Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Модератор: nkolev66

Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от калин кацаров »

Кои са най-добрите места за шаран там ?
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

Малко инфо от вчера! За шест часа нито един шаран само малко червеноперки и някои друг костур,на рибка.Нивото е паднало доста за две седмици.Другите колеги и те нямаха късмет.Мисля за тази година това да е последното ми ходене там.Успех на всички ,ако ходите.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Петър Недев »

Здравейте колеги. Кога приключва риболова на шаран там? Имам ли някакъв шанс през декември?
Когато няма риба.......не кълве!
Sobieski_fan
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 12:45 pm
Местоположение: гр. Божурище, обл. Софийска

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Sobieski_fan »

Здравейте колеги!

Мисля да се разходя до Керкини през уикенда. Някой може ли да даде някаква информация - ще имам ли проблеми да ловя там, каква риба има и т.н.?
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от kozbi »

Моля за коментар , дали има административни ограничения за риболов на Керкини!

Другата седмица ще се попека на камъните и после ще постна някоя друга снимка , дано не са само пейзажни :)
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от chirusa_bg »

Петър Недев написа:Здравейте колеги. Кога приключва риболова на шаран там? Имам ли някакъв шанс през декември?
Когато Струма вкара студена вода от бугарско. Ако годината е суха, сезонът е по-дълъг.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

Колеги гледам, че одавна никой нищо не е писал. Аз също несъм ходил от доста време, мисля да отскоча неделя. Ако някой има някаква информация за места или риби мсля да сподели. Аз като се върна ще дам инфо как е полужението.
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от kozbi »

Миналия вторник , погледах какво се лови под асфалтовия път , в близост до стената - дребни бабушки и чат пат "гърбуш" ... но мъчно ми се стори и отпраших към познатата ми дига , преди стената , в дясно , по дигата , по дигата , почти до 90 градусовия й завой ... Там на 6-7м пред теб си имаш метър и половина дълбочина , шараните се навъртат и на тази дистанция , тъй като местните "цигани" си хващат чат пат някой с големите рачила. В този ден , на торен червей , имах много приятен риболов на каракуди , за 2 часа , поне 20броя , сигурно 30 бабушки (един от тези с рачилата извади бабушка , поне 500гр!!! , но не я видях от близо - искаше да ми я дава , казах му да я пуска) и едно шаранче може би стигащо килограма (на царевица от консерва...бабушката също я взимаше , каракудата в този ден - не) .

В предвид , че времето не се промени драстично , да не кажа , че се и затопли , мисля , че активността на шарановите риби ще се е запазила . Знам ли , може да ползваш някакви царевично-слънчогледови захранки , да примамваш каракудите и шараните... аз мятах нещо такова (сам си ги приготвям, имам с тонове от изброените :D ) , но имах кълванета и извън петното , но пък и на самото него също имах .

П.П. Аз сигурно ще изчакам края на ноември , да потретя есенното си ходене , ще си потърся морунажите по Крусувитис , но може и да не ги намеря :D .
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

Колеги в неделя сутринта посетихме гьола.Шарани неможахме да хванем червеноперка и някоя карскуда, но предимно червеноперка. Стръв сладка царевица и бял червей. Търсех и костур на рибка, само няколко бройки и то дребни. За распер и дума не може да става. Дали защото е плитко, а и малко поспаднало ми се видя езерото.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”