Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

Здравейте на всички колеги-ентусиасти и любители на сърфкастинга.Поради изключителния интерес от ваша страна към улова на трофейни лефери искам да отворя тази тема за обсъждане и при достатъчен интерес от ваша страна да организирам един турнир по улов на гофари от брега на Йонйиско море.Какво имам предвид-в общи линий турнирът да бъде отворен,само индивидуален,като се има предвид сезона му в този район, да се проведе на малки групи -6-8 човека за периода от 20 август до края на октомври,като се правят всяка седмица по три риболова -да кажем четвъртък,петък и събота.Лови се през ноща от 21,30 до 03,30.Първата вечер да е ''тренировъчна'' за да ви запозная с монтажи,места и приготвяне на стръв,следващите две да са вече с отчитане на резултати.Меренето и точкуването да става от вас като оценката ще става елементарно като сбор от точки за размер и тегло.Ще попитате защо на толкова малки групи- 1 По това време е активния тур.сезон и въпреки че местата са на голяма плажна ивица ще е неприятно ако влезем в конфликт с туристите.-2- Ако се проведе еднократно не може да се обхване целия сезон,което ще е жалко-излизат гофарита от 2 до 10 кг. и не искам да има разочаровани колеги.-3-Не на последно място при такива групи мога да наема цяла къща евентуално с барбекю та да ''опеем''някой и друг трофей :D :D (алкохола си е от вас :drinkers: ) :D :D по такъв начин бихме се вместили за турнирна такса в рамките на 120-30€ заедно със стръвта.Разбира се ще има награди -парични(осигурени от мен) евентуално и предметни ако се появи и някой спонсор.Резултатите се обявяват след всеки риболов,турнира приключва на31 ноември.Размера на наградите са--500€ за първия,300-втори и 200-трети .Това е в общи линий-очаквам вашето конструктивно мнение и препоръки. :smt023 :smt023 :smt023
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от d.dim »

Здравей,
много интересно предложение. Към момента поражда няколко въпроса в мен:
1. Някаква възможност за нещо такова пролетта? В смисъл от февруари нататък. Че до август как се чака.
2. Едно списъче с необходимото основно оборудване. Не че за повечето неща не се намира решение на място но все си е по-добре да сме подготвени.
3. Половинки които се увличат по този риболов допускат ли се?
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от odisei71 »

Това е вече нещо много добро замислено.
Нека да се направи първо анкета на желаещите да участват и после да се мине на конкретика.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

d.dim написа:Здравей,
много интересно предложение. Към момента поражда няколко въпроса в мен:
1. Някаква възможност за нещо такова пролетта? В смисъл от февруари нататък. Че до август как се чака.
2. Едно списъче с необходимото основно оборудване. Не че за повечето неща не се намира решение на място но все си е по-добре да сме подготвени.
3. Половинки които се увличат по този риболов допускат ли се?
Здравей,колега,радвам се че се заинтригува--накратко : -1-През пролетта гофаните са или много навътре,или по дълбоките заливи,риболова им през зимата и пролетта е най-вече на спининг в пристанищата.Ако пък толкова имаш желание обади ми се на лични,може да организираме нещо -някой съвместен излет,но по това време става риболов на други риби--2--Разбира се че ще има такъв списък,нещата не са много и не биха затруднили никого.--3--Защо не колега,стига да е на равни начала с останалите.А дали ще има сили да извади 8-10кг лефер,щото тези ''трактори'' затрудняват и мен :fishing6: :D .Ще може ли сама, без твоя помощ да се справи --питам съвсем сериозно :D :D
Последно промяна от hris47 на Пет Дек 22, 2017 11:27 am, променено общо 1 път.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

odisei71 написа:Това е вече нещо много добро замислено.
Нека да се направи първо анкета на желаещите да участват и после да се мине на конкретика.
Точно това е целта на тази тема--всеки да си каже мнението и в зависимост от отзивите да се премине към по-нататъшни действия.
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от Чакала от Варна »

