Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция инфо

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
ivanomir
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 1:23 pm
Местоположение: София/Синеморец
Обратна връзка:

Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция инфо

Мнение от ivanomir »

Смятам че е полезно систематизиране в една тема на всичко важно относно документите за Гърция:
-лиценз за риболов
-застраховка ГО
-места за пускане, паркинг на лодки
-всичко полезно...
Адреси, такси, вратички....и т.н

Моля знаещите да напишат...или ако сметнат за ненужна темата, да я изтрият модераторите.

ЧНГ!
Compass 470 GT + Mercury 40efi, Raymarine Dragonfly 7
www.avant.bg
Аватар
мурджо
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 9:04 pm

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от мурджо »

здравеи колега,темата за която се интересуваш е доста сложна и скъпа?невярвам да помъкнеш някоя голяма лодка за гръцко?там вече нее това което беше.ние вече сме се доста осрали и там.за това вече ходим с познати в турция.там е много по свободно и евтино.ходим в азиатската част ,след истамбул надоло.ловим предимно лефер и лаврак.тоеа само ме интересува.тук всично е ввтино и спокоино.за 50 лири някои местен гид щете вкара с лодка в морето.и несе занмаваш с нищо.хотела ние 30 лири стая за двама .всичко е по добре и по спокоино от гръцко.само дето пътя е доста. до там където ходим 400 км .но си струва да се покефиш на рибни пасажи и яко дърпане.в гърция вече няма да стъпя.макар и да е близко.там вече несме желани
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от MarviN »

Колегата Мурджо не е съвсем прав.
За риболова в северна Гърция КЕрамоти и т.н. много от български рибари направо са се "осрали" в риболова от брега и затова гърците се дразнят и с право.
Не може да ловиш накея, да спиш в колата да "пикаеш и сереш" с извинение в морето от кея или до него да не зачиташ нищо и да си тръгнеш и да те харесват.
По на юг в гърция е доста по добре и приемат българите добре. Стига да не правиш изцепки.
Ето малко инфо за това как седи въпроса с регистрацията за коеот съм писал многократно:
1. Регистрация на лодката - на мен ми излезна около 300 лв. с ракети, димки, компас (въпреки че имам ГПС)
2. Билети Гръцки, с разходката до гърция и хонорара на гръка около 300 евра.
3. Г.О. на двигателя (моя е 50 коня и излезна 100 евро с хонорара на посредника). Плаща се за календарна година.
4. Капитанско право на собственика на лодката - курса е към 450 лв.
Ми май е това.
И да не се мотайте по пристанищата много много. Аз само пускам лодката и НА БАВЕН ХОД и излизам от пристанището.
Забранено е карането на лодката на двигател близо до плажа.
Не се мотайте около гръцки стационарни риболовни съоражения.
Аз избягвам дори и гръцки риболовни лодки на месните защото те ловят с нещо като дългите български чепарета за паламуд на около 500-1000 метра зад лодката има и може да стане гаф и тогава гърците веднага викат (cost guard) бреговата охрана или на следващия ден веднага идват да ви проверят.
Ако имате други въпроси ще се постарая да ви отговоря.
Надявам се да съм бил полезен.
:drinkers:
ГОЛ ШАРАН ...
Аватар
ivanomir
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 1:23 pm
Местоположение: София/Синеморец
Обратна връзка:

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от ivanomir »

Моля за по подробен коментар относно лиценза и ГО на мотора.
Регистрация и капитанско естествено ги имам/в моя случай поне/. Регистрацията ми е на 2 мили.
Резервен мотор задължителен или препоръчителен е, брой на пръчките в лодката ...и на лицата които ловят или лиценза е за лодка без оглед броя лица в нея?
Имаше и нещо че давали само на гръцки лодки лицензи....тя моята от там я взех ама е с БГ регистрация...
Compass 470 GT + Mercury 40efi, Raymarine Dragonfly 7
www.avant.bg
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от Тедо »

мурджо написа:... вече ходим с познати в турция.там е много по свободно и евтино.ходим в азиатската част ,след истамбул надоло.ловим предимно лефер и лаврак.тоеа само ме интересува.тук всично е ввтино и спокоино.за 50 лири някои местен гид щете вкара с лодка в морето.и несе занмаваш с нищо.хотела ние 30 лири стая за двама .всичко е по добре и по спокоино от гръцко...
Дайте малко подробности... Тия 50 лири за цял ден ли са или?
Име на селото или градчето?

Пробвали ли сте в европейската част /че е по-близо/? Едни познати бяха ходили на почивка в близост до гръцката граница и казаха, че било много евтино и спокойно...
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от MarviN »

За ГО на мотора е нужен контакт с грък който да ти го извади, поне при мен беше така. Същото е и за риболовните билети трябва ти А.Ф.М който може да изкараш само ако те представлява грък в общината в която го вадиш тъй като него го ползват за гарант и ползват неговия адрес за кореспонденция.
За разрешително за самата лодка забрави. Това може да се изкара само, ако е регистрирана в гърция и ти имаш постоянен адрес там. Аз също го нямам този документ.Но имаш ли всичко останало не се заяждат, особено като обясниш че си на почивка и това ти е хоби и не си напълнил лодката с риба догоре разбира се. За броя на хората всички, които са в лодката трябва да имат билети независимо дали ловят или не щом има въдици в лодката. Броя на въдиците по една на човек във водата. А в лодката качи ако искаш 10.
Допълнителен двигател само за лодки над 5.5 м доколкото съм запознат.
Това от мен.
:drinkers:
ГОЛ ШАРАН ...
shishkata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 9:18 am

