Вдигнахме летвата в the big game

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от тони котев »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от hris47 »

Браво...ама и такива ли дзверове почнаха да излизат.. :smt023 :smt023 Това не ми прилича на традиционото безобидно скилопсари...брех мамка му ..ми то май има и зъби.Е сега вече не можеш ме накара да вляза в морето :lol: :lol: шегата настрана ама наистина ми се вижда опасна-от какъв вид е ,нещо не се вижда добре опашката..въпреки всичко-Браво,юнаци :smt023 :smt038
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от тони котев »

hris47 написа:Браво...ама и такива ли дзверове почнаха да излизат.. :smt023 :smt023 Това не ми прилича на традиционото безобидно скилопсари...брех мамка му ..ми то май има и зъби.Е сега вече не можеш ме накара да вляза в морето :lol: :lol: шегата настрана ама наистина ми се вижда опасна-от какъв вид е ,нещо не се вижда добре опашката..въпреки всичко-Браво,юнаци :smt023 :smt038
:lol: :lol: Акулата е Галеос, около 120кг, така я прецениха гърците, че за нас си беше непозната територия. Даже я държахме във водата за да я пуснем, докато не сме сигурни , че всичко е законно, а не лименарията да ни удари някоя глоба. Единствената ядлива от вида си в тези води.
Доволни сме, че този път такъма издържа , близо 2.5 часа я вадихме на смени, мислехме до последно, че е голям влахос, имаше подобно поведение по време на ваденето.
Миналата година имахме късане на риба с подобно поведение и размери, явно ги има в района!
Вече като се гмуркам за октоподи , ще ми е малко ..... над 2 метра беше .
Аватар
hris47
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 396
Регистриран на: Вто Май 24, 2016 11:58 am
Местоположение: Greece

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от hris47 »

Браво ,виждал съм Галеоси ,ама сравнително малки--15-20кг, не предполагах че излизат толкова големи в крайбрежни води..на каква дълбочина горе-долу ви удари и пак ли около Митика? Иначе си е рекорден акул..браво отново.. :smt038 :smt038
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от тони котев »

Здравей. Удари ни на един риф до Атоко, на около 130 м. на зонтано каламар.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от icefire »

Браво !!! :fishing6:
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от gogibo »

тони котев написа:Здравей. Удари ни на един риф до Атоко, на около 130 м. на зонтано каламар.
Тръпката трябва да е била голяма и незабравима.Благородно ви "завиждам" и ви се радвам !
Дайте съвет как да поддържам каламарите "зонтана" ,щото в горещините ,както и да им сменям водата,не издържат
дълго и дават фира.А като дадат фира,само охтоподите им обръщат внимание.
Аватар
тони котев
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Пон Май 17, 2010 10:10 am

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от тони котев »

На лодката има кутия около 120л. в която влиза маркуч на помпа която е монтирана под нивото на кила.Тя работи непрекъснато има ли калмари. Съответно има и отводнителен маркуч . По принцип на този литраж повече от 10-12 калмара не държим защото започват да умират. Много важно е кутията да е с тъмен цвят, светлината също убива калмарите.
Иначе за мен това е най-ефикасния риболов в Гърция.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от gogibo »

Благодаря за инфото ! Опитвал съм да ги опазя живи в 18 л.бял пластмасов съд с прозрачен капак.Честа смяна на водата,но уви- краткосрочен резултат.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от Златев »

Страхотна слука! Поздравления и благодарности, че сподели тази емоция, колега!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
bantumi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 694
Регистриран на: Пет Юни 19, 2009 3:47 pm

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от bantumi »

тони котев написа:
hris47 написа:Браво...ама и такива ли дзверове почнаха да излизат.. :smt023 :smt023 Това не ми прилича на традиционото безобидно скилопсари...брех мамка му ..ми то май има и зъби.Е сега вече не можеш ме накара да вляза в морето :lol: :lol: шегата настрана ама наистина ми се вижда опасна-от какъв вид е ,нещо не се вижда добре опашката..въпреки всичко-Браво,юнаци :smt023 :smt038
:lol: :lol: Акулата е Галеос, около 120кг, така я прецениха гърците, че за нас си беше непозната територия. Даже я държахме във водата за да я пуснем, докато не сме сигурни , че всичко е законно, а не лименарията да ни удари някоя глоба. Единствената ядлива от вида си в тези води.
Доволни сме, че този път такъма издържа , близо 2.5 часа я вадихме на смени, мислехме до последно, че е голям влахос, имаше подобно поведение по време на ваденето.
Миналата година имахме късане на риба с подобно поведение и размери, явно ги има в района!
Вече като се гмуркам за октоподи , ще ми е малко ..... над 2 метра беше .
E нахранихте ли се поне, щом е "ядлива"?
Вчера кълвеше,днеска не ще!
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от Станимир Бегов »

bantumi , ей заради такива постове като твоя спрях да споделям излетите си. Ти що не споделиш някой твой излет и да видиш какво въспиращо въздействие имат постове като твоя.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14789
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Вдигнахме летвата в the big game

Мнение от G.Petkov »

Напълно подкрепям Станимир.

Още повече става дума за други морета, други страни и сиромахомилството, насадено в БГ, там е просто неуместно.

Да, там хората ядат риба много и не се притесняват от това !
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”