Как се дере костур ?

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

metoo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 899
Регистриран на: Нед Юли 22, 2012 4:02 pm
Местоположение: Благоевград

Re: Как се дере костур ?

Мнение от metoo »

Не, по вкусен е така.
bonimit
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 6:38 pm

Re: Как се дере костур ?

Мнение от bonimit »

Ето още едно видео на един цар в чистенето на риби.Има много филми с него, за рзлични видове риба. http://www.youtube.com/watch?v=w56yEbRbWTU" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
agape
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Авг 17, 2009 10:36 pm

Re: Как се дере костур ?

Мнение от agape »

nikilaaa написа:извинявам се за глупавия въпрос но защо се дере...за да сме сигурни че няма тении ли???
Причината да се дере костура е, че люспите му се чистят много трудно. Лошото е, че с кожата се маха и част от подкожната мазнина, което отнема от вкусовите качества. Пробвал съм да пека костура с кожата. Месото се задушава и вкуса е уникален. Подправям го със сол и лимон. :drinkers:
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Как се дере костур ?

Мнение от desi »

Кожата на едрия костур е дебела и ако не се свали - при пържене става от вътре като варен (ако се пържи цял), ако се разреже надлъжно и се пържи пък месото му става по сухо. А когато се одере месото може да се панира, а кожата изпържена е по вкусна и от чипс.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Как се дере костур ?

Мнение от bobo_33333 »

Ако няма филе и кожа,ша му ядем и главата :lol: :lol: :lol:
Аз там съм пораснал...
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Как се дере костур ?

Мнение от Bigmarlin »

Аз ползвам едно стъргало за люспи от един стар кухненски комплект ,което представлява метален диск със много зъбчета.Нещо подобно на това http://solingen-burgas.com/images/riba.jpg" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow.Само че костурчетата трябва да са едрички и да не са седели дълго време извън живарник .Първо минавам със стъргалото а после доостъргвам с ножа.Повечето люспи падат.По нататък е ясно.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: Как се дере костур ?

Мнение от mclsdreal »

Ти защо махаш люспите на шарана...заради тенията ли :D
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re:

Мнение от kevlar »

наблюдател написа:
Поборников написа:От кожата става строхотен чипс като се изпържи. :idea:
Само че на по-дребните костури, които може и да не се дерат.
А от филето на едър костур стават най-вкусните панирани хапки.
Наздраве! :partyman:
+1
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re:

Мнение от elanmorin »

георги н. написа:
5кила написа:да,ама,пичове-кожицата дава фира :lol: пробвайте ведньж да си вземете по 15 бири,опитайте ми рецептата и тогава ще си говорим :wink:
Верно кожето е супер мезе . От два поредни излета драх костурите , псувах от мързел ама накрая на алкохолната вакханалия оставих аверите да папат месцето ама кожа за тех йок :evil: Само мъ е страх че ще стана кожодер :twisted: :twisted: , не знам дали бракониерската кожичка има такъви вкусови качества :twisted: :twisted:
Кожичката, ама ако се препече отделно, освен това да не е от дърти костури. Поне според мен де.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”