Риболов на плувка на Порто Куфо

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
DPR
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 8:52 pm

Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от DPR »

Здравейте колеги,
след 10 - тина дни ми предстой риболов на Порто Куфо.Любител съм на мачовия риболов.
Ако някой познава района-пристанището и около него,нека сподели.
Мисля да ловим на бял червей за лаврак и ципурови риби.
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от RAMIREZ »

Кея е подходящ за плувка, дълбоко е 8-9 метра, освен бял вземи и скарида и гавро.
Вземи и някой джиг и една охтаподиера-може да се изненадаш приятно.
Успех и да пишеш как е минал излета.
Изображение
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от gogibo »

Ако предпочиташ спокойствието и красивата гледка, карай до хотел" Астера"/посока към Каламици/.Срещу хотела,към морето,има тесен път.Завиваш в ляво при таверната на брега и пътя се разширява.Карай до края му.От ляво има сладководно езеро /изворна вода /и ферма.Там,където се влива оттока от езерото в морето при скалите,отведнъж става много дълбоко.Рибата очаква там храна носена от потока.Стръв: освен бял-лентички от пилешка кожа.На плувка и на леко дъно-кефа е голям. Успех ! Снимай и споделяй.
DPR
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 8:52 pm

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от DPR »

gogibo написа:Ако предпочиташ спокойствието и красивата гледка, карай до хотел" Астера"/посока към Каламици/.Срещу хотела,към морето,има тесен път.Завиваш в ляво при таверната на брега и пътя се разширява.Карай до края му.От ляво има сладководно езеро /изворна вода /и ферма.Там,където се влива оттока от езерото в морето при скалите,отведнъж става много дълбоко.Рибата очаква там храна носена от потока.Стръв: освен бял-лентички от пилешка кожа.На плувка и на леко дъно-кефа е голям. Успех ! Снимай и споделяй.
Благодаря колега, а каква риба да очаквам?
DPR
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 8:52 pm

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от DPR »

RAMIREZ написа:Кея е подходящ за плувка, дълбоко е 8-9 метра, освен бял вземи и скарида и гавро.
Вземи и някой джиг и една охтаподиера-може да се изненадаш приятно.
Успех и да пишеш как е минал излета.
Благодаря за информацията.
Искам да попитам още нещо:
Освен лаврак каква друга риба излиза на кея?
RAMIREZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 779
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 10:31 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от RAMIREZ »

Заргана, кокали, маятико, лаврак, мурмура и октопод. Това съм хващал от кея.
Имай предвид че там риболова е тегав, ако не върви отскочи до Торони, Каламици или Сарти. В Сарти има и риболовен магазин.
Изображение
DPR
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Мар 12, 2018 8:52 pm

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от DPR »

RAMIREZ написа:Заргана, кокали, маятико, лаврак, мурмура и октопод. Това съм хващал от кея.
Имай предвид че там риболова е тегав, ако не върви отскочи до Торони, Каламици или Сарти. В Сарти има и риболовен магазин.
Много благодаря за изчерпателния отговор, ще споделя инфо и снимки след риболова.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от gogibo »

DPR написа:[quote="
Благодаря колега, а каква риба да очаквам?
Предимно мурмура и фагри, но може да те изненада и някоя ципура или афропсара в близост до дъното.Големина-около и малко над педя.Изненада за мен беше риба "балон",която не посмях да пипам с ръце и отрязах влакното.
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от hris47 »

gogibo написа:
DPR написа:[quote="
Благодаря колега, а каква риба да очаквам?
.Изненада за мен беше риба "балон",която не посмях да пипам с ръце и отрязах влакното.
Добре си направил...Напоследък гледам че се размножава с бесни темпове,засичана е и в Черно море.Голяма напаст,където я има изчезват сепийте и октоподите.Я да пусна снимка ,за начинаещите колеги--да се пазят
index.jpeg
а това са последствията от срещата с него --шестима натровени украински моряци след консумация-на един се разминало почти без последствия,един в много тежко състояние-кома. https://www.youtube.com/watch?v=01SpeK5KMks https://www.youtube.com/watch?v=RSt0O0JjzQs иначе( в рамките на шегата) може да намери приложение при рециклиране на метали( главно кутий отбира и безалкохолни) :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от G.Petkov »

Това за рибата фуго ли става дума ?
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от hris47 »

G.Petkov написа:Това за рибата фуго ли става дума ?
Да,украински моряци на танкер,преди няколко години хванали ,хапнали и ...се събудили в гръцка болница..Доколкото знам са опасни кожата и вътрешностите,кожата по-малко,но все пак...затова на клипа с кутийката гръка хваща рибата с кърпа...И сега докато търсех тези клипове ,разбрах че се е увеличила неимоверно популацията на тази може би най-опасна риба по средиземноморието...два екземпляра били уловени чак край Крим.
odisei71
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Нед Май 16, 2010 6:48 pm

Re: Риболов на плувка на Порто Куфо

Мнение от odisei71 »

И аз имах среща с такава риба.По интуиция я припознах като отровна,и с клещи извадихме куките.Много от гърците риболовстващи около мен нея припознаха като отровна.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”