Риболов в Торони, Халкидики

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Марвин,според мен не си улучил макаретата,защото когато Туната тръгне към теб ще се сбъркаш да набираш с тия бавни мултита! :rolleyes: Тиаграта са супер-яки макари,но набират малко влакно с един оборот? :rolleyes: Тоя размер 16-20либри влакно=драг е за риби до около 100кила,па нагоре ще е чудо на чудесата да се вадят!Кажи къф ти е пръта и линията,па ако искаш компания и партия на разходите+опит от към воблери и други риболовни умения,моля да ми дадеш телефон на Лични и да Атакуваме Големите риби заедно,нема да ти се разсърдим! :mrgreen: :drinkers: Нема майтап,дай телефон и да се разбираме,че съм полудял за морски екшън и риби,приготвил съм много як и скъп такъм,а от към воблери не се притеснявам да се похваля с ЕДРИ БИЧКИИ от 14-26санта! :rolleyes: :drinkers: Чекам с нетърпение да се комбинираме за Победата и Емоциите! :wink: :drinkers:
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от КИРО »

Тролка,недей влиза в море бре - молим те. :smt052
Ще вземеш някой сом да изкараш - хептен ще ни закопаеш..... :D
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

Троли, благодаря за предложението, но засега ще се въздържа. Може би по-нататък, пък и за риболов в гръцко е нужно всеки, който е в лодката да има гръцко разрешително. Пък и прогнозата за времето много се влоши, ще има доста вятър и май риболова се отлага поне до Януари за согромно мое съжаление.
За туните и макарите, няма туна която да е тръгнала сама към лодката това от личен опит пък има и доста клипове в you tube. За макарите да бавни са, но на първа скорост 1:1,7. На втора са 1:3,9. И двете са обурудвани с Power pro 50 лб. Tiagra 20 с 1200 ярда, а 16-ката с 800 ярда. Тъй да се каже има какво да развие като удари :D , не е като предния път. Въдичките са с 20кг best drag.
Пък и аз се целя в риби до 100 кг. ако дойде по-голяма да развива и да си ходи.... нека е спортсменско и рибите да имат шанс.
Поздрави и наслука :drinkers:
ГОЛ ШАРАН ...
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Тедо »

При риболов на йедро в морето се ползва и мотора на лодката...
Туните могат да развиват 80кмч - ако тръгне към лодката, няма макара, която да й смогне...
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Ех-Ох,жалко че пак треа да се оправям сам в живота и риболова на туни! :cry: :cry: За един ден мога ли да си извадя Гръцки риболовен билет или е неколко дена тормоз? :roll: Довечера ще снимам няколко бичкии-воблерски за справка,че така ми седят а ми се иска да ги раздрусам по Гръцко през зимата! :wink: :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Марвин,ти мое да не се целиш в 100-килограмовите туни,ма то като ти удари не пита предварително! :rolleyes: Много ми допадна твоята случка,направо се превъзбудих от желание да ми се разиграе този филм с размотаването на 200-300метра линия на живо! :rolleyes: Ще разкажа подобна от преди 5години,но мястото е между Франция и Италия пак в Средиземно море при дълбочина 3000метра! :rolleyes:
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

Прав си за жалост не пита предварително. И аз така си мислех като отивам за първи път, ще удрят такива по 5 до 15-20 кг и кеф. Да да ама НЕ казва чичко РИБОК. Между прочем като се сетя на същия воблер предния ден извадих хубавия паламуд от снимките, който разви с удара не повече от 30м. И следващия удар на този воблер беше и последен.
А за билета иска си ходене. Първо се вади АФМ в гръцка община като грък ти става гарант. След това се ходи с АФМ-то снимки и евраки в лименариото и за три четири дни излиза билета. Поне така беше при мен и колегите с мен.
Поздрави.
Но дай да видим некой воблер пък после и аз ще покажа. Вече имам некъв опит дет се казва. :D :D
ГОЛ ШАРАН ...
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Марвин,Честит ни Никулден! :drinkers: Пожелавам си през новия сезон да пиша повече в тази тема! :roll: Лека-полека влизам в час теоретично,но виж какво съм имал случайно между сладководните воблери,па може да се окаже печелившо в новия риболовен сектор! :oops: :cry:

