Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Модератор: nkolev66

Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

Сега се връщам от там . Много дребна риба - червеноперка ,бабушка, уклей и тук таме някоя по-едра каракуда. От шарана отново няма и помен .... Къде се е дянал тая година не знам....
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Аз мисля неделя да отида, на блесна позволен ли е вече и ще ловя предимно хищник костур, распер, щука последния път преди 2-3 седмици имаше много малки рибки по брега закачих 2 на куката и повлече много силно, но като засекох скъса веднага искарах и много костур от които един близо 500 грама.Ако знаете дали е позволено с блесна моля ви кажете :).
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

калин кацаров написа:
Sobieski_fan написа:Колеги, мисля да закрия сезона там. Моля за информация какви са условията! Трябва ли да имаме риболовен билет, разрешено ли е да се лагерува, да се влиза да се захранва с лодка, има ли ограничение на броя въдици, сом и бяла риба някой ловил ли е?


Бяла риба не съм чул да има, а и е много топла водата. Сом има, билет не ти трябва, можеш да лагеруваш, но да пазиш тишина и да не замърсяваш, с лодка е забранено в Гърция. понякога минават туристи, местни попове, журналисти, хора които снимат и такива. За количества риба, глобяват в Гърция .
Оган недеи да палиш за да нямаш проблеми!
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Здравейте, колеги днес посетихме езерото и риболовът беше доста успешен.Бяхме на стената (на камъните ) излизаше много едра червеноперка и бабушка,шаранът тръгна хванахме 3 а колегите до нас 7 от които един 4 и 500 на кантарчето.На блесна излезе много едър костур и за съжаление 1 изпуснат распер и една малка щука :).Но най-важното е че шаран вече има :).
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

[quote="NikolaFishing"]Здравейте, колеги днес посетихме езерото и риболовът беше доста успешен.Бяхме на стената (на камъните ) излизаше много едра червеноперка и бабушка,шаранът тръгна хванахме 3 а колегите до нас 7 от които един 4 и 500 на кантарчето.На блесна излезе много едър костур и за съжаление 1 изпуснат распер и една малка щука :).Но най-важното е че шаран вече има :).[/quot Колега даи малко инфо на какво си ловил и кога са ударите ,далипрез деня или през ножта. мерси преджарително
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Ами ние 8:30 бяхме там и 3тия удар беше шаран.Захранихме много добре с царевица,жито и захранка с ванилия и ягода, но не на топки а на малки топченца.Монтажът ми беше подвижна плувка 5гр кука #10.Шарани има много едри по това време и са активни :).Шаран може да се лови през цялото време като е най-активен сутрин рано и привечер :). Най-важното е че почнаха да кълват дълбочината на която ги ловим е 3 и 30, 40.Колкото по-нагоре толкова по-добре :).Това е от мен, неделя пак сме там ще пиша отново във форума :).
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Nikolai_Filev »

NikolaFishing написа:Ами ние 8:30 бяхме там и 3тия удар беше шаран.Захранихме много добре с царевица,жито и захранка с ванилия и ягода, но не на топки а на малки топченца.Монтажът ми беше подвижна плувка 5гр кука #10.Шарани има много едри по това време и са активни :).Шаран може да се лови през цялото време като е най-активен сутрин рано и привечер :). Най-важното е че почнаха да кълват дълбочината на която ги ловим е 3 и 30, 40.Колкото по-нагоре толкова по-добре :).Това е от мен, неделя пак сме там ще пиша отново във форума :).
Мерси за инфото колега и аз тиа дни трябва да мина натам.Наслука от мрне!
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Преди малко се върнах от езерото пълна трагедия.Шаран около нас извадиха 2ма 3ма човека по 1 малък и това е.Нивото се е качило много и днес беше пуснат за изтичане до към 17:30 и тогава закачих един към 600 грама но се откачи това е.Трябва поне 1 седмица още :).

П.С: Внимавайте с полицията под канала имаше патрулка и ни провери ! :).
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от Димитър Чаушев »

NikolaFishing написа:Преди малко се върнах от езерото пълна трагедия.Шаран около нас извадиха 2ма 3ма човека по 1 малък и това е.Нивото се е качило много и днес беше пуснат за изтичане до към 17:30 и тогава закачих един към 600 грама но се откачи това е.Трябва поне 1 седмица още :).

П.С: Внимавайте с полицията под канала имаше патрулка и ни провери ! :).
Нещо конкретно ли ве провериха или....
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Ами за дребни работи се захващат.Проверяваха за колан,пожарогасител такива глупости и първото нещо за което се захванаха беше рибата.Попитаха ни колко риба сме взели и им показахме рибата която взехме само 2 каракуди едри към кило и бях отделил 6 7 дребни каракуди да ги запазя живи за зимата и ни пуснаха защото нямаше 3 килограма риба :).
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Здравейте, колеги вчера едно приятелче беше и се върна много доволен и разбира се има защо.Резултатът е бил 7 шарана 1 каракуда към 500 грама и 3-4 червеноперки.Важното, е че е успял да избегне дребното ето и снимка :).

Изображение
Аватар
prodigy666
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 665
Регистриран на: Чет Юли 28, 2011 1:55 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от prodigy666 »

NikolaFishing написа:Здравейте, колеги вчера едно приятелче беше и се върна много доволен и разбира се има защо.Резултатът е бил 7 шарана 1 каракуда към 500 грама и 3-4 червеноперки.Важното, е че е успял да избегне дребното ето и снимка :).

Изображение
добре там по едри не излизат ли на плувка ... до към 2- 3 кила .... че и аз миналата година ходих и само такива а не ми се маа 120 км да ги лова тия ... при положение че на струма излзиат скобарчета по 1,5 кг
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

На плувка най-големия дето съм виждал да вадят е 7 кила но най-често излизат тези.Август може да направиш доста приличен риболов на дъно с косъм има много едри шарковци там и ядът активно :).
Аватар
1KorMoraN1
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Вто Авг 20, 2013 1:45 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от 1KorMoraN1 »

NikolaFishing написа:На плувка най-големия дето съм виждал да вадят е 7 кила но най-често излизат тези.Август може да направиш доста приличен риболов на дъно с косъм има много едри шарковци там и ядът активно :).

Колега къде ги ловиш тия шарани август на дъно ? Че цяло лято ходя и на дъно и на плувка тая година нито един закачен ... Тази година чак сега изби на камъните ....! Та къде мяташ дънни през летните дни ?
НЕ БЪДИ ГЛАДЕН СЕЛЯК, ЛОВИ ЗА УДОВОЛСТВИЕ - ПУСНИ РИБОЦИТЕ ОБРАТНО ;)
NikolaFishing
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 09, 2013 4:35 pm

Re: Яз. Керкини (Бутковски гьол)

Мнение от NikolaFishing »

Мятал съм само веднъж в края на август и шаран не се закачи, но един шаранджия грък до мен хвана 3 на царевица на косъм.Аз на дъно шаран съм хващал само 1 2 пъти и то малки иначе по камъните от 3-4 години насам има най-много шаран :).
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”