Риболов около Левкада

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Риболов около Левкада

Мнение от fullhouse »

Здравейте,

от известно време преглеждам форума и виждам доста интересни дискусии и теми. Та най-накрая се наканих да напиша и аз първото си мнение. Ще съм благодарен ако по-опитните дадат някой съвет. Ловил съм само в нашето море и най-вече от брега. В риболова с лодка съм съвсем начинаещ, се очертава през юни да ловя в района около Лефкада.
Интересува ме какви риби могат да се ловят там по това време. Какви пръчки, макари, влакно и примамки са подходящи?
Гледах, че най-разпространено е вертикален джиг и тролинг като методи за риболов. Но на мен ми се иска да пробвам и спининг както и бомбарда, тъй като за тях имам такъми.
Благодарен съм за всякакви съвети.
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: Риболов около Левкада

Мнение от bacho acho »

Ако ловиш от лодка ще ти трябва и билет от GR. :fishing6:
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: Риболов около Левкада

Мнение от fullhouse »

Да благодаря, това съм го проверил вече с билета и ще го организирам. Но след като взема билета какво ще ловя още не ми е ясно :). Така че ако можете да ми помогнете ще съм благодарен.
Направих някакво проучване в интернет, видях че се ловят туни с здрави прътове около 1.60, мултипликатор, влакно монофил над 0.4 поне 800 метра и воблери които са по-големички.

Също така четох, че има лавраци и лефери, които предполагам се ловят подобно на нашите в черно море.

Но ми се струва, че тази информация няма да ми стигне много далеч, за това се надявам да събера още. Пък после естествено ще споделя моя опит.
Аватар
radoadvokat
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 389
Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 5:05 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Левкада

Мнение от radoadvokat »

fullhouse написа:Да благодаря, това съм го проверил вече с билета и ще го организирам.
Здравей колега, незнам къде си проверил за билета, но от известно време билет за риболов от лодка не се изисква :D Обаче си направи нужната застраховка.

Инак, не е лошо да си помагаме, ама да сме подготвени, че в желанието си можем да направим мечешка услуга :drinkers:
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: Риболов около Левкада

Мнение от fullhouse »

Явно ще експериментирам. Гледам, че темата за риболов от брега е по-пълна, може пък да слизам отвреме навреме и да практикувам такъв. :lol:

А това за лиценза явно е ново. Аз четох че трябва от пристанището с две снимки, копие на паспорт и 20 евро да се иде. Макар че ние ще пристигнем късно и отплаваме рано та май щях да рискувам без билет. Но явно няма да е риск. Иначе доколкото четох може да се взима до 5 кг риба или ако някоя е по-голяма. Но на мен целта ми не е да ги задържам, а да си направя кефа. Само ако са наранени няма да ги пускам..
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов около Левкада

Мнение от fixxer »

bacho acho написа:Ако ловиш от лодка ще ти трябва и билет от GR. :fishing6:
От началото на миналата година, в Гърция отпаднаха риболовните билети. Т.е. колега, можеш да ловиш спокойно.
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: Риболов около Левкада

Мнение от fullhouse »

Благодаря! Това наистина е полезна информация. Досега имам само един риболов в Гърция(Тасос), където един дракон ме убоде по палеца, че не го разпознах и един риболов около втория ръкав на Халкидики, където хванах няколко морски костура с изкуствени примамки.
Този път се надявам да съм малко по-подготвен и най-малкото да знам какво мога да ловя, за да взема подходящ такъм.
Знаете ли юни дали има лефери, скумрия, лаврак туни.. Или някое от тези неща въобще няма смисъл да го търся.
Ще се придържаме около островите тъй като сме начинаещи яхтсмени и не очаквам да хвана чудовището от Лох Нес.
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около Левкада

Мнение от nikolas3 »

Тия риби са си там целогодишно/без скумрията/. Относно активността....Не мисля, че някой може отсега да ти каже- тая година не е като предишните. Заслужава си да ги потърсиш. И по- надълбоко да слезеш с разни железа. А там около островите си е доооста дълбочко.
И да докладваш после. :fishing12:
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: Риболов около Левкада

Мнение от fullhouse »

Здрасти,

риболова беше доста неуспешен. Не знам дали се дължи на времето, което беше топло и водата беше около 28-30 градуса според датчиците на лодката или на нещо друго. За 6 дена горе долу по 3 часа на ден влачене на различни воблери(10 до 14-15 см, плиткогазещи, дълбокогазещи, с разнообразни шарки) нямах удар. Влачех само по 1 пръчка тъй като няма мн място за повече да се наредят на яхтата. Освен това действахме без фиш файндер и по скоро си плавахме по план отколкото да сме търсили риби. По разни заливчета и пристанища хващахме разни дребни рибки(мисля че спарос се казват), които пуснахме. Също видях и иларии да вадят на пристанището в Лефкада. По другите острови не видях някой да хваща нещо от кейовете.
Явно местата през които минавахме бяха неподходящи за риболов или пък беше прекалено топло.
В няколко от заливите, които спирахме се пусках с шнорхела да разгледам дали има нещо интересно и пак освен спарос и ува други риби не видях.

Иначе природата е уникална, храната е страхотна, дори и без да се хваща риба преживяването си заслужаваше :)
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Левкада

Мнение от smel1968 »

Ако даде време,другата седмица и аз мисля да пробвам тази дестинация с лодка.Не виждам конкретни професионални съвети в темата-така,че ще импровизирам на място ако отида.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
дъртанян
новобранец
новобранец
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 3:23 pm
Местоположение: София

Re: Риболов около Левкада

Мнение от дъртанян »

smel1968 написа:Ако даде време,другата седмица и аз мисля да пробвам тази дестинация с лодка.Не виждам конкретни професионални съвети в темата-така,че ще импровизирам на място ако отида.
Как беше ? :fishing1:
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов около Левкада

Мнение от smel1968 »

дъртанян написа:
smel1968 написа:Ако даде време,другата седмица и аз мисля да пробвам тази дестинация с лодка.Не виждам конкретни професионални съвети в темата-така,че ще импровизирам на място ако отида.
Как беше ? :fishing1:

Не съм ходил-нали видя какъв сняг падна и се отказахме.Сега пък блокади...може би към края на февруари ако всичко е ок.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
3D Tender
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Май 20, 2017 6:29 am

Re: Риболов около Левкада

Мнение от 3D Tender »

Началото на Октомври обикаляхме с яхта островите южно от Лефкада. Първо ловихме заргана в пристанището на Итака - сутрин рибата държи сенките.
Между островите влачихме и воблери, но първите тунакита се хванаха на класическо чепаре с 15 октопода, скандил 500гр. Следващите дни (сутрин и вечер) пробвахме в заливчетата, но само дребосъци.
По-големите риби удряха на тролинг с дълбоко-газещ RedHead. Хвана се и добро дорадо:

Естествено най-голямата риба не я видяхме - отряза влакното и замина с воблера. После сменихме с метален повод и извадихме едър паламуд.

Времето бе чудесно, слънце, 22 градуса вода , гладко море, но и слаб вятър. Много яхти навсякъде - не ми се мисли какво е в активния сезон.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”