За Чревоугодници

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: За Чревоугодници

Мнение от roko-koko »

[quote="Митев"]Абе днес нали Празник та...... реших си проблема с мезето :wink: едно свинско шкембенце
Доспатските пъстърви са за довечера :wink:

Митев ,какво шкембе ползваш,можеш ли да кажеш как го избираш ,че понякога го взимам направо муцка става ,а понякога уж на вид хубаво а се разтяга ,раздърпва се и става едно такова на конци.........Нещо взе да ме върти стомаха а е още 10 .15 :shock: до обяд как ще изкарам .....чакай да изчезвам от тая тема ,че взеха да ми се привиждат разни нещица кадето ги правят тука наблизо :D :drinkers:
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: За Чревоугодници

Мнение от Митев »

Аз по-принцип ям само свинско и нямам някакъв критерий :lol: за избора , важното е да го свариш за около 45 мин. в тенджера под налягане и изчистиш добре :wink: :drinkers:
roko-koko
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 08, 2009 8:33 am

Re: За Чревоугодници

Мнение от roko-koko »

Благодаря ти приятелю,ще го нагласим някак си .На обед хапнах едно подобно в едно кръчме близо до рабоотата ,с кашкавал и гъби ....муцка си беше полято с :drinkers: :drinkers: :drinkers: .Лека вечер на всички :D
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: За Чревоугодници

Мнение от Кузмич »

Нещо гледам се заформи цяла страница без фотки на кльопачка. Да раздвижа малко темата.
Днес баща ми ни дойде на гости и ей така, както се чудех с к'во да го посрещна паприковах няколко ребърца, намазах ги с паста от чесън и лимонов сок, по едно парченце масало от горе, плюс една чаша домашно червено вино и се получи сурова заготовка изглеждаща така...
Изображение
... това всичкото веднага във фурната на камината с жив огън...
Изображение
... докато се печът мръвките една обикновенна, но страшно вкусна домашна торта с ягодово сладко и ядки...
Изображение
... една бърза картофена салата с пресен лук, домашен зехтин и домашен лимон.
За жената, която е любителка на чорбите имаше супа търкалета.
Общо взето в завършен вид нещата изглеждаха така...
Изображение
..., като за закуска има зелник с домашно точени кори направен от майка ми и транспортиран от баща ми.
Както разбрахте от писанията ми по-нагоре, аз съм привърженик на домашните продукти,
в цялото меню купувани са само пудинга и бисквитите за тортата.
Ай наздраве и да ви е сладко.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
docenta
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1066
Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 6:35 pm
Местоположение: София

Re: За Чревоугодници

Мнение от docenta »

Ами снощи рекох да си направя една мусака по тракийски, както я правеше чичо ми. 1 кило картофи - дребни, , 350 грама кайма 50/50 свинско-телешко,мляна на машинка от истинско месо, една голяма глава кромид, половин връзка магданоз,10 зърна счукан чер пипер, една чаена лъжичка червен пипер, сол на вкус, една чаена лъжичка смлян джоджен, две супени лъжици олио, две супени лъжици доматено пюре, една чаена чаша бяло вино.
В тигана леко се запържва с олиото ситно нарязания кромид до златист цвят, добавя се червения пипер и се снема от котлона. Разплесканата на пита кайма енергично се раздробява на ситно в тигана. После се връща на огъня, добавя се виното и се бърка до хомогенна смес. Слагат се ситно нарязаните дръжки от магданоза, след няколко минути и доматеното пюре, добавя се топла вода и държим на огън още две минути. В йенски съд разстиламе пласт нарязани на плочки картофи и покриваме със сместа от тигана, после пак картофи, пак заливаме със смес, докато се напълни съда. Отгоре трябва да има половин сантиметър течност. Слага се в загрята до 220 градуса фурна и се пече 1 час и половина под наблюдение без капак върху съда. Трябва да остане само на мазнина. След изваждането се посипва с листата на магданоза и се покрива с капака на съда за десетина минути. Накрая се получава ето това:
Изображение
Да ви е сладко :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!


Риболовна академия "Негован"
Аватар
Hardi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 200
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 1:02 pm
Местоположение: Ст.Загора-Гълъбово

Re: За Чревоугодници

Мнение от Hardi »

А аз готвя така :drinkers:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: За Чревоугодници

Мнение от Митев »

Айде , че отдавна не сме си угаждали - едни сърчица и воденички със задушен лук :wink: :drinkers:


Изображение
siraka.bg
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Съб Фев 28, 2009 3:28 pm

Re: За Чревоугодници

Мнение от siraka.bg »

Еееееееее спиране нямаш Брат !!! :D :D :D
Да ти е сладко Приятелю !!! :drinkers: :drinkers: :drinkers:
Не е важно дали говорят зад гърба ти,важно е когато се обърнеш всички да мълчат!!!!!
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: За Чревоугодници

Мнение от GODzillata »

Ей, до-ко-гаааааааа?! :roll:

Станал съм кЪт свиня майка да го еба... :oops: ...Заемам цяло купе 2-ра класа във влака, а ако се возя на автобус, седнал отзад, кара само на задните колела. :mrgreen:
Вече е по-лесно човек да ме прескочи, отколкото да ме заобиколи...Дори Бил Гейтс не може да плати за липосукцията ми!

