Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Модератор: nkolev66

Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Колега мерси за инфото :) риболова е ясен кога тръгва , но какво се случва с проблема там ? Нали правели проблеми месните нещо... какво - що ..... ? Отшумя ли дивотията ?
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Димитър Чаушев »

1KorMoraN1 написа:Колега мерси за инфото :) риболова е ясен кога тръгва , но какво се случва с проблема там ? Нали правели проблеми месните нещо... какво - що ..... ? Отшумя ли дивотията ?
По последна информация от не много достоверен източник , има бити гърци от Българи ,но не знам колко е вярно !!!!
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

хахаха :axe: :D В първия момент ми стана смешно но дано това не е вярно и нещата да утихнат бързо , защото ако е истина работата става дебела....... ако имам скоро инфо ще пиша и ако имате и вие колеги пишете ;)
:wink: до скоро
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

До всички колеги - по последна информация , която научих от хора от петричкия регион Проблем с побоища и такива работи вообще не е имало .... Да имало е някаква група рокери които са направили едно кръгче с моторите и е имало няколко автомобила на които били надраскали номерата с спрей , но до бой и разправа не се е стигнало!
Това е инфо което получих вчера ! Тези дни ще ходя и ще пиша какво що е ;)
Та така проблем за момента няма , но чух че и риба няма :) само дребна червеноперка .Язовира спада много ,и това е най-вероятната причина ;)
Поздрави и до скоро :D
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

В неделя бях само дребно и няколко каракуди по 500-600 гр. и то само на дано и доста навътре замятах.проблеми не сам имал с никои.Едни колеги извадиха 2 шарана на плувка и на царвица.
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Здравейте :)
направих няколко излета на Керкини , Засега проблеми няма , но говорих с гръцки местни рибари и казват че затягане на положението , ще има под формата на масови проверки за изнасянето на рибата както на място така и по колите и на пътищата около язовира - проверки както за килограмите на рибата така и за малки екземпляри ;) Припомням, че позволеното количество ,което е позволено да се взима е 2кг или 3 големи риби ;) така , че ХОРА ЛОВЕТЕ ЗА УДОВОЛСТВИЕ И ВРЪЩАЙТЕ РИБАТА КЪДЕТО И Е МЯСТОТО - ВЪВ ВОДАТА!!!! за да си нямате главоболия ;) ето и малко снимчици от двата излета : Много червени перки и каракуда някоя бабушка ,уклей от шарана няма и помен ...забелязвам ,че нивото на водата сравнение с миналата година е доста високо ,та може и това да е причината за липсата му ..
Това е засега от мен -до скоро ;)
Прикачени файлове
IMG_2172.jpg
IMG_2172.jpg (225.92 KiB) Преглеждано 3843 пъти
IMG_2171.jpg
IMG_2171.jpg (211.39 KiB) Преглеждано 3843 пъти
IMG_2168.jpg
IMG_2168.jpg (201.2 KiB) Преглеждано 3843 пъти
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
dobata07
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 7:29 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от dobata07 »

Това с проблемите са пълно глупости. За риба никой няма да Ви направи проблем, но огън ако запали, със сигурност ще ги разгневите гърците. Аз бях на 30 и 31.08.2013 г. много дребна риба до кило - на плувка, на фидер все тая. Моя приятел с който бяхме го споходи късмета с 9,8 див шарко :). Както каза един човек от местните от Петрич - големите шаровци кълват само по обяд в най-голямата жега. Така и стана 12 и 30, на косъм с 2 царевици. Не сме хранили изобщо, може би късмет.
sharo1.jpg
sharo1.jpg (225.54 KiB) Преглеждано 3830 пъти
http://www.dma.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

dobata07 написа:Това с проблемите са пълно глупости. За риба никой няма да Ви направи проблем, но огън ако запали, със сигурност ще ги разгневите гърците. Аз бях на 30 и 31.08.2013 г. много дребна риба до кило - на плувка, на фидер все тая. Моя приятел с който бяхме го споходи късмета с 9,8 див шарко :). Както каза един човек от местните от Петрич - големите шаровци кълват само по обяд в най-голямата жега. Така и стана 12 и 30, на косъм с 2 царевици. Не сме хранили изобщо, може би късмет.
Колега браво за шарко :)
Но за проблемите с рибата не съм съгласен ;) Има си табели и си пише ;)
Прикачени файлове
Тук си е написано ;)
Тук си е написано ;)
image_4f4ce9dcb1408_small.jpg (103.09 KiB) Преглеждано 3827 пъти
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Колеги , вчера направих един пореден излет на Керкини . Времето беше трудно за риболов до обяд , след това задуха още по силно и стана невъзможно за риболов (поне на леко ) Иначе излизаше както обикновено дребна риба червеноперка ,бабушка, тук таме някой по едра каракуда , но като цяло дребна риба много ,а от шарковците няма и следа :-| Имаше колеги от София , бяха нощували там - само някоя по едра каракуда , бяха и захранвали и с лодка и така ....



По този въпрос искам да попитам позволено ли е само да се храни с лодка без да се лови от нея на Керкини ?
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Колеги тръгна ли шарана на Керкини ?
и позволено ли е само да се храни с лодка без да се лови от нея на Керкини ?
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от калин кацаров »

В събота преди тръгване треснах 2 распера, 1 и 3 кг



Изображение
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Колега на какво ги хвана ? жива рибка или....
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от калин кацаров »

1KorMoraN1 написа:Колега на какво ги хвана ? жива рибка или....

Хванах ги на блесна за 20 мин. Другия път ще пробвам и на рибка, но ще настоявам основно за шаран, този път не подходих сериозно, ловях на фидер и само каракуда и червеноперки.
Sobieski_fan
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Чет Юни 19, 2008 12:45 pm
Местоположение: гр. Божурище, обл. Софийска

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Sobieski_fan »

Колеги, мисля да закрия сезона там. Моля за информация какви са условията! Трябва ли да имаме риболовен билет, разрешено ли е да се лагерува, да се влиза да се захранва с лодка, има ли ограничение на броя въдици, сом и бяла риба някой ловил ли е?
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от калин кацаров »

Sobieski_fan написа:Колеги, мисля да закрия сезона там. Моля за информация какви са условията! Трябва ли да имаме риболовен билет, разрешено ли е да се лагерува, да се влиза да се захранва с лодка, има ли ограничение на броя въдици, сом и бяла риба някой ловил ли е?


Бяла риба не съм чул да има, а и е много топла водата. Сом има, билет не ти трябва, можеш да лагеруваш, но да пазиш тишина и да не замърсяваш, с лодка е забранено в Гърция. понякога минават туристи, местни попове, журналисти, хора които снимат и такива. За количества риба, глобяват в Гърция .
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”