Рецепта за охлюви...

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Рецепта за охлюви...

Мнение от dekata »

Някой да ми каже рецепта за рогатите мекотели,че си събрах доста по двора и искам да ги опитам.Никога ни съм ял досега. :roll:
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от rumci »

Сварени и впоследствие панирани :smt023
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от dekata »

По подробно де...Как се варят,колко време,сол-мол, тва онова...Как се чистят... :D
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от maranzika »

Аз слагам вода да заври.След това слагам вътре охлювите за около 10 минути.Вадя ги и ги изчиствам от червата и черупката.След това отново ги слагам да се варят около 1/2 час.Като ги свариш можеш да ги правиш на каквото искаш(най-хубави са панирани с яйце и бира).
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от dekata »

Сол слага ли се във водата докато врят?Мускула изрязва ли се от черупката или сам пада след като ги попариш.
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
mitchelmen
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Мар 03, 2006 3:08 pm
Местоположение: sliven

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от mitchelmen »

вариш 30 м после ги изваждаш от черупките измиваш ги със студена вода и вариш 2 часа после панираш.сол се слага 10м преди да ги снемеш от котлона
Аватар
ioska70
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 12:28 pm
Местоположение: Варна,Русе

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от ioska70 »

Първо ги сложи в една тенжера с капак. Вързваш капака за дръжки те и изачкваш 12 часа рогатите да се /иззакат/ пиша сериозно . После завираш подсолена вода и вариш около 30мин. както са си с черупките. Вземаш вилица закачаш мускулът и издърпваш на вън от черупката и излиза целият му организъм .Аз вземам само мускула тоест от опашката до рогата но поправилното е и част от стомашният му тракт но ти си прецени / на мен ми горчи / та след като са сварени ги пораси със сол и ги на мачай /изстискай / да им се отцеди слузтта/лигата/ след това изплакваш на студена водна сруя. От тук на татък си ги увкоси както намериш за добре или скаквото на теб ти харесва . Аз ги правя на салата с чесън опа и пресен лук сол олио и оцет после изстудена домашна р......я. Ха наздраве :drinkers:
Наслука.
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

,яж ги сурави ,ти с въпросите си даваш отговорите,.както каза колегата ,чеки да се осерат ,после ,наръч пресна мащерка ,още 12 сата ,да се назобат с миризми ,може и с коноп ,после от един квартал ,събираш солта и с вода ,бъркаш до лепило за тапети и така няколко пъти ,зимаш от близката кръчма остатъка от кега с бира ,обикновенно вкиснал ,и вариш с дет що има зарзават и мерудия ,докато ти писне ,за съжаление ако нямаш двуостра виличка ,обиждаш продукта ,но вадиш ядката без вистибуларния апарат ,и после..............................!
-леко мажеш с дървено масло и чесън ,салт ънд пепер и виеш в орехова млада листна бележка и на лескова бука нижеш , надървяш въглищата и..и.........!
- леко цепиш ядката и пъхаш стафида ,овалваш в брашно ,яйзе ,ситно поломени филирани бадеми,пържиш в смес мас и оцет ,уеко сойсос , и.........!
-сметана+,топено,синьо,овче,козе......бе поне 4 вида сирена ,с малко индийско наорешено се топи на слаб огън, бодеш ,топиш ,и.....................! офффффффффффф мога до сабахлем да ти обяснявам за традиционните Бовски рецепти ,ма това са 800 години опит и за една цигара време няма как да се опишат! НАЗДРАВЕ
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от КИРО »

Слагай ги в студена вода,и после на котлона.Така излизат целите,и така си остават.При нас ги варим към час и половина,като в началото ги отпенваме,после сменяме водата един път,и директно на софрата.
Аватар
Andrey82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 10:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от Andrey82 »

Остави си няколко несварени и направо на куката, без черупката разбира се де, експериментирай, може да стават за стръв...
На Текето ми е най-добре :)
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от riibok »

Пробвай на жар или върху тенекия/като миди/,така не остава нищо лигаво по тях и усещането за гумени хапки изчезва!Преди това ги оставяш денонощие да се изходят,миеш,посоляваш и ги мяташ на тенекето.
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
VGS
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 858
Регистриран на: Чет Мар 23, 2006 4:09 pm
Местоположение: Wildau

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от VGS »

Слага се и малко оцет в първата вода за варене.
А за стръв не стават, пробвал съм доста пъти и голи и черупчести и не дава.
Аватар
велчев62
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 544
Регистриран на: Сря Фев 07, 2007 9:29 pm
Местоположение: Стара Загора-Стоян Велчев

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от велчев62 »

Чакай ме идвам :lol: и ще покажа как се приготвят,приготви и бяло винце охладено :lol:
Аватар
dekata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1428
Регистриран на: Сря Мар 01, 2006 6:53 pm
Местоположение: Карлово

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от dekata »

Благодарско.Утре почвам да ги тормозя :D
„Големият проблем с тъпите копелета е, че те са толкова тъпи, че не могат да повярват, че човек може да бъде умен”. Вонегът!
riibok
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 633
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 2:44 pm
Местоположение: Търговище

Re: Рецепта за охлюви...

Мнение от riibok »

VGS написа:А за стръв не стават, пробвал съм доста пъти
Стават,стават!Само че малките,дето пълзят по тревичките-трепач стръв за попчета и всякаква морска риба,предварително ги чупиш с пръсти и забождаш на куката.И на градински охлюв съм хващал,но доста-по рядко.Хваща също червеноперка,мряна и уклей.
КОЛКОТО И ДА СЕ ВЪРТИШ-ЗАДНИКЪТ ТИ СИ ОСТАВА ВСЕ ОТЗАД!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”