Консервиране на риба

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
veiann
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 08, 2008 7:00 pm

Консервиране на риба

Мнение от veiann »

Моля, кажети ми някоя рецепта за консервиране на риба .
Аватар
SINISHA
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Юни 30, 2008 1:34 pm

Re: Консервиране на риба

Мнение от SINISHA »

http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f=20&t=18836

Пробвал съм рецептата на колежката с цаца. Става перфектно.
И да паднем и да бием,
пак за риба ще отидем !!!
Аватар
Stivi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Яну 15, 2008 9:16 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Консервиране на риба

Мнение от Stivi »

Може и да повторя рецептата, нямям спомен дали съм я пускал, но е перфектна и я ползвам доста години. Рецептата е за 3кг. риба /всякаква/, но може които желае да си я преизчисли за повече. Значи 3кг. изчистена риба нарязана на парчета,300мл. олио, 300мл. хубав оцет, чер пипер, бахар, кисели краставички, грах и доматено пюре/ отива около 1 буркан за доза/. Рибата се слага в тенджерата под налягане/ хубаво е да се сложи скаричката на тенджерата, ако има такава и рибата да се нареди върху нея/ залива се с олиото и оцета и се слагат малко от подправките. Затваря се тенджерата и се слага на котлона. След като заври/тоест започне леко да изпуска пара през клапана/, огънят се намаля и се вари 20мин. След което рибата се оставя да изстине в тенджерата, без да се отваря капака на същата/по принцип аз я варя вечерта и след като я смъкна от котлона я вадя на другият ден/. Реди се в буркани, като се редува ред риба, ред краставички и грах, ред доматено пюре, като между тях се слагат и от останалите подправки и така се редува докато се напълни буркана. След като се затворят бурканите се заваряват 30мин.Става перфектна,а костите направо се стопяват. Може да се консумира веднага. Ами това е дано да съм бил полезен, но си заслужава да се пробва.
Който го може, си го може!
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Консервиране на риба

Мнение от stich »

:smt023
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”