Изображение

Наздраве и големи риби ти-ви пожелавам,та да има с кой да си шпрехам! :wink: :drinkers:
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от luka »

...............
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от luka »

страшни воблери троли еваларка... :D
Troli Rapala написа:Пожелавам си през новия сезон да пиша повече в тази тема!
охх малеее :lol: от всичко разбираме бреее...ашколсун :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

luka написа:страшни воблери троли еваларка... :D
Troli Rapala написа:Пожелавам си през новия сезон да пиша повече в тази тема!
охх малеее :lol: от всичко разбираме бреее...ашколсун :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Бе,тебе ти е смешно,ма глей ся кво ми пише на воблеро-JAWBRAKER=КЪРТИМ ЧЕЛЮСТИ! :rolleyes: Освен това,ако не стане на тролинг имам още две опции на дрейф и на джигинг,та капото го забравям а и бракониерите нема как да ми изловат рибата,докато ме нема на гьола,та винаги ще съм на далавера! :wink: :drinkers: Малко да смениме обстановката,че тука е пълно с крадци и за балъка-риболовец е останала една малка усмивка срещу 100кинта на риболов! :cry: :cry: :cry: А дали разбирам от тролинг и Рапали,не е важно! :rolleyes: Накрая биячите и големите риби отиват,точно там къде требва и който е заслужил или па ги усеща нещата! :wink: :drinkers: ЩОМ СИ НАДЪХАН,НЕМА НАЧИН ДА НЕ УСПЕЕШ,ЕЙЙЙЙ! :idea: :drinkers:

Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Troli Rapala »

Марвин,утре ще ти разкажа за 2008година и подобен на твоя случай,че е зима и има скука и натрупване на спомени! :wink: Нещата в тоя риболов започват от едно френско копеле,виж му сайта и дано ти помогне с нещо! :roll: :wink: :drinkers:

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... ms&cad=rjt

От тук научих за него и за италианците,как са измислили Сливъра през 1981-ва година! :wink:

Изображение

Старчето е спечелило 20 състезания по тролинг за туни и марлини! :rolleyes: 3-пъти е Европейски Шампион по морски тролинг и първия Победител в риболовния тролинг-турнир по улов на Марлини в Мавриций,легендарна риболовна дестинация в наши дни! :rolleyes: :cry:

Изображение

В Щатите и тия явно работят,просто не сме стигнали до тях! :roll:

Изображение

Бе,влезем ли на море нема да е скучно в тая тема! :mrgreen: :drinkers:
luka
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Нед Май 12, 2013 9:08 am
Местоположение: Болярово

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от luka »

Troli Rapala написа:Бе,влезем ли на море нема да е скучно в тая тема! :mrgreen: :drinkers:
Ммм да като в другите... :mrgreen: ти сомовете излови по цяла Б-Г та сега и по гръцкото море ги почваш :mrgreen: :D :D

.................. :mrgreen: ............. :rolleyes: ....... :drinkers: ........... :mrgreen:
Kini1
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Сеп 15, 2013 12:39 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от Kini1 »

Можели да питам нещо понеже видях ,че тука се пише за риба тон и реших и аз да попитам.Колко дебело плетено влакно трябва да е за да издържи туната.А дали това мулти ставa penn squall 2 speed 30vsw
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Риболов в Торони, Халкидики

Мнение от MarviN »

По мпое мнение този пен става щом е с две скорости. Виж само колко му е драга.
Само зависи каква е вместимостта му на влакно.
Минимума е 40 либри като може да стигнеш до 100 лб. влакно.
Аз слагам 50 либрово.
Току що навих на Тиагра 20 малко над 1000 ярда (900 м.) 50 либри TufLine и съм готов.
Наслука.
ГОЛ ШАРАН ...
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”