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от shishkata »

Вече е факт че не ни трябват : лично (персонално) разрешително за риболов както и разрешително за любителски риболов за плавателен съд ! :partyman:
Наздраве!
http://www.all4yachting.com/images/pdf/ ... ip-pap.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
nnedialko
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 5:06 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от nnedialko »

Sorry, Гръцки не знаем, може ли да разясниш леко. :?:
shishkata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 19, 2012 9:18 am

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от shishkata »

И ние не знаем.... :) Един приятел ми прати линка за доказателство. Ако някой знае гръцки може да потвърди :roll:
nnedialko
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 5:06 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от nnedialko »

Tc
dusty35
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Дек 31, 2014 10:40 am

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от dusty35 »

Тедо написа:
мурджо написа:... вече ходим с познати в турция.там е много по свободно и евтино.ходим в азиатската част ,след истамбул надоло.ловим предимно лефер и лаврак.тоеа само ме интересува.тук всично е ввтино и спокоино.за 50 лири някои местен гид щете вкара с лодка в морето.и несе занмаваш с нищо.хотела ние 30 лири стая за двама .всичко е по добре и по спокоино от гръцко...
Дайте малко подробности... Тия 50 лири за цял ден ли са или?
Име на селото или градчето?

Пробвали ли сте в европейската част /че е по-близо/? Едни познати бяха ходили на почивка в близост до гръцката граница и казаха, че било много евтино и спокойно...
кажи сега приятел. Аз жишея в измир и се занимашам с риболов. не като бизнес. как мога да ти помогна
Аватар
ivanomir
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Пет Дек 28, 2012 1:23 pm
Местоположение: София/Синеморец
Обратна връзка:

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция

Мнение от ivanomir »

Колеги, гражданска за лодката от коя компания да направя в Гърция?
Има ли online?
Compass 470 GT + Mercury 40efi, Raymarine Dragonfly 7
www.avant.bg
niki_volley
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2066
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 2:43 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция инфо

Мнение от niki_volley »

Здр колеги нужни ли са разрешителни за гумена лодка 3.5м с двигател 6коня идеята ми е да се влиза на не повече от 200-300м. От брега защото знам какво се случва на вътре за 5 минути при лошо време
Nikosa
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Дек 24, 2016 5:33 pm

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция инфо

Мнение от Nikosa »

:axe: Здравейте колеги,прочетох всички мнения буква по буква и да си призная нищо не ми се изясни,относно това,дали тази година (имам в предвид вече 2017г.)ще е задължително да се изкарват позволителни,лицензи или билети за любителски риболов от лодка в Гърция,защото бяха постнати разни твърдения и линкове,затова,че вече риболовът е свободен и не се изискват позволителни!Е да,макар,че никой не е качил нещо на български,за да се знае със сигурност как стоят нещата и какви са задължителните норми на поведение!За гражданската отговорност е ясно,че тя си е задължителна на всякъде и особено в ЕС!Аз притежавам ветроходна яхта(не голяма)-6.5м. и мисля това лято да го изкарам в Гърция и разбира се да ловя риба!Сега се въоръжавам с влакна,воблери и яки въдици,но желая всичко да ми е изрядно и според гръцките закони и правила!Може би направих грешка,че регистрирах лодката си в София,а не някъде в Гърция,защото гърците не говорят езици и това дразни проверяващите и им дава повод да те разиграват и да ти правят повече проверки,а и сега с тези мигранти,обстановката се утежнява и се правят повече проверки в лодките и на екипажа!Що се отнася за гражданската отговорност,нея със сигурност ще я направя в Гърция(макар,че все още нямам идея,къде може да се направи тя),за да може да се чете на гръцки от проверяващите.Капитанското ми свидетелство е подменено преди 2-3 години и е редовно!Ако някой колега знае и има опит с направата на гражданската някъде в Северна Гърция,бих го помолил да ни сподели мнение и да ни каже,къде,как и колко струва такава застраховка и какви са критериите,ако има точна информация!Тука четох застраховка за двигатели,но мисля,че застраховката се прави не за мотора,а за самият плавателен съд,защото ако се набодеш в нечия чужда лодка и я увредиш,едва ли ще има значение какъв ти е мотора или си я увредил под ветрилна тяга(предвижване с платна).Ще благодаря на всеки колега,който ме усветли за последните,актуалните правила за любителският риболов от лодка в Гърция!Много бих се радвал,ако ветроходци с опит споделят мнение,защото все пак има известна разлика в морските съдове-само моторни съдове или и такива,които имат и ветрова тяга!
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Вадене на риболовен лиценз /застраховка за лодка Гърция инфо

Мнение от GE6_HUNT »

Привет, колега.
Познат си е застраховал лодката в авто къща (където продават коли втора употреба) именно в Северна Гърция.
Около 90 Евор е на година, но неговата лодка е по-малка, съответно за твоята сумата вероятно ще е по-голяма.
Успех ти желая и само трофеи на новите такъми :fishing6:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”