Панирани рапани

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Панирани рапани

Мнение от rumci »

Основни продукти за приготвянето на 200 грама ядки:
1. Рапани
2. Брашно
3. Сол
4. 2 яйца
5. 100 гр. бира
Рапаните както знаете са нежелана част от нашата морска фауна, тъй като се хранят с филтъра на морето - мидите. Срещат се почти навсякъде, където има скали с миди на дълбочина от 0,5 до над 20 метра. Могат да бъдат хванати от всеки който може да се гмурка. Най-лесния начин за отстраняването на ядката от раковината е с остро ножче по следния начин:
Изображение
Изображение

Следва хубаво измиване за отстраняване на пясъка(най-добре в гергир) и след това се варят 10-15 мин. Не е желателно по-дълго варене тъй-като стават жилави на вкус и вече готовите ядки
Изображение

Нарязват се на малки парченца или филийки и се потапят в панировката, която е направена от 2 яйца, сол, чаша бира и брашно до получаване на гъста кашичка. Олиото е желателно да е в по-голямо количество за да не се сплесква панировката. Ядките се вземат една по една с малка лъжичка и се потапят в нагорещеното олио. На готовите рапани по желание се добавя черен пипер и лимонов сок. Ето го и резултата, отлично мезе за бира през летните жеги:
Изображение
:drinkers:
Аватар
Николай Неделков
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5489
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:25 am
Местоположение: Перник

Re: Панирани рапани

Мнение от Николай Неделков »

:drinkers: вдъхнови ме днес вечерта да отида за раци :drinkers:
http://www.krakra-fishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Nedeltcho Delev

Re: Панирани рапани

Мнение от Nedeltcho Delev »

А бе това нещо по ЕКОНТ може ли да се праща :roll: :roll: :roll:

Изображение
Аватар
Andrey82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Чет Май 15, 2008 10:24 pm
Местоположение: Русе

Re: Панирани рапани

Мнение от Andrey82 »

Много добре изглеждат наистина, жалко че не мога да се гмуркам :?
На Текето ми е най-добре :)
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Панирани рапани

Мнение от rumci »

Nedeltcho Delev написа:А бе това нещо по ЕКОНТ може ли да се праща :roll: :roll: :roll:
Ами то свърши :smt102
Аватар
krankal
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Май 17, 2008 11:27 am

Re: Панирани рапани

Мнение от krankal »

Румка ти си направо за гости... :)

А на колегите ще препоръчам същата панировка и за парчета от сом-страхотно е!
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Панирани рапани

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

РЕСПЕКТ! :prayer: отдавна мислех да пусна питанка за този деликатес ,миналата година гледах че ги папат на ламарина като миди ,някой ми беше казал че за да извадиш крачето трябва да ги замразиш ,с пирони,клещи..........другата седмица ще пробвам твоя вариянт на ХАС! :shock:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
chacho
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 258
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 11:20 am
Местоположение: Софето

Re: Панирани рапани

Мнение от chacho »

Ядох миналото лято,нищо екзотично,опитайте нещо което е по-вкусно!!! :cry:
Животът е кратък-любовта към рибите вечна!!!
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Панирани рапани

Мнение от RAAZIEL »

Колега от 20 год.ям рапани и смея да коментирам рецептата ти,че не видях никъде да пишеш ,че първо се варят и то точно 8 мин.и след това панираш.А ще предложа на всички друга рецепта която е за ракия:след като се сварят за 8 мин както споменах се нарязват на дребно,счуква се чесън,копър ,оцет , олио и сол,а може и твърд домат нарязан на много дребно за разкош дето се вика и се мятате.Искам да предупредя всички ,че това е тежка храна и някои може да имат стомашни проблеми на другия ден.Без притеснения да знаете от какво е.УСПЕХ .
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Панирани рапани

Мнение от rumci »

rumci написа: Следва хубаво измиване за отстраняване на пясъка(най-добре в гергир) и след това се варят 10-15 мин. Не е желателно по-дълго варене тъй-като стават жилави на вкус
Колега RAAZIEL споменал съм за варенето, но явно си пропуснал. Аз също консумирам рапани от близо 20 години и това е начинът на приготвяне който най-много ми допада. Не може всички да имаме еднакви вкусове-нека всеки прецени за себе си коя рецепта му допада повече :wink: . Наздраве :drinkers:
БОВСКИЯТ КОРМОРАН
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1250
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:50 am
Местоположение: 42°44`42.65"N / 23°16`44.21"E
Обратна връзка:

Re: Панирани рапани

Мнение от БОВСКИЯТ КОРМОРАН »

RAAZIEL написа:Колега от 20 год.ям рапани и смея да коментирам рецептата ти,че не видях никъде да пишеш ,че първо се варят и то точно 8 мин.и след това панираш.А ще предложа на всички друга рецепта която е за ракия:след като се сварят за 8 мин както споменах се нарязват на дребно,счуква се чесън,копър ,оцет , олио и сол,а може и твърд домат нарязан на много дребно за разкош дето се вика и се мятате.Искам да предупредя всички ,че това е тежка храна и някои може да имат стомашни проблеми на другия ден.Без притеснения да знаете от какво е.УСПЕХ .
ако намАЛИШ , НЕЩОТОкоето те крепи в този живот и споменаваш преди 20 години рецептАТА ТИ! ЗА РАЗХЛАБВАНЕ,може да те възприема като дришлива ,чайка в небесата,извършила мисията си върху баничката на ТУРИСТА!
сега сериозно?ТИ ЯЛ ЛИ СИ РАПАНИ,ИЛИ НА РАПАНИТЕ СИ ЯЛ!
,АКО .................. имаш друга рецепта ,допълни тази или сподели нова,или се разкрий ,знам че си Щирлиц ,но,чак пък толкова.........
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dunedanetz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 06, 2008 10:32 am
Местоположение: София

Re: Панирани рапани

Мнение от dunedanetz »

Здравейте колеги! От София съм, а от това следва, че не мога да си осигуря пресни рапани. Но в Пикадилито в Мола при нас гледам че има замразени рапани. Гледам ги от доста време, понеже не са много скъпи, но никога до този момент не съм знаел как да ги приготвя. Ако си взема от тях, мислите ли, че ще стават за нещо? Кой знае колко време са били замразени :?:
Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Панирани рапани

Мнение от rumci »

Държал съм ги замразени във фризера близо 5 месеца и вкусовите качествата не им се губят особено, така че предполагам няма да има проблем ако си закупиш.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Панирани рапани

Мнение от КИРО »

Румене,браво.Наистина варенето е толкова.Ако ги оставите по-дълго,след това ще ви трябват 2 часа варене.
Амма че си ги зачервил амаааа,останалото всеки го знае.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Панирани рапани

Мнение от Диканаров »

Руме, Киро, с ножът отрязваш нокътната ципа на кракът ли или изрязваш само целият крак? Вади ли се навитото тяло на рапаната или не? Въобще то ползва ли се? Ако е нарязан кракът на филийки, след 8 мин варене, той не е ли жилав? Това само за панирана рапана ли е рецепта? Чувал съм за "закуска", "салата" и "миксове", ама не знам какво е това. За това пуснах отделна тема! :roll:
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”