Костелива риба в тенджера

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
tiramisu
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 12:30 am
Местоположение: Плевен

Костелива риба в тенджера

Мнение от tiramisu »

Дойде време и аз да дам своя принос за форума.
В плевенско село ядох мешана , костелива , речна риба направена в тенжера под налягане.Рецептата е следната.
На дъното на тенджерата се слагат 3-4 глави лук нарязани на четири.След това се поставят домати нарязани на шайби , за да покрият дъното и лука.Слагането на лъжица-две доматено пюре не е задължително , но е препоръчително.Рибката се реди с коремчетата надолу една до друга.Ако е повечко , отново домати и върху тях втори ред риба.Всичко това отгоре се посолява , малко черно пиперче , 2-3 скилидки чесън .Залива се с една чаша олио и същото количество оцет.Слагаме капачката на тенджерата и след като заври намаляваме котлона леееекинко да къкри около 35 мин.
Вариаций с други подправки-кой както му харесва , дафинов лист , бахар , кимион , девесил.
Пие всичко , и кокал не остава :)
Последно промяна от tiramisu на Нед Дек 19, 2010 3:51 pm, променено общо 1 път.
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: Костелива риба в тенждера

Мнение от гуслар »

Хубава ти е рецептата.Тя е един от вариантите ,за готвене на риба в тенджера.Става бързо,и вкусно !
И падащата звезда е била изгряваща .
ribar4etoo212
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 9:34 am

Re: Костелива риба в тенждера

Мнение от ribar4etoo212 »

Хубава рецепта :)
Мъжът се връща от риболов с празни ръце.
- Никакъв късмет! - оплаква се той на жена си. - Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
Аватар
orion30
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 716
Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 10:59 pm
Местоположение: Варна, Елхово

Re: Костелива риба в тенджера

Мнение от orion30 »

Въпроса ми е :
Какво стана с костите на костеливата риба. Според мен са останали и е доста трудно да се яде подобно блюдо. Хапваш и се давиш с кости. :D
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Костелива риба в тенджера

Мнение от RAAZIEL »

orion30 написа:Въпроса ми е :
Какво стана с костите на костеливата риба. Според мен са останали и е доста трудно да се яде подобно блюдо. Хапваш и се давиш с кости. :D
Най-вероятно от комбинацията оцет+налягане кокалите омекват и не се усещат
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
tiramisu
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Яну 07, 2009 12:30 am
Местоположение: Плевен

Re: Костелива риба в тенджера

Мнение от tiramisu »

orion30 написа:Въпроса ми е :
Какво стана с костите на костеливата риба. Според мен са останали и е доста трудно да се яде подобно блюдо. Хапваш и се давиш с кости. :D
Писал съм вече , че не остават кости(разбирай-омекват).Не знам според теб , но на мен ми бе доста лесно да консумирам въпросното блюдо , дори още си поисках , но за съжаление свърши :)А колкото до давенето , такова имаше , но бе заради ракията и последвалото домашно вино .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”