Десятка !!!
Много добра идея !
Смела и безкрайно интересна .
А,да видим сега ,кой ше посмее да я осере по български ... така традиционно,начи...!!!???
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

Чакала от Варна написа:Десятка !!!
Много добра идея !
Смела и безкрайно интересна .
А,да видим сега ,кой ше посмее да я осере по български ... така традиционно,начи...!!!???
Сигурно ще се намери някой,Здравей Чакале,много разчитам на твоето мнение
Чакала от Варна
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 408
Регистриран на: Съб Юни 24, 2017 5:20 am

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от Чакала от Варна »

hris47 написа:
Чакала от Варна написа:Десятка !!!
Много добра идея !
Смела и безкрайно интересна .
А,да видим сега ,кой ше посмее да я осере по български ... така традиционно,начи...!!!???
Сигурно ще се намери някой,Здравей Чакале,много разчитам на твоето мнение
Винаги можеш да разчиташ на мен !
Както мисля и на многото свестни момчета тук...
Морето обича хората,които го обожават !
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

:drinkers: :smt023 :smt023 :smt023
Чакала от Варна написа:
hris47 написа:
Чакала от Варна написа:Десятка !!!
Много добра идея !
Смела и безкрайно интересна .
А,да видим сега ,кой ше посмее да я осере по български ... така традиционно,начи...!!!???
Сигурно ще се намери някой,Здравей Чакале,много разчитам на твоето мнение
Винаги можеш да разчиташ на мен !
Както мисля и на многото свестни момчета тук...
:smt023 :smt023 :smt023
triatomov
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Фев 15, 2015 1:22 pm

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от triatomov »

Идеята е много интересна и добра, подкрепям я напълно. :fishing9:
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от Аматьора Бс »

Колега къде ще се състои евентуално това събитие.Да си направим сметка няква не финансова разбира се.Пари има време няма.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

Аматьора Бс написа:Колега къде ще се състои евентуално това събитие.Да си направим сметка няква не финансова разбира се.Пари има време няма.
Самото заглавие съдържа отговора-Йонийско море,по-конкректно-района на Превеза. :smt023
d.dim
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 9:06 pm

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от d.dim »

hris47 написа:
d.dim написа:Здравей,
много интересно предложение. Към момента поражда няколко въпроса в мен:
1. Някаква възможност за нещо такова пролетта? В смисъл от февруари нататък. Че до август как се чака.
2. Едно списъче с необходимото основно оборудване. Не че за повечето неща не се намира решение на място но все си е по-добре да сме подготвени.
3. Половинки които се увличат по този риболов допускат ли се?
Здравей,колега,радвам се че се заинтригува--накратко : -1-През пролетта гофаните са или много навътре,или по дълбоките заливи,риболова им през зимата и пролетта е най-вече на спининг в пристанищата.Ако пък толкова имаш желание обади ми се на лични,може да организираме нещо -някой съвместен излет,но по това време става риболов на други риби--2--Разбира се че ще има такъв списък,нещата не са много и не биха затруднили никого.--3--Защо не колега,стига да е на равни начала с останалите.А дали ще има сили да извади 8-10кг лефер,щото тези ''трактори'' затрудняват и мен :fishing6: :D .Ще може ли сама, без твоя помощ да се справи --питам съвсем сериозно :D :D
Благодаря за отговора и поканата. Признавам, досега за този вид риболов съм отделял най-малко време. Просто имам лодка на Халкидики и естествено през повечето време компанията все натам ме тласка. Но нещо все ме човърка сърф кастинга във всичките му разновидности и ми се иска да му се насладя. Имам най-елементарно и обикновенно оборудване, което предполагам, че няма да е достатъчно, и затова очаквам препоръки. Иначе за разновидности с големи дистанции съм си приготвил дрон и до около 300-400 метра успявам да повоторя пускането на стръвта в рамките на 3 метра до предварително поставена шамандура около захранено място.
Относно половинката въобще не съм убеден, че би се справила с гофари 10 кг. Може и да греша, защото има по няколко паламуда от 2-3 кг. и едно дорадо, но все на тролинг, и с моя помощ/с лодката/. Но пък около барбекюто и в кухнята много я бива. Та определено приветствам идеята и съм готов да направя всичко каквото препоръчаш за да си осигурим едно приятно преживяване а рибките... ами то си е божа работа.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

