Рибни кюфтета

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Рибни кюфтета

Мнение от Николай Неделков »

Колеги решил съм да правя рибни кюфтета, та искам да попитам нещо относно каймата.Удачно ли е да смесвам костур(одран) и каракуда или ше е по-добре каракуда и шаран? А ако някой знае и някоя по "ПИВКА" рецепта за кюфтаците,моля да сподели :roll: А и трябва ли да обезкостявам рибата преди да я смилам с машинката?
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

500 г риба (в идеалния вариант е филе, но и с дребна риба също става)
160 г кромид лук
2 яйца (1 за каймата и 1 за паниране)
1 филия сух хляб,накисната във вода
20-30 г масло
галета
брашно
подправки: вегета, чубрица, джинджифил, черен пипер, може и малко кориандър

Рибата се смила с месомелачка.Желателно е да се повтори. Лука и хляба също се смилат. Всичко се смесва. Каймата се прекарва още веднъж през месомелачката и се овкусява с подправките. Докато отлежава, приготвяте някаква гарнитура (картофено пюре,лзтеница с боб или каквото ви дойде на ум).
Оформят се кюфтета, като в средата на всяко едно се слага по една бучка, колкото лешниче, студено масло. Кюфтетата се овалват в брашно, яйце, галета и се пържат в нагорещена мазнина. От маслото стават сочни и така не се налага да се слага сланина в каймата.

За костици не се притеснявай-меленето и пърженето почти ги анулира!
Избягвай дънни риби-в повечето случаи имат дъх на тиня,а след термична обработка той изпъква още повече! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Мнение от Николай Неделков »

мерси много, значи ще използвам само костур, а каракудата ще пържа :wink:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
наблюдател
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 749
Регистриран на: Чет Апр 05, 2007 3:38 pm
Местоположение: Недко Митев - Смолян

Мнение от наблюдател »

nikejo написа:мерси много, значи ще използвам само костур, а каракудата ще пържа :wink:
Бих ти препоръчал точно обратното - кокаливата каракуда на кюфтета, а филенцата от костур - пържени.
"Истината не е изящна, красивите думи не са истинни.
Добрите не са красноречиви, красноречивите не са добри.
Знаещият не убеждава, убеждаващият не е знаещ."
Лао Цзи

IDA каза:
Нищо и никакъв човек, пък голям простак
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Мнение от Николай Неделков »

наблюдател написа:
nikejo написа:мерси много, значи ще използвам само костур, а каракудата ще пържа :wink:
Бих ти препоръчал точно обратното - кокаливата каракуда на кюфтета, а филенцата от костур - пържени.


и аз такова нещо бях подочул , ама ако ги смеля ЗАЕДНО :?: костура и каракудата :roll:
Последно промяна от Николай Неделков на Чет Ное 08, 2007 7:03 pm, променено общо 1 път.
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

наблюдател написа:
nikejo написа:мерси много, значи ще използвам само костур, а каракудата ще пържа :wink:
Бих ти препоръчал точно обратното - кокаливата каракуда на кюфтета, а филенцата от костур - пържени.
И аз съм ял от каракуда не един път и доста ми харесват, мели се направо с костите няколко пъти на най ситното.След това и сосче ако си направиш и ммммммм.
ЗАРИБЕН
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

Да се включа и аз.Снощи правих от каракуда и платика/имах ги на филе в фризера/и станаха перфектни.От каракуда стават много добри кюфтета.Адаша е прав обаче ако мирише на тиня не става.Трябва да си сигурен в материала,мойта е от Искъра и е без грешка.Костура според мен не го съсипвай ,той си е супер и така,а и е с бяло месо и е по-сухо за кайма.А за маслото него знаех ,ще го пробвам.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: Рибни кюфтета

Мнение от ivan_yo »

nikejo написа:Колеги решил съм да правя рибни кюфтета, та искам да попитам нещо относно каймата.Удачно ли е да смесвам костур(одран) и каракуда или ше е по-добре каракуда и шаран? А ако някой знае и някоя по "ПИВКА" рецепта за кюфтаците,моля да сподели :roll: А и трябва ли да обезкостявам рибата преди да я смилам с машинката?
Кажи ми размерите на решетката на твоята месомелачка, да ти направя аз една решетка като моята и мелиш напрлаво като ПАСТЕТ.
Това е решетка с около 300отвора ф2мм. Никакви кости не се чувстват в пастета, смесваш с 30%сланина и съшщия процент крехтина и...грабвай бирата с тези топли кюфтета и наздраве. Крехтината и сланината можеш да заместиш с картофено пюре. Изображение
Последно промяна от ivan_yo на Чет Ное 08, 2007 7:17 pm, променено общо 1 път.
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Аватар
paceto67
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 726
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 3:47 pm
Местоположение: Ловеч

