Избор на въдица

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
kiko88
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 3:51 pm

Избор на въдица

Мнение от kiko88 »

Здравейте, колеги,

Аз ще съм поредния начинаещ който ще търси съвет за пръчка, но нали за това са форумите...

До момента имам около 5-6 риболова на Гръцкото море с воблери и силикони, а пръчката и макарата изобщо не бяха за такъв риболов. Хубавото обаче е, че ми бяха достатъчни за да разбера, че този риболов ми допада. Прочел съм доста от изписаното във форума и съм решил да се обзаведа с по-подходящи такъми.

Ситуацията е следната 1-2 ходения в годината за по 3-5 дни и 5-6ч риболов на ден от брега (плаж, кей, скали и каквото дойде). Финансовото полужение е затегнато, но все пак трябва да се започне от някъде. За момента мога да отделя 150лв. които съм решил да насоча за прът. Ориентирал съм се в диапазона 10-50гр.основно заради примамките които вече имам. За дължината на въдицата прочетох доста противоречиви мнения (или по-скоро строго идивидуални предпочитания), затова ще кажа само, че съм висок 185, добре сложен и много скромен :D . Може да се каже, че предпочитам нещо по-читаво втора ръка от колкото ново, но това е само за да се извлече най-доборото за парите. В момента виждам 2 близки до търсеното обяви:

Neo breeze favorite 10-45, 2.26m. (https://www.olx.bg/ad/spining-vaditsa-ID73SeP.html)

NOEBY Infinite Sea Bass 10-45, 2.7m. (https://www.olx.bg/ad/spining-vaditsa-n ... 77zZX.html)

Разполагам с макара Shimano Catana 3000 1:5.2 която смятам да ползвам на първо време докато се отвори възможност за закупуването на друга.

Приемам мнения, съвети и предложения както за пръчка така и за макара, затова не се пестете.

Благодаря ви предварително!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Избор на въдица

Мнение от RAAZIEL »

Фаворита е много къса за тази цел приятелю...Вземай смело Ноебито-разкошна ,стегната пръчка.Имам лични наблюдения над този модел и мога да твърдя,че се справя перфектно с всички ситуации...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Избор на въдица

Мнение от Аматьора Бс »

Мога да ти предложа Ноеби Зеа Бас 15-45 на добра цена.Инфо на лични
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”