северно йонийско море юли

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

северно йонийско море юли

Мнение от fullhouse »

Здравейте колеги,

някой има ли опит с риболов в северно йонийско море (Лефкада, Превеза, Парга, Корфу, Пакси...). Знам че юли не е най-силният риболовен сезон, но все пак ми се иска да пробвам, та за това пиша за съвет от по-опитни риболовци.

Приготвил съм няколко воблера и имам една пръчка за тролинг с мултипликатор и дебело влакно. Една пръчка имам за джиг с няколко джига по 150-200 гр. и една пръчка дето мисля да пробвам с нея на спининг пак с воблери. Приготвил съм и няколко каламариери и октоподиери..

За съжаление нямам идея, дали въобще има хищници по това време на годината и дали има смисъл да ги разнасям тия пръчки? Дали да не се пренасоча към някакъв друг вид риболов. Ще съм благодарен на всякакви акъли.

Миналата година бях помъкнал маса снаряжение и освен няколко ситни спари-та на плувка останах капо :)
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: северно йонийско море юли

Мнение от smel1968 »

Инфо за лодката от преди 2 седмици-Превеза,Вромос -капо.От вътрешната страна-от Палерос до Астахос имаше добри удари-дълбочина 80-100 метра.Вечер на Палерос където са лодките дава на воблер баракуди до 3-4 кг.Преди два дена на носа на Астакос рано сутринта 4 лефера на воблер от брега.А и няколко паламуда на тролин с чепаре.И 20 килограма едра скумрия/кольо/-не знам кое е правилното наименование.Има една местна лодка-ако отидеш в този залив,редовно хваща по 2-3 тунакита,а и други местни тролят-ще се ориентираш по тях.Това от мен.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: северно йонийско море юли

Мнение от fullhouse »

благодаря за информацията, това ми дава някаква надежда :).
fullhouse
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2014 8:59 am

Re: северно йонийско море юли

Мнение от fullhouse »

Здравейте,

резултата е капо, като трябва да се има в предвид че не наблягахме на риболова, а на плаването. 1 седмица влачехме с 1 пръчка и не сме имали удар. Скорост на влаченето беше около 8 възла, тъй като гонехме някакъв план. Развъртях и спининга по пристанищата - Корфу, Сивота, Паксос.. но нямах удар. По пристанищата се виждаха доста прилични кефалчета и местните ги ловяха на плувка, аз обаче не съм пробвал, тъй като това не беше риболова, който търсех.

След консултация с местни, бях посъветван да се върна след септември, тъй като лятото било умряла работа. От средата на септември нататък се случвали нещата.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”