Ех, а иде лято....кЪ ш'са оди на море?! :smt017
Когато лежа на плажа, хората ме взимат за Свободния Уили и гледат да ме вкарат във водата, а когато влезна - става цунами.

Качих се на кантара, а той ми вика - "Един по един, моля!" Пробвах с друг, а той пък - "Добитък не меря!"

Трябва да взема мерки и теглилки....трябва да почна да заслабвам....не само умствено де... :smt037
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Аватар
Кузмич
dreamer
Мнения: 885
Регистриран на: Пет Май 29, 2009 3:51 pm
Местоположение: Пловдив Петър Василев

Re: За Чревоугодници

Мнение от Кузмич »

Коро това не е само от яденето.
Начина на живот и продуктите дето кльо паме са виновни.
Аз и преди 20 години хапвах промишлени количества ама си лягах в 2 и ставах в 6.
И гонех гаджета като шантав бях ка'т летва, сега нали ми е на една ръка разтояние и съм замясъл на буре.
Сега с жената като хапнем и 7,30 пред телевизора да гледаме Джам сарай.
Абе кво да ти говоря...
Митев ще ме прощаваш за спама ама не издържах.
Мойсей: "Законът е всичко!"
Христос: "Любовта е всичко!"
Маркс: "Парите са всичко!"
Фройд: "Сексът е всичко!"
Айнщайн: "Всичко е относително..."


Аз по принцип съм музикален помияр...
Аватар
Tomy
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 5:37 pm

Re: За Чревоугодници

Мнение от Tomy »

Ако готвите добре, не може да ви е зле http://www.aktivniizdravi.bg/nutrition.php?id=17 :rolleyes:
smart
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Апр 20, 2007 7:17 pm
Местоположение: Добрич

Re: За Чревоугодници

Мнение от smart »

Еее да се включа и аз с малко закъснение ама... Вкусотийки от никулденската трапеза!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
botur
фен клуб-скобар
Мнения: 134
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 11:08 pm
Местоположение: Плевен

Re: За Чревоугодници

Мнение от botur »

Кузмич написа:Нещо гледам се заформи цяла страница без фотки на кльопачка. Да раздвижа малко темата.
Днес баща ми ни дойде на гости и ей така, както се чудех с к'во да го посрещна паприковах няколко ребърца, намазах ги с паста от чесън и лимонов сок, по едно парченце масало от горе, плюс една чаша домашно червено вино и се получи сурова заготовка изглеждаща така...
Изображение
... това всичкото веднага във фурната на камината с жив огън...
Изображение
... докато се печът мръвките една обикновенна, но страшно вкусна домашна торта с ягодово сладко и ядки...
Изображение
... една бърза картофена салата с пресен лук, домашен зехтин и домашен лимон.
За жената, която е любителка на чорбите имаше супа търкалета.
Общо взето в завършен вид нещата изглеждаха така...
Изображение
..., като за закуска има зелник с домашно точени кори направен от майка ми и транспортиран от баща ми.
Както разбрахте от писанията ми по-нагоре, аз съм привърженик на домашните продукти,
в цялото меню купувани са само пудинга и бисквитите за тортата.
Ай наздраве и да ви е сладко.
колега не така де,като гледам тези фкусотий ми престърга стомаха :lol: :lol: :lol:
Последно промяна от botur на Сря Дек 07, 2011 7:05 pm, променено общо 1 път.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Margatyna
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 3:41 pm
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Re: За Чревоугодници

Мнение от Margatyna »

По случай Никулден, здраве на празнуващите (на патерици ) или на изтрезняващите! :lol: споделям какво угощение спретнах снощи-Рибарски пай. Къде ти, рибарски форум без рибарски пай!?

Изображение

Подробности по изпълнението и рецептата ТУК
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: За Чревоугодници

Мнение от GODzillata »

Аз пък в знак на простест вчера дори НЕ близнах риба! :evil:
Някак си не можах да преглътна факта, че цяло лято съм бил за риба и нищо не съм хванал, та сега да ходя да си я купя даже. :twisted:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”