Панирани рапани

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
rumci
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5748
Регистриран на: Вто Окт 31, 2006 4:28 pm
Местоположение: Бургас

Re: Панирани рапани

Мнение от rumci »

С ножа се изрязва само твърдата част от месото, а в последствие изрязвам и нокътната ципа. Останалата част от рапана остава в черупката и се изхвърля. Аз лично го режа след като е сварен. 10 минути варене са му достатъчни за последваща обработка. :drinkers:
SANTIMIR
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Съб Юни 12, 2010 5:12 am
Местоположение: варна

Re: Панирани рапани

Мнение от SANTIMIR »

ХХХммммммм. какво ли не чух тук , нека да ме извини колегата дето е варил тези рапани 20мин. (това може да откаже и чайките да ги ядат ) след такава термична обработка стават за хвърляне с прашка , то е се едно да ядеш гумен маркуч. :D И СЕГА ПРЕДИ ДА СТЕ ПОЧНАЛИ ДА МЕ НАПАДАТЕ , ПРОСТО ОПИТАЙТЕ ТАЗИ РЕЦЕПТА .
1. ЗАВИРАШ В СЪД ВОДА .
2. ПУСКАШ РАПАНИТЕ С ЧЕРУПКИТЕ ,!!!! КОГАТО ВОДАТА ЗАВРИ НАНОВО ГИ ВАДИШ !!!! ВЕДНАГА !!!! СТОЯТ ЛИ ПОВЕЧЕ ОТ МИНУТА ДА ВРАТ ТАКА Е ФАТАЛНО .!!!!!
3. ВАДИШ ЯДКИТЕ И ГИ ПОЧИСТВАШ ДОБРЕ И НОКЪТЧЕТО МАХАШ.
4. ПАК ЗАВИРАШ ВОДА . !!!! СЛАГАШ ЯДКИТЕ ОТНОВО ДА ВРАТ !!!! заври ли водата чакаш 3мин.!!!! и ги вадиш веднага !!!! никакъв компромис с времето!!!!!
5. малко бира и брашно сол на вкус яйце да стане гъста кашичка и панираш .
6. :drinkers:
!!!! ако спазите всичко това и изпълните точно рецептата вие ще имате най- вкусното мезе ----!!!! И МН . ЯДОВЕ ОТ ТУК НАТАТЪК ХАХАХАХАХ . Просто само да си стреляте с харпунчето , сега ще трябва всеки път да мъкнете и торба с рапани . А те си тежат като камъни братлета .
п.п.
Нека никой да не пише критики за рецептата преди изобщо да я е изпълнил както трябва !!!!!
Тази рецепта съм я изпълнявал от Крапец до Силистар, и отявлени скептици на който готвач гастролйор е приготвил рапани по някаква друга рецепта ,която без малко не е успяла да прекрати земия му път , са оставали възхитени :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Малък ама вече знае
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 9:27 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Панирани рапани

Мнение от Малък ама вече знае »

Диканаров написа:Руме, Киро, с ножът отрязваш нокътната ципа на кракът ли или изрязваш само целият крак? Вади ли се навитото тяло на рапаната или не? Въобще то ползва ли се? Ако е нарязан кракът на филийки, след 8 мин варене, той не е ли жилав? Това само за панирана рапана ли е рецепта? Чувал съм за "закуска", "салата" и "миксове", ама не знам какво е това. За това пуснах отделна тема! :roll:
Колега рапаните се слагат без да се режат в тенджера със студена вода ! Дали рапанът е сварен се разбира когато се отвори (отлепи) роговото образувание. Не е фатално и след това да поврът още 3-4 мин. но не повече !
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”