Риболов в Дидим Турция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
nnnnnnn
новобранец
новобранец
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Авг 13, 2008 10:24 am
Местоположение: Варна

Риболов в Дидим Турция

Мнение от nnnnnnn »

Колеги някой има ли инфо за риболов в Дидим Турция?
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Риболов в Дидим Турция

Мнение от Vladorado73 »

Колега, към края на юни ще съм там на почивка, смятам да взема и въдички. Ще дам инфо как е положението там.
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Риболов в Дидим Турция

Мнение от andreysHar »

Здравейте колеги,имам мерак да направя риболов в Турция и по точно на р.Тунджа близо до Одрин,въпроса ми е дали там може да се лови свободно или има някакви условия.
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Риболов в Дидим Турция

Мнение от Vladorado73 »

Както обещах, ще драсна няколко реда за Дидим. края на юни бях за една седмица. Лошото беше че пътувахме с автобус и нямах възможност да щъкам много насам-натам. Но...бяхме в хотел Aurus Spa, който го интересува може да види къде се намира. за съжаление бяхме откъм плитката страна на залива и общо взето до 50-100м. навътре, водата беше до колене. Все пак намерих перспективно място (според мен) на 1-2 километра в страни. Като цяло риба много, сутрин като ходехме на плаж, кефали и предполагам лавраци ти се мотаят в краката на 30 см. дълбочина. Като нагазиш до кръста се виждаха едни подобни на ципури плоски риби по около 2 педи. Но както и да е намерих едно място, хвърлях от около 18ч. до 22. но на воблери и джиг нямаше никакъв удар. Инак на около 300-400м. навътре се мятаха сериозни животни. Единствено на силикон имах удари и накрая закачих една през корема, сега ще се опитам да приложа и снимка, някой ако я познае да казва каква е.
IMG_2246.JPG
Силикона го ръфаха като кучета, първо опашката а после и цели парчета, на снимката се вижда как е отхапван.
Но като цяло там където бях не ставаше за риболов без лодка. мястото където според мен ще има много риба, защото видях сериозни парчета да се въртят около ферибота, това са Дарданелите. За съжаление въдицата ми беше дълбоко в багажника на автобуса и нямаше как да пробвам. Инак местните ловят кефали на коркова тапа и около половин метър повод без утежнение, полиангисто увито около топка накиснат във вода хляб. Надявам се да съм бил полезен и на слука.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”