d.dim написа:
hris47 написа:
d.dim написа:Здравей,
много интересно предложение. Към момента поражда няколко въпроса в мен:
1. Някаква възможност за нещо такова пролетта? В смисъл от февруари нататък. Че до август как се чака.
2. Едно списъче с необходимото основно оборудване. Не че за повечето неща не се намира решение на място но все си е по-добре да сме подготвени.
3. Половинки които се увличат по този риболов допускат ли се?
Здравей,колега,радвам се че се заинтригува--накратко : -1-През пролетта гофаните са или много навътре,или по дълбоките заливи,риболова им през зимата и пролетта е най-вече на спининг в пристанищата.Ако пък толкова имаш желание обади ми се на лични,може да организираме нещо -някой съвместен излет,но по това време става риболов на други риби--2--Разбира се че ще има такъв списък,нещата не са много и не биха затруднили никого.--3--Защо не колега,стига да е на равни начала с останалите.А дали ще има сили да извади 8-10кг лефер,щото тези ''трактори'' затрудняват и мен :fishing6: :D .Ще може ли сама, без твоя помощ да се справи --питам съвсем сериозно :D :D
Благодаря за отговора и поканата. Признавам, досега за този вид риболов съм отделял най-малко време. Просто имам лодка на Халкидики и естествено през повечето време компанията все натам ме тласка. Но нещо все ме човърка сърф кастинга във всичките му разновидности и ми се иска да му се насладя. Имам най-елементарно и обикновенно оборудване, което предполагам, че няма да е достатъчно, и затова очаквам препоръки. Иначе за разновидности с големи дистанции съм си приготвил дрон и до около 300-400 метра успявам да повоторя пускането на стръвта в рамките на 3 метра до предварително поставена шамандура около захранено място.
Относно половинката въобще не съм убеден, че би се справила с гофари 10 кг. Може и да греша, защото има по няколко паламуда от 2-3 кг. и едно дорадо, но все на тролинг, и с моя помощ/с лодката/. Но пък около барбекюто и в кухнята много я бива. Та определено приветствам идеята и съм готов да направя всичко каквото препоръчаш за да си осигурим едно приятно преживяване а рибките... ами то си е божа работа.
Здравей ,колега,хубаво че че си ''подпалил'' по сърфа,по принцип аз го практикувам в чистия му вид,т.е.замятане от ръка от брега,вече за хеви кастинг се иска малко по-различно оборудване,най-вече макари с голяма вместимост 400-450м,ако си хващал от лодката някое маятико,дори и малко да е как тегли,100м ги взима за отрицателно време,и докато на лодката не го отпускаш много -много,тук може да изтръгне пръта от ръцете ти.Колкото до оборудването--в съседната тема ''сърфкастинг в Гърция'' съм споделил доста неща-прегледай я отначалото и ако има нещо-- питай.А по отношение на половинката--гофаните около10кг не са чак толкова много-рядко излизат повече от 20 тина на сезон,масово са от 2 до към 5-6 кг,ама не се знае знае ли се какво ще мине през нея---да не хвърли пръта на пясъка :lol: :lol: --имах един такъв случай с един приятел-грък,мислеше че сме на излет за сафрид и като засече и не можа да го отлепи от дъното направо хвърли пръта на пясъка с думите ''АВТО ДЕН КСЕКОЛАИ''(това не се отлепя) ЕЛА ВГАЛТО(ела да го извадиш) :D :D --излезе едно морско агънце 5,800. :D :D Успех и весела коледа
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Турнир '' Майсторски улов на гофари-Йонийско море''-септември2018г

Мнение от hris47 »

:drinkers: Честито Рождество Христово,на всички именници (и не само)--здраве , щастие и много слука. :drinkers: :smt023 :smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”