ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
ninastefanina
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2130
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 11:00 am

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от ninastefanina »

Не съм я яла,и нямам намерение да я пробвам.
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от сомчо »

BogdanSim написа:Ял съм само два пъти , и ще кажа , че става . Единия път я пържих .Горе долу се яде ако я препържиш. Втория път я смлях на кайма с малко варен картов и малко сланинка и не стана хич лошо . Кюфтетата изпиха доста бира . :drinkers:
Потвърждавам,стават невероятни кюфтета :P
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от pikefisher »

som4o написа:
BogdanSim написа:Ял съм само два пъти , и ще кажа , че става . Единия път я пържих .Горе долу се яде ако я препържиш. Втория път я смлях на кайма с малко варен картов и малко сланинка и не стана хич лошо . Кюфтетата изпиха доста бира . :drinkers:
Потвърждавам,стават невероятни кюфтета :P
Я пиши как ги правиш.
сомчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1282
Регистриран на: Съб Юни 20, 2009 4:30 pm
Местоположение: София

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от сомчо »

Да не си помисли че, аз ги правя :lol: Мелят се на кайма,от там в брашно и хоп в тигана :wink: Майка ми като видеше слънчеви рибки в нас и лошо и ставашe,даже вече ми е забранила да нося вкъщи :lol:
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от dako71 »

БОВСКИЯТ КОРМОРАН написа:А!ЖЕНАТА Е.............ли се???? :shock:ДЕ ДА ЗНАМ! ПИТАМ?
:D :D :D Твойта да не би да не мое да плете? Ако е така фърляй въдицата и беж дома.
А за въпроса на carp777 взимаш бира и тиган пържиш слънчевки сипваш си бира и мезиш. Наздраве :drinkers:
Аватар
ivcho79
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Сря Яну 16, 2008 5:59 pm
Местоположение: Гиген-Байкал-Пловдив
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от ivcho79 »

Здравейте колеги мога да кажа че слънчака е уникално вкусна риба когато е в прилични размери,дере се като костура и има уникални филенца,но за жалост са малко случайте в които съм хващал по големи от длан.Няма да забравя един излет на яз.Въча на една от дънните въдици се бяха хванали два по половин кило :shock: :shock: :shock: направо се бях изцъклил :shock: :shock: такова нещо не ми се беше случвало никога през живота и може би никога няма да ми се случи отново,но като цяло рибата си я бива става за кльопане дори и малка да е стига да има кой да я чисти,като се препържи става супер чипс за биричка!!!
Кльонка във ръката и напред във водата!!!
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от cucko »

Абе за тези които не знаят...аз от малък знам че само тук нашия район викат на каракудата-таранка,на бялата риба-смадок и т.н.
Относно слънчаци като малък съм ги ловил с кеф и айде у тигана....чувал съм че някои казват че "не се яде"...докато други казват "абе яде се"...е какво стана аз вече ядох е нищо не ми стана....но като се замисля че правят и от кон и магаре кайма....че и от кучета...не съм чул да му е прилошало на някой!Даже за мен някак си бе по суха...в общи линии както казаха по-горе колегите че ако се препържи става като чипс и даже яко си я клюпам пред всякаква друга таранка до 300 гр.!
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
todor1000
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2009 7:40 am

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от todor1000 »

Виждал съм да ги пекат заровени в жарта и да ги ядат , но не съм опитвал.... :D
Аватар
nicko67
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 10:15 am
Местоположение: ГАБРОВО

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от nicko67 »

От нея става много хубава кайма като я смесиш със свинско в съотношение 1:1.По-точно 1 риба към 1 прасе :D
pikefisher
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 213
Регистриран на: Пон Авг 03, 2009 8:51 pm
Местоположение: Г.Оряховица
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от pikefisher »

cucko написа:Абе за тези които не знаят...аз от малък знам че само тук нашия район викат на каракудата-таранка,на бялата риба-смадок и т.н.
Относно слънчаци като малък съм ги ловил с кеф и айде у тигана....чувал съм че някои казват че "не се яде"...докато други казват "абе яде се"...е какво стана аз вече ядох е нищо не ми стана....но като се замисля че правят и от кон и магаре кайма....че и от кучета...не съм чул да му е прилошало на някой!Даже за мен някак си бе по суха...в общи линии както казаха по-горе колегите че ако се препържи става като чипс и даже яко си я клюпам пред всякаква друга таранка до 300 гр.!
Там по този край на слънчака му викат часовник нали?
jporlando
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1922
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 10:14 pm

