Коя е най-вкусната риба и рецептата за нея

Всичко свързано с риболовната кухня.

Модератор: sapuna

Аватар
rusenec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 163
Регистриран на: Нед Авг 06, 2006 9:52 am
Местоположение: Щръклево

Коя е най-вкусната риба и рецептата за нея

Мнение от rusenec »

Споделете коя е най-вкусната риба според вас и начина и на приготвяне.
ЕТО И МОЕТО МНЕНИЕ
Според мен това е СОМа а начина по който я приготвям е пълнена с плънка(ориз-глазиран и след това леко задушен,моркуви и лук-запържеки, савсем малко орехи и подправки- черен пипер и сол)след това я овивам в тесто(брашно, 1 яице, вода и сол) савсем на тънко(1см) и пека във фурна 40 мин. е достатачно но зависи от големината на рибата. Става печена и леко задушена. Пробвал съм и с бяла риба пак става добе. Рибите обаче нетрябжа да са много големи, но ако са такива плънката трябва да е напълно задушена и готова.
най-якото хоби е риболова - ФАКТ
Жоро
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Сря Дек 20, 2006 10:26 am
Местоположение: Добрич

Мнение от Жоро »

моята любима рецепта е ,пастърва или бяла риба върху бланширан ориз,покрита с тънко назязани червени пиперке и лук.залята със заквасена сметана.изчистената риба се нацепва на няколко места от двете страни,след което се овкусява с сол,ч.пипер и риган/по желание/в.в правоъгална тава се слага ориза.рибата се слага да легне по корем/разтворен/.рибата,а и ориза се покриват със зеленчука.посоляват се.слага се вода в зависимост количеството на ориза.пече се половин час на умерена фурна,като след 10-та мин. се намазва със сметаната/2-3 кофички от малките/.
Ivak
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3426
Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:14 pm
Местоположение: София, Русе
Обратна връзка:

Мнение от Ivak »

Бяла риба и сом най-ми харесват.

Пържени задължително в малсена баня, с малко червен пипер в брашното(50/50 царевично и пшенично)

Пъстърва на плоча с масло също не отказвам.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Мнение от sapuna »

Определено е бялата риба! Ето и любимата ми пикантна РЕЦЕПТА.
А ако говорим за пържена рибка,мисля че това е морунажът.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
краси12345678
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Пон Май 22, 2006 1:06 pm
Местоположение: Козлодуй-Пловдив

Мнение от краси12345678 »

Пекан морунаш на скара но по едричък и залят с чеснова паста :partyman:
Аватар
dedeff
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1100
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 6:09 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от dedeff »

На мен най много ми допада пекан шаран на скара,подлучен с чесън и оцет и поръсен с магданоз(пресен)Ако се касае за пържена наблягам на костура.
RIBOLOVECat
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 27, 2006 10:48 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от RIBOLOVECat »

лефер на скара по добро от това няма :D

п.с. според мен :wink:
не рибар 'РИБОЛОВЕЦ'
Николай-Русе
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1251
Регистриран на: Пет Юни 17, 2005 12:55 pm
Местоположение: Русе

Мнение от Николай-Русе »

За мене , бялата риба си е номер-1, чувал съм че и Лина е много вкусна риба, но не съм опитвал лично.
Аватар
Краси 7650
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 256
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:03 pm

Мнение от Краси 7650 »

ха - та най - вкусен е паниран калкан - след него карагиоз на скара - после маринована заргана -и най - накрая всички останали :smt023
много обичам да ям риба
Красимир от Балчик
Аватар
krasii
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 2:09 pm
Местоположение: несебър

Мнение от krasii »

пържен калкан,лефер на скара,карагьоз на скара морската риба си е много по вкусна от речната
Аватар
ioska70
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 12:28 pm
Местоположение: Варна,Русе

Мнение от ioska70 »

Каде е пиенето господа.
Аватар
vIdRaTa
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 603
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:26 am
Местоположение: Смолян
Обратна връзка:

Мнение от vIdRaTa »

Пастърва :D
На скара,на тикла,на жар,на кол,пържена,пекана и т.н.
Бялата и щуката също биват :wink:
Хайде че ми тръгнаха лигите :lol:
Ако посочиш някои, не забравяй че трите пръста сочат теб!
--- Конфуций---
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

коя е най-вкусната риба?

Мнение от Диканаров »

Колеги морската, речната и океанската риби имат различен вкус. Не е възможно да се сравняват. Все пак на вкус и цвят ...... Нали знаете в поговорката какво се казва. Според мен от речната риба най-вкусни са чигата, есетрата до 15кг. сом до 7-8кг, сьомгата и балканката. Предпочитам ги печени на скара с дървени въглища или чига, бяла риба, есетра панирани или с маьонеза. Калкан пържен, лефер печен на дървени въглища, пясъчна акула панирана, санпиетро пържен с подчесанен сос, змиорка пушена и още колко други нежни мезета не мога да сравнявам. Обичам ги всичките! Страхотна е салатата от сварени с копър октоподи с нарязани на късчета и поръсени със ситен лук, чер пипер, лимон. Също невероятна е и панирана сепия. Обичам сварени с бира и копър раци. Обичам салата от сварени миди или стриди с майонеза. Но най важното за оценката на един деликатес е когато хората са участвали в улова и приготвянето му. И най-вкусната риба ако я хапваш в неприятна компания или с кофти пиене не се запомня. Мисля, че ако отвреме на време си показваме уменията в кулинарията, на другарските ни срещи ще е прекрасно. :lol: :lol:
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Коя е най-вкусната риба и рецептата за нея

Мнение от SONY »

Най-доброто за мен е пържена маришка черна мряна! По мое мнение по вкусна и от пъстървата. :wink:
TICA FAN
Аватар
krokibg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6920
Регистриран на: Пон Юли 03, 2006 10:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Коя е най-вкусната риба и рецептата за нея

Мнение от krokibg »

Момчета,миналото лято,горе на Ивайловград ядох нещо,което никога преди несъм си и помислял да правя.Ядох сурова Бяла риба :shock: :shock: :shock: :shock: :mrgreen: Да,но не точно :idea: Чичо ми,горкичкия все си взима разни продуктчета със него и така направи и когато го взех със мене на тролинг риболов.Хванах първите две бели,горе доло един калибър 2-2.100 и той започна да ги дере ,корми кълца и т.н.Понеже носеше и лимон/може би се е готвел да ме изненада/ цепна един лимон и го истиска върху ситно накълцаното месо от рибата и го посоли,след което сложи и сол и крумит-лук и всичко това го омеси добре.След един час ми даде да я опитам :shock: :shock: :shock: :shock: Няма да кажа нищо повече,просто го направете със Бяла риба извадена на момента от водата и ще разберете какво имам в предвид :wink: :idea: :idea: :idea:
Глупаците и завистниците нямат изтребване,като хлебарките са !!!

Аз нямам проблем с хората,те имат проблем с мене !!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовна кухня”