Риболов на Тенерифе

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
jiju12
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 11:50 am

Риболов на Тенерифе

Мнение от jiju12 »

Колеги,през април и май ще бъда на Тенерифе.Нищо не знам за риболова там,така че каквото знаете пишете-все ще е от помощ!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от Павел Иванов »

Билета за риболов , морски такъв , за сладководен няма билет ама и сладководна риба освен хиляди шарани във всяка възможна локва и шахта друга няма , билета беше седем евро за седем години , ако не се бъркам , щот карам на спомени , ама разликата да е евро две . Купува се от почти всеки местен РЕП , бензиностанция , паркинг , книжарница и пр. Ловиш си почти навсякъде където няма табели да е забранено . В някои пристанища е разрешен риболова и може да търсиш баракуди , които извън пристанищата са по-труден улов . Малка лодка за 20 - 50 евро на ден е едно много добро решение . Влизаш няколко километра навътре , виждаш къде месните рибари ловят крайбрежна туна на "късо" , паркираш на около педесет метра от тях и мяташ в тяхна посока . Ловят се основно в тоя калибър :

Изображение

По крайбрежието освен дребосъците можеш да търсиш морени , носи си едно желязо в джоба да и чупиш главата преди да се пробваш да я откачиш , много гадно хапят и късат месо , пръсти и всичко до какво се докопат . Хващат се и дорада , местна лапина , нямаща нищо общо с тукашната , лаврак и лефер . С голяма лодка навътре , 200 - 500 евро на ден , може да търсиш голяма туна , разни акули и риба чук . Провери за забрани за видове риба в момента , не че някой проверява ама ако имаш късмет глобите са душмански . Краба ще е забранен точно когато ще си там та не препоръчвам да го ловиш . Ако ти се лови морски кефал , на една коричка и мяташ ей в такива места :

Изображение

Това е риба която също като шарана там никой не яде та я има бол . Бих ти препоръчал на всяка цена да си отделиш поне един цял ден за някой от техните аквапаркове и поне половин ден за някой от другите такива , примерно препоръчвам Лоро парк .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
jiju12
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 11:50 am

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от jiju12 »

Благодаря колега!Дано имам слука!
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от Павел Иванов »

На южната или северната част на острова ще бъдеш та евентуално да ти препоръчам до къде да отскочиш ? Иначе като цяло се приготви за горещ пясък по черните/зелени плажове и много студена вода в океана .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
jiju12
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Нед Фев 23, 2014 11:50 am

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от jiju12 »

Павел Иванов написа:На южната или северната част на острова ще бъдеш та евентуално да ти препоръчам до къде да отскочиш ? Иначе като цяло се приготви за горещ пясък по черните/зелени плажове и много студена вода в океана .
В северната част ще бъда основно,но съм там за 1 месец, така че мога да обикалям.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от Павел Иванов »

Баси крайностите са на тоя остров . Северната страна много зеленина , чести дъждове , селце до селце . Южната само песък и камъне , дъжд тц , за сметка на това почти всички читави атракциони са на нея . Какво ли не правят Гълфстрийм , и вятър от Сахара разделени от Тейде :D В северната мога да те насоча само към Сан Хуан , местните рибари са много сговорчиви и контактни , даже към човек не знаещ грам испански , като мен . Отливите и приливите от север са по-силно изразени . И на двете страни скалите са дащни на дребна риба и морени , виж ако държиш на тунци ще е добре да наблегнеш на южната страна . На юг Америките са ти достатъчни за все що се сетиш . Всичко от Америка събрано на едно място . Лос Кристианос отдолу а там баракуда от брега ... Атракционите в близост и пр. Хубаво е да отскочиш до Лос Гигантес . Там пристанищата и "зеленият" плаж са забранени за риболов , но пък баш под няколкостотинте метра отвесни скали има що годе читаво закътано плажче , като покрай него и под самите скали спокойно можеш да си ловиш . Внимавай и там с прилива , нищо че е по-къс , при отлив може да си ловиш на ръка от дупките където се задържа вода и риба в нея :lol: Иначе на почти всяко пристанище може да спазариш месен с малка лодка , за малко пари и да влезеш да ловиш в океана , това ако си носиш някаква въдица де . Големите лодки , изцяло оборудвани са скъпички , но ако решиш да се поохарчиш за тях , може да имаш късмет с наистина значима риба . Местната бира Дорада , съчетана с невероятна пържола от теле , бебе , е незаменимо чревоугодническо задоволяване :wink:
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от lusienn »

Браво Павка-много добре .Аз само гледах снимки около 800 на един приятел от там,и бях очарован-особено от Аквапарка.Беше ходил и с лодка навътре-по 90 евро на човек.Но вече човека е беден и има само спомени.Разказваше ми че едно яйце на лодката варено муго хващали 8 евро-това е тарифата далеч от брега.Та колегата да го има навпредвид.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от lusienn »

Е тука има и репортажи.Случайно ги видях.Част 1 :arrow: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 8935,d.bGQ" onclick="window.open(this.href);return false; .

Част 2 :arrow: https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 8935,d.bGQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Част 3 https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q= ... 8935,d.bGQ" onclick="window.open(this.href);return false;
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
ca6kyto
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юни 29, 2007 8:37 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов на Тенерифе

Мнение от ca6kyto »

Здравейте, предстои ми пътуване до Тенерифе средата на м. Ноември.
Мога ли да очаквам риболов от брега на изкуствени примамки. Ще бъда в северната част на острова.
Благодаря ви за инфото.
-Еи, Бракониер къф е тоя шаран на гърба ти бе?
-А?!? Гад мръсна как ме е налазила!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Испания (от брега)”