Limni Volvi, или Бешичко езеро

Модератор: nkolev66

Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от oneillbgm »

Здравейте. На 19 септември отивам на почивка в Гърция- в северната част в началото на п-ов Тесалоники. В селцето Врасна. Отдясно морето е на 200м, а отляво на 500м има огромно езеро- Limni Volvi, или Бешичко езеро (Бешикгьол). Линк- http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0% ... 1%80%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;

Това езеро забелязах на картата, че май е резерват, но може ли да се лови там и къде, какви риби има. Някой има ли някаква информация? Благодаря предварително.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
FishingStar
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 10:42 pm

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от FishingStar »

Здравей, колега езерото съм посещавал над 10 пъти и гърците не правят проблем, но само да не правиш боклук.Относно рибите има каракуди и червеноперки.Трябва да се нагази във водата за да се ловят по добре рибите на рибка може да се закачи някое щукле или костур около шавара.Има и диви шарани може да заложиш на дъно с протеиново или царевица, само че по-навътре! Успех от мен
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от dako71 »

oneillbgm написа:Здравейте. На 19 септември отивам на почивка в Гърция- в северната част в началото на п-ов Тесалоники. В селцето Врасна. Отдясно морето е на 200м, а отляво на 500м има огромно езеро- Limni Volvi, или Бешичко езeро
Бих казал на 5 километра. Иначе заложи на морския риболов. Каракуди и перки и тук можеш да си ловиш.
На Ставрос на пристанището има доста добър риболов. Излиза дори скумрия от тая дребната както и зарган на бомбарда.
FishingStar
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пет Авг 23, 2013 10:42 pm

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от FishingStar »

За момента не е сезона на скумрията макар, че местните я ловят с някакви рибки специални.Но да заргани много се ловят преди 2 седмици на кея на ставрос направихме доста добър риболов на зарган около 100 броя като имаше бройки, наближаваха 7-800 грама.Зарган можеш да ловиш на бомбарда или булдо с повод около 1м. и кука с бял червей или другият по-успешен начин на риболов е подвижна плувка стопирана с дълбочина около 1 метър и отдолу с бял червей :).
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от jean11 »

Нека и аз кажа :D
Това лято ми беше седмо поред в Неа Врасна.Не знам какво толкова харесах това място,ама ...факт.Та относно езерото -заслужава си единствено заради костура.Това шарани,каракуди-малко минало,бешало :D .Има едно селце Волви мисля,та то е на самия бряг.Точно там има няколко капанчета и нещо като кей,полусъборен.Важното е,че е по-дълбоко и няма нужда да се гази и тем подобни.Гърците ловят на чипаре(ципаре :lol: ).Аз на рибки ловя по-едри ама по един,пък те по 3-4 наведнъж :D .За морския риболов,по-големи от ман специалисти вече казаха.Между другото колкото пъти отидох да позяпам на Ставрос,не видях да улавят нещо,та...незнам :lol:
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от oneillbgm »

Всъщност, аз ще бъда точно в Неа Врасна. Благодаря за отговорите. Аз 1 път съм упражнил морски риболов през живота си и то това лято. Не ми допада за момента. Предпочитам сладководният риболов. И ще отида на езерото, въпреки, че за момента не ми е ясно как ще стигна до него :D
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от dako71 »

oneillbgm написа: И ще отида на езерото, въпреки, че за момента не ми е ясно как ще стигна до него :D
Хващай магистралата и след 10 минути си на брега на езерото.
На първия пътен възел слизаш от магистралата и си там.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от oneillbgm »

Благодаря за съвета! И другият ти ще послушам- ще половя и в морето. Въпреки, че съм специализиран в сладководен, ще пробвам и морски.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
jean11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 269
Регистриран на: Вто Фев 27, 2007 3:56 pm
Местоположение: В.Търново

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от jean11 »

Няма нужда да се качва на магистралата.Излишни километри само.Пътят за Волви е чудесен и почти никакво движение няма.
Дърпай и не му отпускай!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от oneillbgm »

Така и не стигнах до езерото. Следващата година ще го направя.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от Nikolai_Filev »

Колеги някой ходил ли е на езерото? Казяха ми,че в момента е разрешен там риболова до 15 май.Някои има ли инфо как стоят нещята в момента.
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от Skellington »

Ако на някой му се намира инфо и му се споделя :) :arrow:
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Limni Volvi, или Бешичко езеро

Мнение от chirusa_bg »

Нищо не се е променило от миналата година. Езерото си е все така плитко и неприятно за риболов :lol:
По-добре на кея с мача и право в морето :fishing11:
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Сладководен риболов в Гърция (от брега)”