Самотраки

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Самотраки

Мнение от ddorado »

Здравейте,мисля да посетя този острав.Моля за информация относно риболова там- от някой който знае нещо.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: соматраки

Мнение от Аматьора Бс »

На Соматраки никой не е ходил баце-шегичка
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: соматраки

Мнение от ddorado »

Ако е рядко посещаван значи е интересен и перспективен,но се съмнявам ,през рятото имам информация че достига до 50 000 население
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: соматраки

Мнение от emo vasilev »

Самотраки е острова приятелю , за това колегата се шегува че никой не е ходил......все още !
fishingmania
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Апр 05, 2008 6:29 pm
Местоположение: София/град

Re: соматраки

Мнение от fishingmania »

За там си тряя лодка. Виж филмите на Белополски.
svetlio80tm
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Нед Апр 09, 2006 9:16 pm
Местоположение: Varna

Re: Самотраки

Мнение от svetlio80tm »

Става и от брега. Говоря за спинингов риболов, и всичко по- долу се отнася за спининговия риболов там. Има едно основно правило острова, което ако не се спазва е малко вероятно да се хване риба. А то е, че трябва да има вятър. Който не му понася вятъра, и все търси подветрена страна и спокойно море, е обречен на неуспех. Опитът ми е от няколко излета на острова.

Вятърът трябва да ти се пада насрещен или леко косо. Затова се обикаля острова да се търси такъв вятър. В такива условия риболовът е много труден, тъй като на моменти вятърът достига до 5, 6 дори 7 бофора. Тогава не всички воблери работят. При мен единствено с потъващ дуел 170 се получава да пробия вятъра и да направя що годе приличен кастинг..
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Самотраки

Мнение от ddorado »

Ето една риба хваната от брега и то през юли нощта,но не знам на какъв риболов.А някой знае ли вида на рибата.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Самотраки

Мнение от hris47 »

[videonariba][/videonariba]
ddorado написа:Ето една риба хваната от брега и то през юли нощта,но не знам на какъв риболов.А някой знае ли вида на рибата.
Сикьос,колега, в Бг--морска врана--братовчед на милокопите,вкусна и капризна риба--хваща се само нощем(тогава излиза от укритията си)--териториална риба,обикновенно са по двойки.В главата има някакви отолитни образувания ,които стрити на прах били лечебни( според комшийте от Турция) .Чува много добре и е добре да се пази тишина.Хваща се най-вече на сърфкастинг.
IMG_20170414_022500.jpg
е тия се хващат при мен--достига тегло до около 6-7кг,но над 3кг се смятат за трофейни.Обитава подмоли и скалисти места,такъма е малко особен --тежести с маркуч(хоревти) и повод около 60-80 см с фосфоресциращ поп-ъп.Стръв--акровати,американико ,мавро сколики...Друго ако има-питай :fishing6:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Самотраки

Мнение от ddorado »

Мога ли да помоля колегата hris 47 за малко разяснения относно монтажа споменат в предходния пост
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Самотраки

Мнение от hris47 »

ddorado написа:Мога ли да помоля колегата hris 47 за малко разяснения относно монтажа споменат в предходния пост
пропуснал съм развитието на тази тема-иначе монтажа за сикьос е елементарен и мисля че в темата за сърфкастинг съм дал какъв е монтажа за тази интересна риба.
IMG_20171208_120844.jpg
IMG_20171208_122922.jpg
това е монтажа,като е добре след закупуване на такива тежести да се пробват в кофа вода -ако полягат трябва маркуча да се смени като се внимава да не се пълни с вода-въздухът вътре го държи изправен.А защо се ползват такива тежести--това се налага от местата които обитава сикьоса--подмоли,плочи и скалисти местообитания--с използването на тези тежести и поп-ъпи се избягват неминуемите закачки по дъното ,понеже монтажът постоянно е високо над дъното.За стръв ползвам само акровати или мавро,ако се ползва американико неминуемо ще те навестят мурените( смерни) привлечени от кръвта.А как се монтира--на основното влакно се нанизва тежеста,след това-гумен амортисьор и вирбел.Повода е около 50-60 см--така при отвесна тежест е на около 70-80 см от дъното.Освен че трябва да откриеш местообитанието на сикьоса имай на предвид че ''излиза'' доста късно на лов--след22-23ч. ,но напипаш ли го може да направиш запомнящ се риболов.Извадиш ли един бързо заметни на същото място -винаги са по двойки и шанса да закачиш и втория е много голям.Въобще е една много интересна за риболов риба,когато го хванеш е на цвят като лаврака,дори в първия момент е неразличим от него -за тези които се срещат за първи път с него-като умре става чисто черен със златист оттенък.Това е в общи линий за тази толкова интересна риба-доколкото знам обитава и Черно море-в по-малки популаций ,но го има. :fishing6:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Самотраки