Мнение от paceto67 »

Рибни кюфтета
интернационална кухня, основни ястия с месо


ПОРЦИИ: 2

ПРОДУКТИ:
500 г рибно филе
1 глава лук
100 г сух бял хляб
4 с.л. мляко
4 с.л. доматено пюре
2 с.л. краве масло или маргарин
сол и черен пипер на вкус


ПРИГОТВЯНЕ:
Смелете рибните филета, добавете ситно нарязания лук и хляба, предварително накиснат в млякото и изстискан, подправете със сол и черен пипер и добре разбъркайте. От получената смес оформете неголеми кюфтета, сложете ги в стъклен съд , добавете доматеното пюре и маслото и печете 10-15 мин при 100%, като рабъркате веднъж по време на готвене.
:drinkers:
Аватар
dimitar_
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1603
Регистриран на: Чет Дек 07, 2006 7:58 pm
Местоположение: Razgrad

Мнение от dimitar_ »

Рецептите няма да ги коментирам , защото докато ги четеш се "облизваш" , иначе аз кюфтетата ги правя от таранка (каракуда), която е между 150 и 300 гр. , а това е наказание да се яде печена , просто чаталести кости дал господ , иначе адаша е прав за това , че трябва да се внимава да не миреше на тиня , тогава и котака не ще кюфтаците... !
А на теб Ванка , за другата среща ще си поръчам една решетка , ние я говорим още от първата , но от рибарлък не остава време , та машинката ми е №10 , ако трябва ще ти кажа и диаметъра на решетката , но това са едни от най - разпространените и сигурно го знаеш .
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Мнение от ivan_yo »

dimitar_ написа:Рецептите няма да ги коментирам , защото докато ги четеш се "облизваш" , иначе аз кюфтетата ги правя от таранка (каракуда), която е между 150 и 300 гр. , а това е наказание да се яде печена , просто чаталести кости дал господ , иначе адаша е прав за това , че трябва да се внимава да не миреше на тиня , тогава и котака не ще кюфтаците... !
А на теб Ванка , за другата среща ще си поръчам една решетка , ние я говорим още от първата , но от рибарлък не остава време , та машинката ми е №10 , ако трябва ще ти кажа и диаметъра на решетката , но това са едни от най - разпространените и сигурно го знаеш .
и все пак дай ми големия(външния)диаметар и диаметара на отвора в средата за всеки случай че след закалката нете знам ако има нещо което дане отговаря :roll: как ще го поправиш :wink: давай да я почвам още утре
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

Пробвах съвета на адаша Сапуна 1971 с маслото.От снощи беше останала кайма за 6-7кюфтета и ги направих с маслото,станаха по-сочни и то печени на грил тиган.Евала за идеята.Ще пробам и решетката на колегата Иван /не е проблем изработката,с метали се занимаваме толкова време :wink: :) /но не са ли много малки 2мм. отворите.То при стандартната решетка се задръства понякога от кожата на рибата и други меса.Трябва и решетката и ножа да са закалени и шлайфани,ще опитам.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

така ли не можеш да измислиш нещо друго,та точно кифтета? след такав улов като твоя,бих я раздал,но не и похабил.кифте от риба?
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Мнение от Николай Неделков »

Жоро написа:така ли не можеш да измислиш нещо друго,та точно кифтета? след такав улов като твоя,бих я раздал,но не и похабил.кифте от риба?

костура не го "хабя" , и съм раздавал и си го папам по една рецепта за бяла риба, дето sapuna1971 ми даде, на фурна с гъби, става приказка, ... идеята ми беше за каракудите,щото имам още от лятото един голям прик в камерата, а каракудите не са малки за да ги препържа, а ако се пробвам да ги пържа и ям, си е чисто наказание, така че май каймата от каракуда ще е най-доброто което може да й се случи на тая риба :roll:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Мнение от MITKO70 »

Точно така Ники.Каракудата я прави на филе да отпаднат гръбнака и ребрата и другото е ясно.Имам 2плика костур във фризера,ще ми кажеш ли рецептата на адаша ,или него да питам :)
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”