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от jporlando »

За съжаление ще дойде един ден денят,в който по гьоловете ще има само слънчатка ,костур и блек бас......
Така,че свиквайте овреме с вкусовите качества на нейно величество Слънчевката :D
И аз съм от хората консумирали тази риба и не съжалявам-вкусна е!

п п Препържена е като вафличка,костите са изгорели и няма проблем идеално мезе за биричката :D :drinkers:
п п2 Заедно с каракудата(таранка) направена на кайма за кюфтета плюс добавено известно количество телешкосвинска кайма също е уникат в рибната кулинария.
BogdanSim
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Ное 20, 2006 11:18 pm
Местоположение: София

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от BogdanSim »

pikefisher написа:
som4o написа:
BogdanSim написа:Ял съм само два пъти , и ще кажа , че става . Единия път я пържих .Горе долу се яде ако я препържиш. Втория път я смлях на кайма с малко варен картов и малко сланинка и не стана хич лошо . Кюфтетата изпиха доста бира . :drinkers:
Потвърждавам,стават невероятни кюфтета :P
Я пиши как ги правиш.
С една ножица отрязваш главите , опашките и перките.Прекарваш рибите през най-ситната решетка на месомелачката два -три пъти.Вариш няколко картофа . Мелиш през мелачката сланинка . След това смесваш всичко добре и в тигана . Подправки слагаш каквито искаш.Който ги опита тогава ги хареса , особено с чаша ледена бира. :drinkers: :partyman: :D :D
Ако искате да разсмеете Бог - разкажете му плановете си.
cucko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 645
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 10:49 pm
Местоположение: Павликени

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от cucko »

pikefisher написа:
cucko написа:Абе за тези които не знаят...аз от малък знам че само тук нашия район викат на каракудата-таранка,на бялата риба-смадок и т.н.
Относно слънчаци като малък съм ги ловил с кеф и айде у тигана....чувал съм че някои казват че "не се яде"...докато други казват "абе яде се"...е какво стана аз вече ядох е нищо не ми стана....но като се замисля че правят и от кон и магаре кайма....че и от кучета...не съм чул да му е прилошало на някой!Даже за мен някак си бе по суха...в общи линии както казаха по-горе колегите че ако се препържи става като чипс и даже яко си я клюпам пред всякаква друга таранка до 300 гр.!
Там по този край на слънчака му викат часовник нали?
Да, и за него забравих :mrgreen:
Грехота е да убием трофейни риби!
Дайте им втори шанс!
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от chirusa_bg »

ExTaZzY написа:.....ял съм доста пъти слънчаци около 150 и 250 гр ......
Имаше един виц.....посмали малко слънчаците, че ще избия децата :lol: :lol:

Ей истински ме развесели тая сутрин :smt026
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
ExTaZzY
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1750
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 8:58 pm
Местоположение: гр.Пловдив
Обратна връзка:

Re: ЯДЕ ЛИ СЕ ТАЗИ РИБА

Мнение от ExTaZzY »

chirusa_bg написа:
ExTaZzY написа:.....ял съм доста пъти слънчаци около 150 и 250 гр ......
Имаше един виц.....посмали малко слънчаците, че ще избия децата :lol: :lol:

Ей истински ме развесели тая сутрин :smt026
Иди на брягово пък тогава ще си говорим кой ще се смее :D

Изображение
Според теб това колко ли грама ще да е :roll: :roll:
Онези който съм хващал са със няколко сантиметра по-малки....
Че даже французите ги приемат като обект на риболов.... ............
Изображение
Без риболов няма любов !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”