Отново на Торони

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Отново на Торони

Мнение от MarviN »

С не малко закъснение, но все пак като се върнах много работа, много ангажименти и ..........
Направо към репортажа.
Мястото напълно познато - Торони, Ситоня.
Времето прекрасно и след малко приготвяне направо навътре
Изображение

Изображение

Имаше и много джуруми, но за съжаление не искаше да пипне.

Изображение

Айде и към Атон и пак джуруми и пак много риби, но без особен резултат.
Изображение
Изображение

Тук едвам се разминах с таз малка ЛОДЧИЦА

Изображение

И най-накрая дойде и дългоочакваната рибка.
Изображение

С приличен размер, кантарчрто показа точно 1,92 кг.
Изображение
Воблера зелена Мария tight slalom, между впрочем винаги е давал резултат.

Ето го и къмпинг Каламици
Изображение

Ето го и като местоположение на Навионикса
Изображение

И след като нямах други удари айде навътре към заветната цел т.е. 1000 метра дълбочина.
Изображение
Изображение
Е като стигнах реших да си отворя една бира да се поохладя че и жегата беше в повече
Изображение
По пътя се видяха много друруми от туни, които не искаха да пипнат нито надълбоко нито на плитко.
То не бяха Rapala, Yo Zuri, Sebile, Tackle House - Shibuki and K-TEN. Не беше бързо, бавно и не та не. Джигове, воблери от ръка направо в джурумите и неискаше да пипне. Направо неисках да повярвам, но явно като неиска, неиска и това е.
Изображение
Изображение
Изображение
В един от следващите дни в малко бурно море посока касандра видях нялколко туни да скачат с размер между 10 до 20 кг. и нещо удари. Казвам нещо зашото впоследствие се откачи след като разви към 250 метра от Тиагра-та и точно започвах да го придърпвам след около 10 мин линията олекна и си прибрах само воблера - 13 см Йо зури зелено.
За седмицата отпуска влезнах 4 пъти, че трябваше да обърна внимание и на семейството, но за риболова мога да кажа че е доста слаб и рибата не иска да кълве. На тръгване се спрях в магазина в Никити и поговорих с продавача, който като видя, че съм с лодка ми отдели доста време за което му благодаря и каза че рибата от скоро е дошла и тепърва ще започне да се хваща. Каза, че риболовния сезон на халкидики за туна, тунаки и паламуд започва в средата на Юли.
Това е от мен. За мен ще има реванш в началото на септември когато отново ще сме там за 1 седмица.
Наслука на всички колеги.
ГОЛ ШАРАН ...
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: Отново на Торони

Мнение от albundi29 »

Браво изкарал си си страхотно,успех на реванша.
Жаден съм а вода не ми се пие
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Отново на Торони

Мнение от fixxer »

За съжаление нещо рибата хич не е активна в момента...
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Redimido
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1139
Регистриран на: Сря Май 16, 2012 4:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отново на Торони

Мнение от Redimido »

Благодаря за споделеното, колега! Септември месец повече, не го мисли това! В Никити има една механичка, по пътя към пристанището надолу. Почти в началото като свиеш от главния път към морето, по "главната" в дясно. Препоръчвам я горещо! С обслужване и качествена морска храна ще те спечелят завинаги...:)
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Отново на Торони

Мнение от Vesko1 »

Браво !И оборудването на ниво гледам...и морската серия на хладилната кутия в наличност...и риба има.Какво му трябва на човек.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Отново на Торони

Мнение от 6tukara »

Колега би ли споделил за необходимите разрешителни за риболова от лодка.
Благодаря предварително.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Отново на Торони

Мнение от nkolev66 »

MarviN написа: ...В един от следващите дни в малко бурно море посока касандра видях нялколко туни да скачат с размер между 10 до 20 кг. и нещо удари. Казвам нещо зашото впоследствие се откачи след като разви към 250 метра от Тиагра-та и точно започвах да го придърпвам след около 10 мин линията олекна и си прибрах само воблера - 13 см Йо зури зелено.
.....Наслука на всички колеги.
Имам един въпрос - Йо Зурито с оригиналните куки ли беше?, защото ми се струва, че за големи риби са много събрани (плитки) куки. Иначе по същия маршрут точно на Йо Зури 13 син цвят ми удари първата сериозна туна и го отнесе (нямам представа колко голяма е била), а на Х-Рап 15 футов пак там изкарах ~ 9 кг. туна.
Въпреки всичко при риболов на тролинг (воблер) не се вадят 100 % рибите - то и на стръв не е гарантирано, но на воблер откачените са много повече.
Аватар
bananaman
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 7:07 pm
Местоположение: Най-големото село, София