Мнение от hris47 »

ddorado написа:Мога ли да помоля колегата hris 47 за малко разяснения относно монтажа споменат в предходния пост
https: ето едно хубаво клипче за риболов на сикьос--едва ли ще разбереш нещо,ако не знаеш гр.,но все пак наблюдавай внимателно -доста е различен монтажа и стръвта,аз лично не бих рискувал с такъв монтаж и такава стръв,но там пък може да няма мурени...https://www.youtube.com/watch?v=vKiQbEqAtgk
ddorado
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Сеп 05, 2017 2:34 pm

Re: Самотраки

Мнение от ddorado »

Колега много благодаря за информацията,но не мога да видя монтажа от снимките.Ако може някакво разяснение.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Самотраки

Мнение от hris47 »

ddorado написа:Колега много благодаря за информацията,но не мога да видя монтажа от снимките.Ако може някакво разяснение.
Извини ме колега за лошото качество на снимките,защото телефона ми е Леново А 319-слабичка ми е камерата , та затова го описах с думи--и все пак--основна роля играят тежестите--май ги няма в БГ ,но тук ги има във всеки магазин и не са толкова скъпи-1,4-2 Е. грамажите са различни-от 80 до 175гр--проблема е че маркучите са с еднаква дължина и колкото по-тежки са,толкова по-лесно полягат ,а не се задържат прави, понякога ''пият'' вода и затова писах след закупуване да ги пробвате в кофа с вода.Ако полягат по-добре потърсете в някоя железария 1-2 м маркуч--става и гофриран или строителен (най-добре)от тоя дето се ползва за нивелир.Ако пие вода-изчакайте 20-30 мин. да ''отлежи'' във водата за да сте сигурни -просто го размонтирайте и след това залепете -дали с моментно или с двукомпонентно лепило-няма значение.За мен тези тежести са незаменими при риболов на места със обрасли с водорасли дъна или на места където дъното е скалисто или има плочи.За да работят правилно ,когато са на дъното трябва да са отвесни--по този начин се избягва всяко съприкосновение на куките с дъното и се избягват закачания.Иначе при обикновенни тежести на подобни места( дъна) просто ще загубите много монтажи и ще си провалите риболова. Нагоре монтажа си е най-обикновен--флуоро-0,30-50-60 см, кука 3-5 номер,и един фосфориращ поп-ъп на около десетина см.от куката. Много по-важно е да се съобразиш с местообитанията и навиците на тази риба.Има неща които може би не съм споменавал --изключителна рядкост е да хванеш такава през деня,образува пасажи,но вътре в пасажа винаги са двойки.През деня стои в укрития (дупки и подмоли) като ловува на недалечни разстояния до 70-80м от укритието,главно през ноща...изобщо много интересна за риболов риба ,за да имаш успех трябва добре да я познаваш.Инче е ''кротичка'' риба-кълве плахо и излиза като парцал,но пък става невероятна рибена чорба от нея.И ако си заинтригуван вече от нея от април нататък може да наравим някой и друг риболов--поне за тук съм им ''напипал''леговищата.Успех и Честита Баба Марта. :fishing11:
pbalev
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Мар 24, 2018 9:58 am

Re: Самотраки

Мнение от pbalev »

Колеги от 1 ви ще бъда на Самотраки някакви съвети за места за риболов
Благодаря пресварително
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Самотраки

Мнение от smel1968 »

pbalev написа:Колеги от 1 ви ще бъда на Самотраки някакви съвети за места за риболов
Благодаря пресварително
Винаги срещу вятъра/за целта носи джигчета около 40 гр-да летят/Основни места-Косата/това е когато влиза ферито ти остава от дясно навътре в морето от чакъл/...Черния плаж/там внимавай с телефона-минава на турски оператор/По пътя до този плаж има още няколко места за риболов,но няма как да ти ги обясня--на места извира прясна вода в морето--ако ги намериш ще е добре,и ако си фен на по големи,но редки риби скалите след ПахиАмос-има места и малко вървене по скалите но е до 35 м дълбоко.Вечер може да мяташ в самото пристанище за лавраци ...и калмари-ако са там де.Заргани,сафрид и кольо на бомбарда и чепаре от външната страна на буната/вълнолома/
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”