Регистрация на лодка в Гърция

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от fixxer »

http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Ralitex
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 3:30 pm

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от Ralitex »

Познавам хора, които ходят в Гърция и лодките им са с българска регистрация. Само си вадят данъчен номер и застраховка и нямат проблеми.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от fixxer »

Има места, на които със сигурност биха имали проблеми ако ловят риба. Аз не карам никой да си регистрира лодката там, а само улеснявам хората защото има сумати неща по тази тема и те или са неверни, или са непълни
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
valkata34
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 10:19 pm

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от valkata34 »

Много полезна информация! За което благодаря! Искам само да попитам какво се случва , когато си закупил лодката втора или трета ръка от частно лице или фирма в България и имаш само фактура за лодка и фактура за мотора? Като там са споменати съответните номера на лодката и мотора , но нямаш сертификат.
Аватар
fixxer
Администратор
Администратор
Мнения: 1778
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 6:00 pm
Обратна връзка:

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от fixxer »

valkata34 написа:Много полезна информация! За което благодаря! Искам само да попитам какво се случва , когато си закупил лодката втора или трета ръка от частно лице или фирма в България и имаш само фактура за лодка и фактура за мотора? Като там са споменати съответните номера на лодката и мотора , но нямаш сертификат.
Привет,
за съжаление във всички случаи, за да регистрираш лодката където и да е ще ти трябват фактури за лодката и двигателя. Сертификатите винаги могат да бъдат изискани от предишния собственик или вносителя, или в най-лошия случай от производителя. Това е още една тема, по която трябва да се помисли при закупуването на лодка втора ръка, та дори и нова.
За пример ще дам, че когато закупих двигателите, те нямаха въпросните сертификати и декларации за съответствие, и дилъра ги изиска от вносителя, на който му бяха изпратени от Гърция(ямаха в България е франчайз на Гърция)
Та така :)
http://naRiba.com
WINNERS DON'T USE DRUGS
Аватар
Ribar
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Вто Юни 01, 2004 9:45 pm
Местоположение: Стара Загора, Варна

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от Ribar »

Здравейте!
От написаната статия (много полезна, разбира се) успях да разбера, че и за каяк (без мотор) също трябва регистрация...вярно ли съм разбрал?
Извинявам се за тъпия въпрос.
Риба има глава дълга 9 см. Дължината на опашката е равна на дължината на главата плюс половината от дължината на тялото. Дължината на тялото е равна на дължината на главата плюс дължината на опашната. Колко дълга е рибата?
ogi_peugeot
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 940
Регистриран на: Нед Сеп 25, 2011 3:03 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от ogi_peugeot »

Здравейте колеги,много полезна статия.Сега тепърва ще се мъча и аз да регистрирам лодка но имам питане.Лодката ми е нова и имам документи за нея но мотора е много стар Джонсън от 1992 г.За него няма как и от къде да извадя каквото и да било.Според вас дали има проблем да преправя документи на нов мотор от мой приятел с Word Excel като просто нанеса моите данни?Дали ще стане? И ако имам близък човек с адресна регистрация в Гърция ше ми свърши ли работа като гарант за да не търся грък да му давам пари?
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от JohnnyBravoBG »

Ribar написа:Здравейте!
От написаната статия (много полезна, разбира се) успях да разбера, че и за каяк (без мотор) също трябва регистрация...вярно ли съм разбрал?
Извинявам се за тъпия въпрос.
Правилно си разбрал. Имаме четирима колеги, на които наложиха глоби по €700 затова, че са в морето с лодка над 2м. и нямат регистрация. След това се наложи доста народ да си направим регистрации, като към момента сме над 50 каяка. Аз на моя вчера му добавих електрически мотор и ще се наложи да го впишат в регистрацията. За регистрацията на каяк са нужни абсолютно същите документи, които е описал колегата за лодки. Много от производителите на каяци нямат декларация за съответствие на плавателен съд и съответно не могат да бъдат регистрирани. Другото объркване идва от това, че всеки кост гард подава различна информация и на някои колеги им обясняват, че няма проблем да си обикалят с каяците ако не ловят риба, на други места се заяждат и съответно искат документи. Последната греда е от преди две седмици, когато съставиха актове на двама колеги с регистрирани каяци без двигатели затова, че нямат пожарогасители. Очаква се глобата да е около €60, но това ще се разбере до седмица.

Ето го моят пършинг ;)

https://youtu.be/_WRrCkQc8oo

vaskes
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2015 1:57 pm

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от vaskes »

Аз имам туристически каяк и греба близо до брега без да ловя риба. Чел съм по форуми, че до 350 метра от брега не ми е нужна регистрация. Бихте ли ми пояснили дали съм прав????
Благодаря предварително
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от JohnnyBravoBG »

99% съм сигурен, че няма да ти направят проблем, особено в туристическия сезон. Един колега се е опитал да си регистрира преди седмица каяка в някакво село, кост гардовете са се смяли с глас и му казали, че няма такова животно като регистриран каяк. Нашите регистрирани каяци вече са 73. Проблем е, че всеки си има собствено виждане по въпроса и не знаеш кога и какво ще те сполети.
vaskes
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2015 1:57 pm

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от vaskes »

Мерси
ross69
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Авг 31, 2019 5:53 pm

Re: Регистрация на лодка в Гърция

Мнение от ross69 »

Здравейте всички !
Моля за съдействие и помощ за регистриране на малка лодка 3 м. надуваема и 6 кс.. двигател в Гърция.
Имам фактури за закупуване и ще преведа документите за съответствие , но за ефеми и там другуте неща
нямам представа как мога да се оправя . Нямам познати гръцки граждани и неговоря езика и за това моля ако някой който вече е регистрирал и желае (може) да помогне в цялата процедура срещу заплащане рабира се да се свърже с мен .
За контакт моля пишете на rossjordan1969@gmail.com
Благодаря на който се отзоват и на слука на всички !
:fishing12:
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (с лодка)”