Re: Отново на Торони

Мнение от bananaman »

Благодаря колега за поредният хубав и подробен репортаж! Пожелавам ти много риби и емоции , и , разбира се , да споделяш знания и красоти , за да можем и ние , някой ден да достигнем тези места!
Поздрави!
За 1 ден НАРИБА Господ два дена дава :)
Там, седнал на един нос, Дарий I огледаждаше Понта (Черно море). В действителност, това море заслушаваше възхищението му, тъй като то е най-прекрасното от всички морета.
"История" , Херодот , 5в.пр.Хр.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Отново на Торони

Мнение от Баш Щукар »

браво!!! :D
Аватар
joroNH
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2077
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Отново на Торони

Мнение от joroNH »

:smt023
Никога на колене пред когото и да е.
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Отново на Торони

Мнение от MarviN »

[/quote]
Имам един въпрос - Йо Зурито с оригиналните куки ли беше?, защото ми се струва, че за големи риби са много събрани (плитки) куки. Иначе по същия маршрут точно на Йо Зури 13 син цвят ми удари първата сериозна туна и го отнесе (нямам представа колко голяма е била), а на Х-Рап 15 футов пак там изкарах ~ 9 кг. туна.
Въпреки всичко при риболов на тролинг (воблер) не се вадят 100 % рибите - то и на стръв не е гарантирано, но на воблер откачените са много повече.[/quote]

Здравей колега,
да с оригиналните тройки е.
Миналата година имах едно зверско късане на същия воблер -разви ми цялата линия и скъса при макарата. Явно рибата се беше закачила добре, влакното беше малко, затова сега съм с две Shimano Tiagra 16 & 20 размери. Едната е с точно 1000 метра, а другата е със 750 метра.
И да на воблери има много повече откачания. Особено като се ловят лефери. Тунаките и шпаламудите се закачат по-добре но при леферите е 50 на 50 с откачанията
ГОЛ ШАРАН ...
Аватар
ivan.g.andonov
фен клуб-скобар
Мнения: 98
Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 3:48 pm
Местоположение: София

Re: Отново на Торони

Мнение от ivan.g.andonov »

да се включа и аз.в сряда се прибрах от атон и уронополи,трипити, иерисос/не знам дали ги пиша правилно/ и казано чесно бях много разочарован от всички воблери,кастмастери и т.н. за седем дена един удар от неизвестен обект след ферибота на трипити и един зарган на остров амуляни.на връщане се бях вкиснал и с жената реших да се отбием на ставрос и врасна и да продължа с опитите но пак нула и тогава реших за да не съм капо да сменя тактиката и извадих дънните и след забъркване на смесите се получи един добър риболов нищо че беше малко далеч от спининга.резултата беше добър поне за мен 5бр.кефал с общо тегло7.800 и една ципура.малко скучно я описах моята почивка но толкова мога съжалявам а ето и някой снимки от различните дни.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
MarviN
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:44 pm

Re: Отново на Торони

Мнение от MarviN »

6tukara написа:Колега би ли споделил за необходимите разрешителни за риболова от лодка.
Благодаря предварително.
Колега в първата тема която съм пуснал риболов ха Халкидики Торони, на първата страница някъде по дредата съм описал всичко
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=194&t=81114" onclick="window.open(this.href);return false;
отпада само точка 2 риболовни билети вече не ти ги искат. Поне така казват.
Поздрави
ГОЛ ШАРАН ...
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Отново на Торони

Мнение от 6tukara »

MarviN написа:
6tukara написа:Колега би ли споделил за необходимите разрешителни за риболова от лодка.
Благодаря предварително.
Колега в първата тема която съм пуснал риболов ха Халкидики Торони, на първата страница някъде по дредата съм описал всичко
http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=194&t=81114" onclick="window.open(this.href);return false;
отпада само точка 2 риболовни билети вече не ти ги искат. Поне така казват.
Поздрави
Благодаря и Успех.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
Иво Ломски
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 11:31 am
Местоположение: София

Re: Отново на Торони

Мнение от Иво Ломски »

Колега, с каква карта си на сонара? Спомена за навионикс, но ако може нещо по-точно. Също така, дали си доволен, има ли на нея отбелязани подводни обекти, като плитчини, рифове и т.н.
Живот и здраве, след 20-ти Юли ще бъда в Торони и ще опитам да хвана някоя туна 8). Ще се радвам на всяко едни инфо или тарикатлък. Поздрави!
На мястото на човек можеш да седнеш, но не и на късмета!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”