Риболов около Офринио

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Риболов около Офринио

Мнение от mishev73 »

Здравейте колеги ! Позволявам си да отворя нова тема, тъй като често ловя в Офринио и района. Не видях друга такава тема, а и бих се радвал, ако колеги споделят опит, впечатления, преживявания, снимки и новини!
mishev73
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Апр 09, 2013 9:49 am

Re: Риболов около Офринио

Мнение от mishev73 »

Явно никой не желае да сподели и ще трябва да започна аз.
Последният ми излет, макар и с лодка бе отпреди две седмици, в района около мидените ферми. Гърците бръмчат постоянно и влачат воблери на дълбочина 5-6 метра, като виждам, че хващат по някоя риба но не видях с какви примамки.
Иначе има шанс да се хване, сафрид и по някоя скумрия на чепаре. Понякога тунакита на воблер.
От брега - колеги много, особено сутрин, но резултата май рядко е добър. В пристана при вливането на Струма липсва кефалът, който в предходни раздвижваше сериозно водата...
Като цяло - риболовът е до ден...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
sa_sko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 9:00 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от sa_sko »

Благодаря много на колегата дал информация . Аз следях с интерес темата защото се двоумях на къде да поема , ако ходя до там ще драсна какъв е резултата.
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Риболов около Офринио

Мнение от andreysHar »

колеги
споделете добри места за риболов на фидер около София
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Офринио

Мнение от radoadvokat »

andreysHar написа:колеги
споделете добри места за риболов на фидер около София
Солун
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от KOSIO669 »

Привет колеги, някакво раздвижване в района има ли? Благодаря предварително.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов около Офринио

Мнение от gogibo »

В неделя тръгвам за Офринио с караваната.В тая горещина може да се хване добра ципура от брега на няколко места /все пак Офринио е почти 18 км населено покрай брега/.
Риболова е преди зазоряване на монодоли или фарао.Има ги в магазина на Димитрис-в началото на курорта.
Местата,които знам са: /откъм устието на Струма/

източно и северно от фара при старото пристанище.Местото е добро и за спининг.Ходи се 5-60 м пеша от колата.
в района на картинг пистата.
плажа срещу първия вход за Офринио от главния път и оттам на изток.
при втория вход,се стига до една стара лодка на тревата/била е бяло и червено боядисана/.Има чешма на 50-тина м. Това место около 300-400м е много добро.Нощем е пълно с гръцки рибари.
пристанището го пропускам-местните се мръщят.На ТИР паркинга става за спининг във всички посоки от скалите.
спинингисти съм виждал в района на бетоновия възел и при устието на рекичката от минералните бани,но там не съм хвърлял.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от KOSIO669 »

Благодаря за отговора, аз проблеми с местните не съм имал на пристанището(обикновенно там упорствам)но освен някой заблуден морски кефал друга риба не съм ловил. Мисля и по реката да ги мъча нагоре.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от pojara28 »

gogibo написа:В неделя тръгвам за Офринио с караваната.В тая горещина може да се хване добра ципура от брега на няколко места /все пак Офринио е почти 18 км населено покрай брега/.
Риболова е преди зазоряване на монодоли или фарао.Има ги в магазина на Димитрис-в началото на курорта.
Местата,които знам са: /откъм устието на Струма/

източно и северно от фара при старото пристанище.Местото е добро и за спининг.Ходи се 5-60 м пеша от колата.
в района на картинг пистата.
плажа срещу първия вход за Офринио от главния път и оттам на изток.
при втория вход,се стига до една стара лодка на тревата/била е бяло и червено боядисана/.Има чешма на 50-тина м. Това место около 300-400м е много добро.Нощем е пълно с гръцки рибари.
пристанището го пропускам-местните се мръщят.На ТИР паркинга става за спининг във всички посоки от скалите.
спинингисти съм виждал в района на бетоновия възел и при устието на рекичката от минералните бани,но там не съм хвърлял.
Отивам и аз там и искам по точно инфо за това какъв изобщо вид риболов да практикувам на плувка на дъно на каква стръв и тн и ако може тея места в координатиче за първи път съм там
скобара е риба проклета
Изображение
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов около Офринио

Мнение от gogibo »

Нощес се прибрах от там.Риболов–никакъв за 20 дни проби на различни места с различна стръв.Гмурках се с екипировка да оглеждам кво става в морето.Водата–много топла и рибата е много навътре.Само на старото пристанище се хващаха кефалчета на плувка/малко над педя/ на акровати.
Аватар
pojara28
фен клуб-скобар
Мнения: 301
Регистриран на: Сря Окт 07, 2009 12:29 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от pojara28 »

е не мога да повярвам че няма мормура или сарпа някъде :fishing5: около вливането лие този стар кей
скобара е риба проклета
Изображение
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Риболов около Офринио

Мнение от Муцков »

25-26 август - никаква активност на риба, никакви признаци за наличие на хищник. Единствено дребни зарганчета на бомбарда по 15-тина броя сутрин за час и двапъти по толко откачени.
Аватар
brigada_1983
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Ное 18, 2016 2:05 pm
Местоположение: Самоков

Re: Риболов около Офринио

Мнение от brigada_1983 »

Здравейте,местните ловят само на дъно с по 5-6 въдици,доколкото видях ципури 300-400гр на скарида .Някой да знае място за сафрид около Офринио.Пътувам този уикенд с караваната за там и ще съм благодарен ако някой сподели инфо ще връщам информация занапред понеже закотвяме караваната там.
A_Mitov
новобранец
новобранец
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Ное 02, 2013 4:28 pm

Re: Риболов около Офринио

Мнение от A_Mitov »

Сафрид се лови на буната срещу устието на р Струма .
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Риболов около Офринио

Мнение от 1000n »

brigada_1983 написа:Здравейте,местните ловят само на дъно с по 5-6 въдици,доколкото видях ципури 300-400гр на скарида .Някой да знае място за сафрид около Офринио.Пътувам този уикенд с караваната за там и ще съм благодарен ако някой сподели инфо ще връщам информация занапред понеже закотвяме караваната там.
Сигурен ли си, че са скариди?
Аз видях, че ловят на нещо подобно на скариди,
но не бяха такива. Питах един грък и той ми каза,
че се наричат "мамуни".
Продават ги в магазините
за риболовни принадлежности!

Наслука на всички! :)
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”