Риболов в Торони, Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Kini1
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 12:39 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Kini1 »

Събира 1995/50 • 1660/65 • 1435/80 braid. Drag 32lbs. А какво беше това либри че забравих :mrgreen: ,а и от каде да си купя тази корда tufline и кой вид че са много. Мерси предварително.
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от luka »

Kini1 написа: и от каде да си купя тази корда tufline и кой вид че са много. Мерси предварително.
tufline знам че е плетено ,а не корда ...купувам от e-bay...
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

И аз поразгледах малко за мултито.
Ми на пръв поглед изглежда добре. Това което го пише за влакното ми се вижда малко пресилено, но може и да е вярно. Поне при мен повечето макари като почна да им навивам влакно винаги събират на 80 % от това коеот го пише. Но както и да е. Ако имаш макарата след това ще можеш да споделиш дали написаното е вярно. Ако не си я купил събери малко повече инфо за макарата защшото определено е в ниския ценови клас, което разбира се нищо не означава, но аз вече имам едно наум.
Braid или плетено влакно в такива дължини може да се намери в по-специализираните магазини или ebay. Като може да избираш между доста марки и модели. Най-разпространени са Power pro и Tufline, като аз ти препоръчвам влакното да е метрирано (т.е. да сменя цвета си на определен интервал).На Power pro метрираното се казва Depht hunter, а на Tufline се казва indicator. Като дължина и двата вида се предлагат в ролки над 1000 ярда.
Ми това е общо взето.
Поздрави.
ГОЛ ШАРАН ...
Kini1
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 12:39 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Kini1 »

Колега мерси за инфото :smt023
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Марвин,нищо не каза за моя бияч на Магнум? :cry: :rolleyes: Ето още едно предложение за селектиране на големи рибоци! :wink:

Изображение

Пен са страхотна фирма в изработването на яки Мултита,но специално този евтин нов модел не ми вдъхва грам сигурност,че ще успее да спре качествена морска риба? :cry: :roll: Преди години си купих брайд на Тюф-лайн от Кабелас на промоция и го подарих на един шаранджия,че не ставаше за нищо,дано сега да са им по-качествени брейдовете,но едва ли! :roll: :cry: Пауъра е на супер-цена в сравнение със скъпите Японски брейдове,особенно когато го купуваш на голям метраж,та не си заслужава да се тъни качеството и цената на основната линия с Тюф за да не се тюфкате после! :cry: При флуорото съм заложил на 0.70мм=40либри на Сийгуар Премиер,защото няма по-добър измислен и всички профешънъли в риболова са с такива/справка"Морски вълци" по Нешънъл Джиографик/! :wink:
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

Troli Rapala написа:Марвин,нищо не каза за моя бияч на Магнум? :cry: :rolleyes: Ето още едно предложение за селектиране на големи рибоци! :wink:

Изображение

Пен са страхотна фирма в изработването на яки Мултита,но специално този евтин нов модел не ми вдъхва грам сигурност,че ще успее да спре качествена морска риба? :cry: :roll: Преди години си купих брайд на Тюф-лайн от Кабелас на промоция и го подарих на един шаранджия,че не ставаше за нищо,дано сега да са им по-качествени брейдовете,но едва ли! :roll: :cry: Пауъра е на супер-цена в сравнение със скъпите Японски брейдове,особенно когато го купуваш на голям метраж,та не си заслужава да се тъни качеството и цената на основната линия с Тюф за да не се тюфкате после! :cry: При флуорото съм заложил на 0.70мм=40либри на Сийгуар Премиер,защото няма по-добър измислен и всички профешънъли в риболова са с такива/справка"Морски вълци" по Нешънъл Джиографик/! :wink:
Имам кажа само едно.
Троли е много добре усведомен.
Воблера наистина е един много уловистите и този на снимката е Tackle House Shibuki.
Тролка имам 4 такива на обща стойност с куките и халките почтио 400 левчета.
За съжаление на тях все още нямам удар. Дори единия не съм го пускал във водата и го продавам има го в обяви като се напише Tackle House Shibuki i и излиза.
За флуорото наистина това е най-доброто. Дори на малко дебело си се спрял аз използвам Duel power shock 0,62 (50 lb)
В амомента Tuf line е с много добро качество. Аз използвам Tuf line Indicator- метрирания. В Ролки 1200 yds.
А догодина Троли ако се обурудваш :),:)(с долумента за риболов имам впредвид) може да направим нешо общо, тъй като ние сме трима, но единия не може да идва всеки път и има по едно свободно място и може да укомплектоваме.
Ще пусна и аз някоя снимка на воблерите с които ловя, но сега съм с нов компютър и трябва да прехвърля снимките от стария. Абе до ден два ще постна снимките.
Поздрави
Наслука
ГОЛ ШАРАН ...
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Излиза,но без цена? :cry: Дано успея скоро да се включа в "бандата" и да се пробвам? :roll: :oops: Кини1 да ме извини за погрешната преценка за неговото Мулти на Пен! :oops: :cry: Оказаха се доста модели с това име Скуил=Пищя,Крещя и се заблудих в първия момент,но тази която си избрал е доста баято Мулти и даже драг-системата му е като на Интернешънъл,само са спестили от скъпия материал за бодито,но нема как да имаш проблеми с туните и другите зверски рибоци! :drinkers: Добър избор,поздравления за прагматичния подход! :wink: :drinkers: Като фен на Пен,заслужавам шамари за прибързаното си заключение,още повече че ползувам серията SSM650 и SS4500 USA Спинингови макари на фирмата! :oops: :cry: :drinkers: Много скучни макари,въртят и въртят без да спират и не се развалят,то нема и кво щот са снабдени само с най-важното за борба с риби! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Това ще е едната ми пръчка! :wink: Проучих нещата и тази е на далавера,защото алтернативите на JM или Black Davil са по 1000-2000лева без да са 99% Карбон! :roll: :cry: Та съм почти готов за Играта,остават само докюментите и скачам в Джаза! :drinkers:

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=5345
Аватар
te4osoma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 12:35 pm
Местоположение: ако го кажа,после трябва да ви убия.

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от te4osoma »

Troli Rapala написа:а съм почти готов за Играта,остават само докюментите и скачам в Джаза! :drinkers:
Сашкоо и тука ли ги почна сашеее,не се наигра :lol: :lol: :lol: кат скачаш внимателно :mrgreen: :mrgreen:
Всеки има план,..докато не му разбият устата..

М.Тайсън
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от С.Върбанов »

Някой със скорошни наблюдения върху риболова там ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

За момента е доста слабо.
След две седмици заминавам на Вурвуро и Сарти да правя проби, че там ще съм Септември.
Ще дам инфо като се върна.
А за сега мога да кажа че на Мароня има все още сафрид (кокали но само от лодка) и ти на влачене с раготи и 110 мм Yo zuri crystal minnow.
Ето и резултата от един риболов.
Изображение

Изображение
ГОЛ ШАРАН ...
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от С.Върбанов »

Пак е по добре от капото :fishing2:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от bananaman »

Здравейте колеги , от 3-и до 7ми бяхме на Каламици с лодка , само тролинг. Имаше дребни туни , имахме и 2 по над кило и една към кило и половина. ловихме ги посока Сикия (Сарти) , към Торони нямаше удар. Използвах Йо-зури 9 и 11 см , както и Рапала , с 6 октоподчета над тях.. морето приказка .. Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Marvin,как е положението тази година?Ходил ли си да тролиш? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”