Рибена чорба по мераклийски

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

nikolay13
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 3:33 pm

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от nikolay13 »

Страхотна рецепта ! при първа възможност ще е пробвам (надявам се със собствен улов) :)
Zaharievski
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 10, 2012 2:47 pm

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от Zaharievski »

nervaa написа:Разбираш ги нещата :D :D :D .Потекоха ми лигите. :drinkers:
Хаха, и на мен, и на мен! :lol:
за имоти във Варна кликнете тук, за наеми вижте тук, а за апартаменти посетете тази страница
has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от has76 »

опс
Последно промяна от has76 на Нед Ное 30, 2014 3:32 pm, променено общо 1 път.
has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от has76 »

Да посъбудя темата. Ясно,че вариантите за чорби са много. Всеки,който е правил и е експериментирал и съответно сам за себе си е стигнал до комбинацията,която максимлно го удовлетворява. Дали ще са на скара зеленчуците или ще има картоф си е вече въпрос на вкус. Същинската,тази край реката с вода от нея,ние няма как да я направим. Моята идея подсказана от приятел е с добавянето на лъжица мед и ползването на малко масло ако рибите вътре не са съвсем тлъсти. Идеята е леко да се омекоти леко вкусът на риба. Кат си я правя у дома няма как сам да си я изям,трябва близките да помагат. След като успях да накарам жена ми,която й се драйфаше кат говорим за рибена чорба,да яде с удоволствие,значи рецептата за мен си е добра. Не всички харесват скумрия на скара,нали?
Иначе за мен чорбата е без картоф,с повече лук,морковче,чушка,люти задължително,домат,чесънец,лимон, пипер чер ,девесил,мащерка и целина(не корен). Гореща,кисела и люта.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от emo vasilev »

Еййййй, последното изречение сякаш бе 3D, направо се изпотих от прочетеното ! :D
И аз съм на същото мнение -рибената ,шкембето и топлата пача не отговарят ли на тези три точки на са ми вкусни .
Гледам руснаците капват по една чашка водка ,много ми е интересно дали и какъв вкус ще придаде на чорбата .
Иначе миналото лято на Ивайловград Митака (dimitarnikodimov) направи уникална чорба - беше хванал няколко костура ,метна ги в една тенджера със зеленчуци ,през това време обезкостихме малко пържен уклей останал от вечерта ,обезкостихме и костурите , добави още малко мерудии и......както казва has76 - гореща ,кисела и люта !
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от starcho »

Абе чорба става и с печена риба ама скоро направих чорба от сьомгови глави и бях очарован,има и рагу а цената си я бива-желира даже....фкусотия стана
dididbg
новобранец
новобранец
Мнения: 42
Регистриран на: Съб Окт 01, 2011 1:55 pm

Re: Рибена чорба по мераклийски

Мнение от dididbg »

Само няколко съвета по същество:
Рибен бульон (супа) се вари не повече от 20 -25 мин след завирането.
Сол се добавя след като заври (супа,чорба и тн), а не преди.
Рибните кости (ако са големи) трябва да са насечени на дребно.
Кожата от хищник (калкан) е супер за целта. Колкото повече риба толкова по-добре.
Прудуктите на всеки според вкуса. Добър апетит!
andreysHar
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Май 09, 2018 9:24 am

Рибена чорба по мераклийски

Мнение от andreysHar »

Ще я напиша малко по късно в полезни съвети.А никога повече не, но скоро няма да си направя целият този труд.Наистина ,сега ми е смешно но снощи ми се плачеше,това ми бе 3то готвене за деня .И то само аз ям рибена чорба.
Michaelmax
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Юни 08, 2018 7:38 pm
Местоположение: Virgin Islands
Обратна връзка:

Рибена чорба по мераклийски

Мнение от Michaelmax »

Баща ми бог да го прости" е приготвяше от главите на рибите.Страхотна вкусотия. Ще попитам майка ми за рецептата ,и рибар съм но до сега не съм приготвял Рибена чорба.Винаги има какво да научиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”