA или поне TIKA СIBERNETIc,пръти SONIC,ZZIPLEX ,т.е-тежка артилерия(само че колцина могат да си я позволят?),та затова исках да обърнеш внимание на такъмите и наи-вече на ""майсторлъка""на този юнак.Дай-боже всекиму такъв късмет.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

Точно този клип имах предвид,браво на колегите които са го заснели,благодаря колега много пъти го търсих и с удоволствие го гледам,прекрасно животно.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от hris47 »

mmkatch написа:Много благодаря на колегата "hris47", че сподели толкова ценен опит! Ще опитам да приложа съветите ти на практика.
Аз до момента ползвах поводи от флуорокарбон с по една кука (70-80 см), но определено мисля да пробвам с 2. До сега използват този вариант:
casting2.gif
От това, което съм гледал и чел, оловото се слага над куката и се движи свободно за да не оказва толкова съпротивление на рибата като кълве. Слагам обикновено 80-100г олово.
Най-често за стръв използвам акровати или мана. Нанизвам червеите с куха игла. Ще пробвам и на пилешки гърди! Определено мисля, че Йонийско море е по-дашно от по-близките до България крайбрежия. Аз поне все още не съм попадал на подходящ дълбок плаж, но ще продължа да го търся :)
Мислил съм си, че е добре да се сложи някакво мънисто или светлина, но не съм го пробвал. Пробвал съм да ловя преди буря, след бура. Рано сутрин, но не и цяла нощ. Ама всичко това, само като съм чел и гледал в нета. Не съм ходил с някой по-опитен за съжаление. За това и съветите, написани тук са много ценни! Благодаря!
Здравей,колега ,това си е класическия монтаж,но има две грешки--1--сисито е монтирано обратно--2--на флуорокарбона се слага безцветен шлаух,има ги на TRABUKO или OWNER (тук им казваме макаронки),помагат много при за мятане и във вятър против оплитане,освен това вирбелът работи много по-добре--нямам пресукан повод или основна.Между другото аз почти не слагам сиси,обират всички водорасли по пътя си.Колкото до акробатите-добре,но за мана,манакиа и монодоли има друга игла,обикновенна губерка със счупено ухо,залагат се отгоре към куката като се прави клуп,а защо по този начин--ще те оставя да помислиш и сам да стигнеш до отговора.Тези игли са във всеки магазин ,попитай само ВЕЛОНА Я МАНЕС ,около евро струват,но бързо ръждясват.И накрая ще се радвам да направим няколко излета заедно,за което ще ти оставя тел.на лични.
stefannankov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Сеп 11, 2017 4:17 pm

Re: surfcasting в Гърция

Мнение от stefannankov »

Хрис, би ли споделил монтажа със светещата ампула. Кука - светеща ампула и какво... Бомбарда? По какъв начин закрепяш светещата ампула за флуорокарбона - тук в пакетчетата има едни клипсове, но те се предназначени за антените на плувките, има вариант да си извадил една антена и да прикрепяш за нея , но пък така много често ампулите падат.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”